jacekni  Dołączył: 13 Lut 2009
Obiektyw Ricoh do Pentaxa
Czy obiektyw z analogowego Ricoha KR-10M, który miał mocowanie Pentaxa typu K będzie pasował do współczesnych cyfrowych Pentaxów, np K200D czy tez potrzebny będzie adapter. W sklepach to już wogóle szkoda pytać. Może ktoś z Was wie coś na ten temat? Bardzo byłbym wdzięczny za radę, bo jestem właśnie na kupnie Pentaxa K200D a chciałbym móc wykorzystać ten stary, ale całkiem dobry obiektyw. Mam jeszcze Practica BC1 z bagnetem typu B, ale wątpię cz są takie adaptery do tych aparatów, chociaż obiektyw był i jest nadal świetny.
Dowiedziałem się. że nawet gdyby ten obiektyw w jakiś sposób pasował, to istnieje duże ryzyko, żę możę się zablokować w body i za Chiny nie będzie można go, bez rozebrania obiektywu, wyciągnąć. Coś tam należy spiłować, ale ja absolutnie nie mam pojęcia co. Gdyby ktoś był tak miły i zgodził się na obejrzenie fotek obiektywu, które wysłałbym na maila i poradził mi co i jak zrobić, aby nie doszło do blokady, byłbym bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam,
Jacek
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
jacekni, witam - ale musisz wstawic fotke tego szkla bo tak to nijak ci nie podpowiedza...
umiesc na fotosiku i wklej tutaj do watku

[ Dodano: 2009-02-13, 08:32 ]
i nie zakaldaj jednoczesnie kilku takich samych tematow w roznych dzialach
 
jacekni  Dołączył: 13 Lut 2009
fotki szkieł
Witam Fafniak ponownie ;-)
uż wysyłam fotki










Gdyby te fotki coś pomogły to dzięki za pomoc ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Tak, tylko sprawdź czy ten styk, który tam widać, leciutko się ugina.
 
jacekni  Dołączył: 13 Lut 2009
plwk napisał/a:
Tak, tylko sprawdź czy ten styk, który tam widać, leciutko się ugina.


Ten wąski, wysoki i wystający jest ruchomy - przesuwa się w szczelinie, a reszta jest nieruchoma, na stale. Czy o to Ci chodziło?
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
to to jest dźwignia domykająca przysłonę do zadanej średnicy - styk, to raczej ta kuleczka, ktróra powinna się pod naciskiem lekko schować... też mam ricocha KR10 - wszystko co pasuje do niego pasuje też do cyfranek pentaksa, co prawda tego konkretnego obiektywu nie miałem w rękach, ale myślę, że nic nie powinno się blokować...
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
jacekni napisał/a:
Ten wąski, wysoki i wystający

To jest popychacz przesłony
Na ostatnim zdjęciu, po prawej stronie na górze (naprzeciwko czerwonej kropki) widać taki żółty punkt i to chyba jest styk.
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
 
jacekni  Dołączył: 13 Lut 2009
plwk napisał/a:
jacekni napisał/a:
Ten wąski, wysoki i wystający

To jest popychacz przesłony
Na ostatnim zdjęciu, po prawej stronie na górze (naprzeciwko czerwonej kropki) widać taki żółty punkt i to chyba jest styk.


Faktycznie, to jest malutki styk i on się pod naciskiem chowa do środka. Czy to nie ma tak być, czy mam go unieruchomić czy pozostawic? :-(
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jeśli jest kulisty i się ugina pod lekkim naciskiem to nie ma problemu.
 
jacekni  Dołączył: 13 Lut 2009
Wielkie dzięki ;-) . Kamień spadł mi z serca i mam nadzieję, że to szkło nie sprawi mi psikusa :-?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach