jatomek  Dołączył: 13 Lut 2009
vuescan | jasność
Hej,
moje pytanie dla wyjadaczy, zapewne wyda się banalne. Ja dopiero stawiam pierwsze kroki w skanowaniu. Posiadaczem jestem skanera v500, skanuje głownie 6x6.

Zaznaczając obszar skanowania na małym obszarze (w rejonie twarzy) cały obraz wygląda bardzo ładnie, jednak po rozszerzeniu ramki na całą klatkę obraz się bardzo ściemnia. Nie pomaga przesuwania suwaka jasność, tzn pomaga ale ten obraz nie jest już taki ładny(wyblakły itp). Moje pytanie brzmi czy można w jakiś sposób zachować ustawienia z tego małego obszaru przy skanowaniu pełnej klatki?

z góry dzięki! :)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
jatomek napisał/a:
Zaznaczając obszar skanowania na małym obszarze (w rejonie twarzy) cały obraz wygląda bardzo ładnie, jednak po rozszerzeniu ramki na całą klatkę obraz się bardzo ściemnia.

Tak dziala autoekspozycja, tzn robi ustawienia na podstawie tego, co zaznaczysz. Jesli po zaznaczeniu calej klatki jest ona ciemna, to jest bardzo prawdopodobne, ze negatyw jest niedoswietlony i/lub niedowolany.

jatomek napisał/a:
Moje pytanie brzmi czy można w jakiś sposób zachować ustawienia z tego małego obszaru przy skanowaniu pełnej klatki?

Tak, gdzies tam w VueScanie jest opcja, ze automatyczny dobor ekspozycji dobierany jest na rzadanie, a nie przy kazdej zmianie obszaru skanowania.

BTW - dlaczego nie skanujesz w EpsonScanie? Ja tez mam V500 i generalnie lepsze efekty uzyskuje skanujac softem Epsona, szczegolnie przy negatywach kolorowych.
 
jatomek  Dołączył: 13 Lut 2009
dzięki będę szukał.

dan napisał/a:
BTW - dlaczego nie skanujesz w EpsonScanie? Ja tez mam V500 i generalnie lepsze efekty uzyskuje skanujac softem Epsona, szczegolnie przy negatywach kolorowych.


z pewnością masz rację, ale chciałem popróbować różnych programów:)
Dałęm jeszcze szansę SF AI, ale nie umialem zlikwidować pyłków tak ładnie jak w EpsonScanie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach