Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
drukarki fotograficzne
Witam!
Generalnie naszła mnie myśl ostatnio, że może da się zakupić jakąś drukareczkę co by mi drukowała fotki z mojego DSa. Przeszperałem forum i nic na ten temat nie znalazłem (może kiepsko szukam?). W temacie jestem zielony, nawet igłówki nigdy nie miałem, a w necie mnogość sprzecznych informacji :roll: Zagubiony jestem jak dziecko we mgle ;-)
Na ten zbożny cel mogę dać około 300zł, wydruki interesują mnie do A4. Może ktoś z forumowiczów bardziej siedzi w temacie i coś doradzi? Ma to w ogóle sens?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Epson Stylus D88 plus
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
W tej cenie jest Canon PIXMA IP 4200.
Na Canon-Board.info jest kilkanaście stron dyskusji na jej temat (dyskusja trwa od roku).
http://www.canon-board.info/showthread.php?t=6419
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Parę złoty chyba musisz dołożyć do limitu. Proponuję
http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=22403
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
plwk napisał/a:
Parę złoty chyba musisz dołożyć do limitu.

Ale chyba trochę mniej:
http://www.ceneo.pl/138929
Pierwsza pozycja jest z Krakowa!
Cytat ze strony: Mieszkasz w Krakowie? Zamów przez stronę i odbierz zamówienie następnego dnia w netPunkcie!
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
Właśnie o tym Canonie myślałem szczerze mówiąc -niewiele jestem w stanie zrozumieć z zawiłych opisów drukarek, ale ta kropla 1pl do mnie przemawia :mrgreen:
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
Slava napisał/a:
ale ta kropla 1pl do mnie przemawia

P(omiń) p.
Przemówi lepiej. :mrgreen:

 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
Aleee o so chozi s tym pomyjaniem? dickkett, o so ci choziii?
:-B :-B :-B
:lol:
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Spróbuj się dowiedzieć ile kosztuje odbitka A4 z wytypowanych drukarek. Nadeszły takie czasy, że drukarki są prawie gratis (zwłaszcza te domowe). Jak kot załatwił mi hp-eka a równocześnie skończyły się tusze to za cenę kompletu cardridży kupiłem nową drukarkę dodatkowo ze skanerem/kopiarką (żadna rewelacja ale kobiecie się przydaje - choćby faks można wysłać). Epson drukuje gorzej od tamtego hp-eka (w każdym razie na normalnym papierze w standardowym trybie) ale komplet czterech (wymienianych oddzielnie) tuszy kupuję za mniej niż 50zł brutto. Drukowanie w domu jest fajne bo jest w domu :-) , można mieć pełną kontrolę nad wydrukami ale warto sprawdzić czy odbitka z labu nie wyjdzie taniej.
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
Slava - jak dużo zamierzasz drukować? Jeżeli sporo, to pomyśl (wtedy na pewno nie wyrobisz się w kasie) o stałym zasilaniu:
http://www.romtek.warsaw.pl/
lub
http://www.gelex.pl/
Jeżeli nawet w tym momencie nie zafundujesz sobie czegoś takiego, to wybierz drukarkę, do której można coś takiego zapodać.
Dość dużym kosztem będzie dobry papier.
Co do drukarki - ja zawsze ufałem Epson'owi. Michu - jestem za :-B

Pozdrówka
Marucha
 

mily  Dołączył: 19 Kwi 2006
jesli chodzi o canona, to mam ip5000 - drukuje sobie wiekszosc fotek w celach pogladowych. Na tuszu jestem w stanie wydrukowac napewno powyzej 30tu zdjec a4. Tusz z zamiennikow na allegro po 19,99 za komplet - niestety ciut inna kolorystyka wydruku na zamiennikach, ale minimalnie i da sie nad tym zapanowac ;)

[ Dodano: 2006-11-04, 20:39 ]
a papier foto, znalazlem swietny matowy, ale cienki dosyc - 15zl za 100szt. powaznie ;)
wydruki wychodza jak na firmowym canona
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
Dzięki za info.
Marucha: nie wiem ile. Na dzień dzisiejszy wydaje mi się, że niewiele, ale diabli wiedzą. Jak mi sie spodoba, to kto wie... :evil: ;-) Na chwilę obecną na pewno takiego systemu sobie nie zafunduję, ale kiedyś może będzie przydatny.

[ Dodano: 2006-11-04, 21:56 ]
mily: jak juz zakupię drukarkę to udam się do ciebie po dane tego papieru :mrgreen:
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Maciek napisał/a:
Jak kot załatwił mi hp-eka a równocześnie skończyły się tusze to za cenę kompletu cardridży kupiłem nową drukarkę dodatkowo ze skanerem/kopiarką (żadna rewelacja ale kobiecie się przydaje - choćby faks można wysłać).


Odgrzebuje temat.
Maciek, czy moglbys powiedziec co to za ustrojstwo zakupiles. I czy da sie na tym wydrukowac zdjecie, ot tak do domowego albumu?
Chce zakupic cos do drukowania, czasem jakiejs fotki, a taki kombajn kusi uniwersalnoscia. Tylko nie wiem czy to sie nadaje do czegokolwiek...
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Arti napisał/a:
Maciek, czy moglbys powiedziec co to za ustrojstwo zakupiles.

Pewnie, że mogę. To moje to jest Epson Stylus CX3650.
Drukowałem na tym fotki i do zastosowań amatorskich były na pewno OK. Trudno mi powiedzieć jaki jest kres możliwości maszyny w tym względzie bo nigdy tego do końca nie testowałem (to częściej robię w pracy) - ale drukując kilka razy na dobrych papierach (chociaż chyba nigdy oryginałach epsona, tusze zresztą też mam nieoryginalne) byłem zadowolony z efektów. Może wpadniesz 11 lutego do Poznania na spotkanie (szczegóły jeszcze się pojawią) to poszukam jakichś wydruków albo coś specjalnie zrobię.
Jak dla mnie stosunek możliwości i jakości jest korzystny (plus dobra cena za tusze).
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Maciek napisał/a:
Pewnie, że mogę. To moje to jest Epson Stylus CX3650.

Dzieki! Na Allegro juz tego nie ma... ale poszukam sobie.
Maciek napisał/a:
Może wpadniesz 11 lutego do Poznania na spotkanie (szczegóły jeszcze się pojawią) to poszukam jakichś wydruków albo coś specjalnie zrobię.

Ja do Poznania to bym chetnie przyjechal... nie wiem tylko czy jeszcze bede w kraju... Zobacze co sie da zrobic.
 

bogusz  Dołączył: 25 Kwi 2006
Hej!

Zabiore do Poznania kilka wydrukow z Epsona 340, zapewniam, ze rewelacja :-) .

Maciek, puscisz jakies oficjalne info o spotkaniu? Z pewnoscia sie pojawie w Poznaniu.
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
bogusz napisał/a:
Maciek, puscisz jakies oficjalne info o spotkaniu?

Aha - ale jak się uporam z PITami itp.
bogusz napisał/a:
Z pewnoscia się pojawie w Poznaniu.

Super!
 

bogusz  Dołączył: 25 Kwi 2006
Ja wlasnie siedze nad moimi gazetkami reklamowymi :-x , ale jutro wszystko powinienem skonczyc, wydrukuje kilka zdjec na Epsonie Stylusie Photo 340 i Stylusie PRO 7800 i chyba przyjade z kierowca, zeby moc jakies :-B :-B :-B wypic :mrgreen:
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
bogusz napisał/a:
chyba przyjade z kierowca, zeby moc jakies :-B :-B :-B wypic

No i to jest właściwe podejście :-) A jak jeszcze kierowca będzie ten co zakładam to już w ogóle ekstra :-) )))
 

bogusz  Dołączył: 25 Kwi 2006
Chyba dobrze zakladasz :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach