Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cóż... to może być kwestia indywidualnych gustów. Poza tym Pentaxa większość z nas widziała w naturze, Samsunga znamy tylko ze zdjęć. Wrażenie po obejrzeniu Samsunga w naturze może się zmienić - i to zarółwno w jedną jak i drugą stronę.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
l_uka napisał/a:
zorzyk, no to się rozumiemy, co do ksztaltow :mrgreen:
(...)

Nie mam żadnych wątpliwości, że się z Tobą zgadzam :mrgreen:
 
zigger  Dołączył: 08 Lis 2006
Marek Wyszomirski napisał/a:
Poza tym Pentaxa większość z nas widziała w naturze, Samsunga znamy tylko ze zdjęć

Problem w tym, ze u nas na prowincji, to jedno i drugie znane tylko z obrazka. Kiedy w MM zapytalem o K10, to za bardzo nie bylem pewien czy sprzedawca nie szuka w dziale z lodowkami :-?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jakby ktoś był zainteresowany, to pokazała się już cena na body Samsunga GX-10 w sklepie Foto-net.
link
Ale nie mam pojęcia jak z dostępnością.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
argawen napisał/a:
Ale nie mam pojęcia jak z dostępnością.
- pewnie jak zawsze :-P :mrgreen:
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
- pewnie jak zawsze :-P :mrgreen:
No tak, skąd my to znamy :mrgreen:
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
A sprawdzałeś czy mają go na stanie za tą cenę? Bo ja zamówiłem K10D w Foto-Necie w październiku ubiegłego roku - mieli go mieć w ciągu 10 dni za cenę chyba 3500zł za sam korpus. Po 10 dniach okazało się, ze bedą mieli za kilak dni, potem znów za kilka dni, potem nei wiadomo kiedy bo dystrybutor nie zapewnia dostawy a potem... okazało się, ze beą mieć tylko w komplecie z kitowym obiektywem po 4500 (to było jż pod koniec listopada). W efekcie zrezygnowałem z zamówienia i kupiłem w Aster-Foto.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Marek Wyszomirski napisał/a:
A sprawdzałeś czy mają go na stanie za tą cenę?
Nie sprawdzałem, mnie to juz nie dotyczy. Tylko dałem info. Ale...wysle maila z zapytaniem, tak z ciekawości :mrgreen: .
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
Marek Wyszomirski napisał/a:
Wydaje mi się, że jak na razie jedyne pewne różnice między K10D i GX10 to obudowa i interfejs graficzny użytkownika

Wydaje się, że bufor też mają różny -Sam mieści 9 rawów, Pentax 12. Chyba, że różnica wynika z tego że PEFy są mniejsze od NEFów (ktoś coś pisał w tym temacie, ale nie pamiętam... :oops: ). No i Sam chyba jednak ma programy tematyczne, choć najwyraźniej nie na kółku, tylko ukryte gdzieś głębiej. To tyle po analizie opisów :mrgreen:
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Zgadza się - PEF-y są nieco mniejsze - i proporcja wielkości odpowiada z grubsza 9:12. Być moż eto faktycznie powód mniejszej ilości raw-ów m buforze podawanej pzrez Samsunga. Programy tematyczne GX-10 poczatkowo miał mieć, ale z tego co wiem odeszli od tego pomysłu i teraz ma tryby ekspozycji identyczne z K10D.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Właśnie otrzymałem odpowiedź z Foto-Net
"Aparat nie jest dostępny i nie jest znana data jego premiery. Producent podał już cenę, jednak wciąż nie udostępnia aparatu."
Skąd ja to znam :mrgreen: :-P
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
argawen napisał/a:
Skąd ja to znam :mrgreen: :-P

Nowa firma (samsung) a śpiewka stara (pentak) to dosyć irytujące podejście do klijentów. :-/
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
argawen napisał/a:
Właśnie otrzymałem odpowiedź z Foto-Net
"Aparat nie jest dostępny i nie jest znana data jego premiery. Producent podał już cenę, jednak wciąż nie udostępnia aparatu."
Skąd ja to znam :mrgreen: :-P
chłopaki,a może miało być tak - Sam wprowadza swój aparat i rozpoczyna produkccję zaraz po tym, jak Pentax zrealizuje zamówienia. Ponieważ ciągle się super sprzedaje K10 to Sam nie może wprowadzać (cicha umowa?)
A może było jeszcze lepiej-z tej samej taśmy miały schodzić! Nie robią SAM'a, bo nie mają gdzie skoro k10 się buduje 24h/d?
Czy SAM jest gdzieś na świecie do kupienia, czy wszędzie jest tak jak u nas?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
tref napisał/a:
Czy SAM jest gdzieś na świecie do kupienia,
amazon.com, od ręki, od 15 stycznia
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
amazon.com, od ręki, od 15 stycznia
moje obie teorie upadły.
to teoria nr 3 - moze nie mają zapasów na taki kraj jak Polska, może za granicami lepiej się sprzedaje, a nas uważają za biedniejszych, więc nie ma po co tu pchać sprzętu, żeby leżał?
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
tref napisał/a:
Czy SAM jest gdzieś na świecie do kupienia,
amazon.com, od ręki, od 15 stycznia

Jarku a jak byś podał amerykańską cenę kadyszki i gieiksdyszki to może udało by się cosik wywnioskować? Tzn polską ceną na GX10.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Cena z amazon to 899 $ za body.

[ Dodano: 2007-02-06, 19:23 ]
K10D w amazon kosztuje 854 $
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Czy Samsung GX-10 powinien znajdować się tu?
Bo coś go moje grzeszne oblicze niedowidzi :-/
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Tutaj go znajdziesz. W cyfrówkach Samsunga. Pozycja 31.

[ Dodano: 2007-02-06, 19:50 ]
Szukając w amazonie wpisałem na głównej stronie Samsung GX 10 i znalazła wyszukiwarka.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Jaki właściwie jest interes kupować Samsunga, skoro jest w tej samej cenie co Pentax.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach