ggdh  Dołączył: 06 Sty 2008
Kompakt glownie do MACRO
Tak, wiem, glupio brzmi. Ale musze cos kupic do laboratorium, a w pieniadzach jakie dostalem na to moglbym kupic jakies tansze lustro. No ale po co?

Niech toto ostrzy od powiedzmy 2cm i hmm... bylo ostre?

Cena ok 1200zl (wprawdzie 600e do dyspozycji, ale po co mam na sile wydawac na aparat, ktory bedzie uzywany w tempie 20 fotek na tydzien).

Aha, tylko nowe, zadnych uzywek. Zreszta i tak to bedzie kupione na ktorejs z Wysp.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Sugeruję kompakt z ruchomym ekranikiem i możliwością podłączenia zewnętrznej lampy błyskowej. Jeśli warunki masz w miarę kontrolowane i możesz dać dużo światła ciągłego, to wystarczy kompakt bez sanek, jak mój A640(obecnie nie produkowany, a linia A6xx zmieniła nazwę, tylko nie wiem, na co), bo z ruchomym ekranikiem. Dokupujesz do tego Rynoxa, albo soczewki makro, jeśli nie masz dużych wymagań co do jakości i tulejkę (ok.50zł) do mocowania filtrów. I masz makro że hoho.
Do tego możliwość podglądu na żywo i sterowania z komputera parametrami aparatu z zoomem włącznie, wyjście AV jednocześnie na rzutnik cyfrowy, co można szerszej publiczności zaprezentować.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
A może ktoś już szukał i wie jakie są najtańsze/najlepsze opcje w wyborze kompaktu który miałby:
- lampę otwierającą się jak w lustrzankach, co by dało możliwość zmontowania dyfuzora, albo sanki na lampę zew.
- mocowanie filtrowe 43mm (takie jak raynox) albo jakieś zbliżone, ew. 52mm żeby zamontować snap-on'em
- w miarę ostrą optykę, żeby mocno przymknięta nie traciła tak bardzo jakości jak co niektóre.

pytam bo takie rozwiązanie mogło by wyjść taniej od obiektywu makro a przy okazji miało by się kompakta do kręcenia filmów nie mówiąc już o tym że taki sprzęt byłby dużo lżejszy od lustrzanki z np. t90/2.8
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Eldred napisał/a:
mocowanie filtrowe 43mm

z używanych to
ech, Minolta Z10, ew. Z20

to był sprzęt ;-) teraz przekazany bratowej foci mojego chrześniaka :-P
 
jungli
[Usunięty]
ggdh,

Kazdy swoje chwali, polecam LX3, optyka pierwsza klasa, male, poreczne, zajefajne, odkad posiadam, nie rozstaje sie z nim, zawsze jest w kieszeni. W podanej kwocie jak dobrze poszukasz powinienes sie zmiescic. Do tego ma sanki i mozliwosc dalszej rozbudowy.

hej
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Kompakt z ruchomym ekranikiem, praktycznie dowolny, byle z odległości jakiej wymagasz ostrość łapał. Co do lampy, to zależy co robisz, bo może prościej dokupić zwykłą lampę (ciągłą, nie błyskową) o dużej mocy i mieć doskonałe oświetlenie. Do makro nie potrzeba 1kW potworów. :-)
 

volender  Dołączył: 15 Wrz 2008
Minolta Z10 na min. zoomie ostrzy od 1 cm, na max. od 8 cm :).
Wiem, bo miałem, i tęsknię.
Tyle że nie produkowane już... ale może jakiś najnowszy model Z się znajdzie jeszcze gdzieś na półkach... i te nowsze o ile pamiętam mają sanki.
 
phantom_pl  Dołączył: 28 Mar 2008
to może i ja swoje trzy grosze dorzucę
a może Ricoh GX100 lub GX 200?
makro na szerokim końcu (24mm) od 1 cm, na długim końcu (72mm) od 3 cm, wygodne ręczne ustawianie ostrości, sanki na zewnętrzne urządzenie (wizjer lub lampa błyskowa), wbudowana lampa otwierana jak w lustrzance, można się pokusić o zrobienie dyfuzora.
Dla przykładu zdjęcia
na długim końcu

i na szerokim

aha, jeszcze dodam, że po założeniu adaptera możliwe jest m. in mocowanie filtrów - średnica 43 mm

 

ggdh  Dołączył: 06 Sty 2008
Ok. Dzieki za rady, bo juz jako takie pojecie mam. W nastepnym tygodniu powinienem cos zamowic :-B
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Szkoda, ze w sprzedazy nie ma juz Pentaxa Optio MX4. Do swoich macro z przystawka raynoxa uzywa go Marek Wyszomirski ze znakomitymi efektami - polecam jego ostatnie zdjecia, to duzo powie o mozliwosciach takiego zestawiku.
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach