tomekz  Dołączył: 10 Kwi 2007
guerilla, mógłbyś dać jakiś namiar na tusze których używasz? Narobiłeś mi smaku i chciałem się temu trochę dokładniej przypatrzeć.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
tomekz napisał/a:
guerilla, mógłbyś dać jakiś namiar na tusze których używasz? Narobiłeś mi smaku i chciałem się temu trochę dokładniej przypatrzeć.


Na początek sprawdź najtańsze możliwe z allegro, potem następne i tak dalej. Zatrzymaj te, które będa wg ciebie dawały odpowiednią jakość ;-) z tego co pamiętam, to chyba active jet, ale nie dam sobie głowy uciąć. Zresztą wydaje mi się, że istotniejszy jest papier i odpowiednie profile do niego + skalibrowany ekran.
 
Mirek  Dołączył: 12 Cze 2006
guerilla
guerilla napisał/a:
oryginalne tusze? :-P Kto tam ich używa.. kupujesz sobie jeżeli masz duży przerób system stałego zasilania tuszem


Co to za patent? Jest takie coś do Canona Pixma 4300?

Pozdrawiam
Mirek

[ Dodano: 2009-01-19, 21:14 ]
Chyba znalazłem. Jest o tym w sąsiednim wątku.
 

yacenty  Dołączył: 21 Lut 2008
cytuje tomekz z posta obok:

Na stronie Gelex-u (jeden z linków od plwk) jest:

System stałego zasilania do Canon ip4200 ip4300 ip4500
ip5200 ip5300


oraz dopisek:

Jeśli modelu twojej drukarki nie ma na powyższej liście, prosimy o przesłanie zapytania pocztą internetową

Warto zapytać czy system z ip4300 nie pasuje czasem do ip4600


co do papieru - znalazłem - kupowałem od tego człowieka - papier niby jego skad, jak, po co, na co? nie wiem na drukarce canona bardzo dobre efekty - po co przepłacac?
http://allegro.pl/show_us...php?uid=4801570
 

zbyllu  Dołączył: 01 Mar 2008
Czy ktoś z Was, mili forumowicze wie gdzie kupić papier w formacie A2 w arkuszach lub A3+ w rolce?
Koniecznie mat, gramatura powyżej 180g/m2.
Będę drukował na Epsonie ale chyba niekoniecznie papier musi być Epsona. Wydruki będą czarno-białe - zależy mi na dobrej, głębokiej czerni.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
zbyllu napisał/a:
Wydruki będą czarno-białe - zależy mi na dobrej, głębokiej czerni.


Zainteresuj sie Epson Traditional ze strony epsona bezposrednio - maja 50% znizke w tym momencie, a papier jest pierwsza klasa. Prawie identyczny jak ten na ktorym drukowalem odbitki WOSP :-)

[ Dodano: 2009-04-14, 14:54 ]
zbyllu napisał/a:
gramatura powyżej 180g/m2.


Przy takich wielkościach nie schódź poniżej 260 imho.
 

zbyllu  Dołączył: 01 Mar 2008
alkos, dzięki. :-D
Sprawdzam...
Ja pierdziu...! Znaleźć coś konkretnego na ich stronie... :shock:
Jakoś nie namierzam A2.
Szukam...
Jak wpisuję urządzenie (bo trzeba) Stylus Photo 2100 to wyskakuje lista papierów, ale żaden Epson Traditional i żaden w A2...
Klikam w papier i "brak opisu tego arykułu". Kurka! To kto, jak nie producent, powinien posiadać opis produktu?
A może to ja kołowaty jestem?
Szukam...
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
zbyllu napisał/a:
a pierdziu...! Znaleźć coś konkretnego na ich stronie... :shock:


Ano ;-)

zbyllu napisał/a:
Stylus Photo 2100 to wyskakuje lista papierów, ale żaden Epson Traditional i żaden w A2...


Nie jestem pewien, ale Traditional jest chyba tylko do pigmentów. Sprawdź na Google - amerykańska nazwa to Epson Exhibition Fiber.


http://www.buyepson.co.uk...ditional&Page=1

Super ceny na A2, A3 i A4.
 

zbyllu  Dołączył: 01 Mar 2008
alkos napisał/a:
Traditional jest chyba tylko do pigmentów

To na zwykłej plujce mógłby słabo się zachowywać?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
To na zwykłej plujce mógłby słabo się zachowywać?


Mógłby. Moja jest pigmentowa i drukuje strasznie na papierach przeznaczonych tylko do tuszy.

[ Dodano: 2009-04-14, 15:46 ]
Nigdzie o tym nie piszą, ale radzę zadzwonić do Epsona żeby się upewnić.
 

Chmurzasty  Dołączył: 30 Maj 2008
Do tej pory robiłem odbitki w labie, ale juz mi sie nie chce jeździć, czekać. Chce drukować w swoim domku. I tu pojawia się problem. Papier który kupiłem (AGAMA) błyszczący wcale nie jest błyszczący, nie jest matowy ale błyszczący na pewno nie. Papier tej samej firmy tylko Satynowy jest OK.

Oto marzy mi sie odbitka błyszcząca jak z labu:



Góra: Kodak Professional Endura
Dół: Agama Błyszczący

Proszę ładnie o wytłumaczenie czy sie da, jak tak, to jakiego papieru używacie. Jeszcze warto dodac, ze tusze w mojej drukarce Epson to nie Claria tylko Dura Brite.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
Ilford Pearl - mega błyszczący ;-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Chmurzasty napisał/a:
w mojej drukarce Epson


A czemu nie ten?
http://www.epson.com/cgi-...Paper+%26+Media

I super błyszczący, i super jakości, i od razu sprofilowany.
 

Chmurzasty  Dołączył: 30 Maj 2008
guerilla, alkos dzięki, chyba źle rozumiałem, że Glossy jest bardzo blyszczacy, a tu trzeba było spróbować Ultra Glossy. Sprawdze obydwa.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
aj, pomyliłem się !

oczywiście miałem na myśli Ilford Galerie Gloss a nie pearl..

naprawdę będziesz zadowolony, endura się chowa co tu dużo mówić ;-)
 

Chmurzasty  Dołączył: 30 Maj 2008
guerilla napisał/a:
aj, pomyliłem się
a to nic jeszcze nie zdazylem zamowic...
 

andrusz  Dołączył: 27 Lip 2007
Dziś testowałem papier Agfa o wymiarach 10x15cm (ceny w MM):
1. Photo Glossy 210g/m2 - 27PLN/100szt.
2. Premium Photo Glossy 240g/m2 - 30PLN/100szt.
3. Super Photo Glossy 220g/m2 (+ 4 bateryjki AAA gratis) - 27PLN/100szt.

I porównywałem je do papieru Epson Premium Glossy.

1. Najgorszy z całej czwórki, średnio błyszczący, kontrast średni
2. Ciut (minimalnie) lepszy kontrast od 1. ale tak samo średnio błyszczący
3. Kontrastowy, błyszczący i w zasadzie trudno odróżnić go od papieru Epson. Może Epson jest ciut bardziej błyszczący (ale minimalnie).

Mam zamiar potestować jeszcze papier Newtech i Agma.
 

Chmurzasty  Dołączył: 30 Maj 2008
andrusz napisał/a:
Super Photo Glossy 220g/m2


i ja sprawdze...

Jesli chodzi o AGAMA uzywalem:

1. Agama Blyszczacy 240g/m2- (23PLN/30xA4) nijak nie przypomina blyszczacej odbitki, na tuszach Epson Dura Brite Ultra czarny pod pewnym katem zachowuje sie podobnie do matrycy LCD TN :mrgreen: , czyli inaczej odbija swiatlo i jest jakby bialawy- psuje mily efekt ogladania i juz.

2. Agama Satynowy 260g/m2 (24 PLN/10xA4) Moge polecic pezypomina odbitke matowa.
 

MarcinS  Dołączył: 30 Gru 2008
Agamę błyszczącą miałem -- cały dwupak w cenie jednopaku (taka niby promocja w Saturnie) -- nadaje się to do testu dysz drukarki, ewentualnie jakichś innych, niekoniecznie fotorealistycznych celów. Satyny nie używałem, więc zdaję się na pozytywne komentarze powyżej.

Osobiście podoba mi się jakość wspomnianego już Emteca -- Glossy Pro (270g) jest fajny, satyny nie znam, ale powinna być OK. Matt (bodajże 230g) też daje radę, ale ma tendencję do rolowania się na krawędziach jeśli trzymamy dłużej w oryginalnym opakowaniu, no i potem głowica może smarować krawędzie. Poniżej 230g nie radzę schodzić, chyba że Photo Glossy Epsona (nie wiem na pewno, nie używałem).

Jeśli chodzi o glossy to korzystałem też z papierów Carrefour (260g -- nie jest tak jaskrawo biały jak Emtec, jest bardziej jak Epson Premium) i ActiveJet (260g). Są to dość dobre papiery do kolorowych zdjęć (choć trudno powiedzieć, jak to będzie z blaknięciem i tego typu sprawami).

Teraz tylko czekam na spektro żeby oprofilować Emteca Glossy Pro i papiery PerfectProof (Luster, Satin i Heavy Matt) i zobaczymy co atrament Lysona i R285 z tym zrobi.

Przy okazji spytam: ma ktoś namiary na Ilforda Galerie w rozsądnej cenie (A4)?
 

Chmurzasty  Dołączył: 30 Maj 2008
MarcinS napisał/a:
w rozsądnej cenie
to chyba nie ma :evilsmile:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach