kama.k  Dołączyła: 20 Sty 2009
pomocy zepsuty Optio M30
Witam,
mam problem z kompaktem Optio M30, nagle zaczął szwankować.
Po włączeniu wydaje 2 dźwięki, takie brzęczenie, obiektyw wysuwa się i zaraz chowa, a aparat się wyłącza. Nie wiem co się stało, bo wykluczam wszelkie uderzenia czy uszkodzenia..
czy ktoś ma pomysł, czym może być to spowodowane?
pozdrawiam
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zapewne coś nie pozwala na całkowite wysunięcie się obiektywu.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Strzał na ślepo - w kompaktach Casio takie oznaki pojawiają się w momencie zapaskudzenia mechanizmów ziarnkami piasku. Jak wpadną w tryby odpowiedzialne za wysuwanie obiektywu, to aparat się wyłącza zaraz po włączeniu. Ruch obiektywu - długość wysuwu-zależy wówczas od tego jak bardzo ziarenko blokuje trybiki. Nie wiem czy masz gwarancję. Jeśli nie, to rozkręć i zobacz co się dzieje w środku. Chyba, ze ktoś napisze Ci coś o awariach M30, bo ja o jego awariach nic nie wiem.
 
kama.k  Dołączyła: 20 Sty 2009
Dodam że aparat na pewno nie upadł, obiektyw wysuwa się cały,na wyświetlaczu wygląda tak jakby maksymalnie przybliżał, a potem się wyłącza. Gdy wyjmę baterię w trakcie tego wysuwania, to pod szkiełkiem widać tak jakby kawałek jakiejś "sprężynki". Raczej wykluczam uszkodzenie elektroniki, gdyż mogę włączyć przeglądanie zdjęć i menu.
Nie mam już gwarancji niestety, ale boję się sama rozkręcać, bo się na tym kompletnie nie znam i nie chciałabym czegoś uszkodzić.
Czy to może być coś z AF?
Zastanawiam się czy jest sens oddawać go do naprawy, czy nie będzie droższa od aparatu o tych parametrach.
pozdrawiam

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach