jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
  K10D + FA35/2 = BF ?!?
Mam od wczoraj FA35/2 i tym razem BF w świetle dziennym... Na focus charcie linia "focus here" wyznacza niemal dokładnie linię granicy ostrości, czyli BF to jakieś 6mm - tzn. tyle na focus charcie, bo na większych odległościach potrafi przestrzelić nawet pół metra i więcej!
W świetle żarowym jest idealnie w punkt, również na większe odległości, to samo w świetle jarzeniówek... Narazie nie zauważyłem jakiejkolwiek zależności od stanu naładowania baterii, zresztą w tym samym czasie 50/1.4 ostrzy w punkt, więc teoria baterii raczej upada... Więc co, obiektyw? Tylko dlaczego BF mam jedynie w świetle dziennym?!?
Przeczytałem też wątek na dpreview o prawdopodobnej software'owej kalibracji systemu AF (w serwsie Pentaxa), dzięki której gościowi wszystkie szkła zaczęły nagle ostrzyć w punkt - myślicie, że to możliwe? Bo jakoś ciężko mi to sobie wyobrazić...
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
ktory masz firmware?
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
1.10 oczywiście...

[ Dodano: 2007-01-27, 01:56 ]
UPDATE:
Zapadł zmrok i przetestowałem 35/2 w biurze, przy jarzeniówkach.
Dawała cały czas 6-8mm BF - mimo, że wczoraj w tych warunkach było ok... :-/ Po zamianie szkła na 50/1.4 to samo - ok. 2mm BF mimo, że z tym szkłem raczej miewałem FF. :shock: Szybka zmiana szkieł i znowu BF z 35/2, ale jakby mniejszy...:-? Kolejna zmiana na 50/1.4 i idealnie w punkt!!! Założyłem znowu 35/2 i też w punkt!!! :shock:
To nie były pojedyńcze strzały, ale całe serie... Zapinam szkło dokładnie... O co chodzi????
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
dociera się z puszką - jak w małżeństwie
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Przyszedłem do domu i znowu w nic nie mogłem trafić... Odstawiłem puszkę na chwilę, tak, że ogrzała się do temperatury pokojowej (zimno dzisiaj było, ale szkła nie zaparowały) i teraz znów jest ok... Więc jakby jednak bateria(?)... Sam już nie wiem... To nie jest normalne...
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
jaad75, Kadyszka to kobieta, lubi być dogrzana i dopieszczona... a poważnie, wcale nie jest to zabawne, coś imho skopali, temperaturowa stabilizajca parametrów podzespołów może?
 

Aspius  Dołączył: 18 Wrz 2006
Ja na swojej kasetce zaprzestalem testow na FF/BF wlasnie po tym jak przestalem znajdowac jakies zaleznosci. raz bylo dobrze raz bylo zle...Jako ze cierpie na chroniczny brak czasu, aparatu wlasciwie uzywalem wieczorami w zaciszu hotelowego pokoju. Z nudow ciagle testowalem FF/BF albo robilem fotki dekielka (jaki wdzieczny obiekt, zawsze dobrze wychodzi na zdjeciach ;) Z czasem mozna sie tym znudzic...
Pozdraiwam
Grzesiek
 

Szakal  Dołączył: 18 Gru 2006
Przyłączam się do ostatniej opini - raz jest lepiej, raz gorzej, ale statystycznie tych leprzych razów jest coraz więcej - wczoraj przy mieszanym swietle miałem 2/3 FF (wczesniej prawie wszystkie), teraz znowu zrobiłem testy przy dziennym świetle 8 na 10 jest ok (18-55 DA + 50 2.0)
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Uwierzcie mi, nie robiłbym żadnych testów, gdyby ta przypadłość nie była uciążliwa.
Jeżeli jednak celuję w twarz lub przedmiot, a ostrość jest konsekwentnie za celem, to trudno mi się z tym pogodzić. Tym bardziej, jeżeli chwilę później, bez wyraźnej przyczyny, jest wszystko trafione... Trudno mieć zaufanie do takiego sprzętu - nie sądzicie?
Tym bardziej zaniepokoił mnie nagły, seryjny BF(!) 50/1.4, bo jeżeli czegoś mógłbym się po tym szkle spodziewać, to do tej pory był to raczej FF... Nie wiem, czy szkło jest jakieś lewe, czy moja puszka, czy ogólnie system AF K10D, ale nie wygląda to najlepiej. Wychodzi na to, że z każdym szkłem może być inna jazda i jeszcze, że "zarażają" swoją "przypadłością" inne...
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Wcale Ci się jaad75 nie dziwię, że sprawdzasz zachowanie się aparatu. To co opisujesz jest faktycznie bardzo dziwne i irytujące z punktu widzenia użytkownika, może jednak serwis w tym przypadku nie będzie złym pomysłem.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach