ederlezi  Dołączył: 21 Mar 2008
Matówka do manualnego ostrzenia
Witam,

trudno mi namierzyć w miarę aktualny wątek na temat kupna matówek do manualnego ostrzenia. Czy na forum ktoś może sprowadza je jeszcze ? Chodzi o K10d.

Dziękuję
Wojtek
 

jack  Dołączył: 25 Mar 2007
zapytaj na PW użytkownika Pietras, wątek chyba zniknął.
 

teh4esz  Dołączył: 27 Sty 2009
podepnę się żeby nie zakładać nowego tematu bez sensu

http://www.allegro.pl/ite...ikroraster.html
znalazłem takie coś ale z tego co wyczytałem (choc możliwe, że moje informacje są błędne) to nie da sie samemu wymienić matówki w k200d (o ile w ogle da sie zmienić na jakaś inną (nie orientuję się kompletnie w tym temacie...)


sprzedawca mi napisał że
Cytat
We wszystkich lustrzankach cyfrowych Pentaxa można wymienić matówkę w
czasie nie większym jak minuta bez utraty gwarancji.


ale niby jak
patrzyłam na tą matówkę i jakoś nie potrafiłem sobie wyobrazić sposobu jej wyjęcia (próbować nawet nie próbowałem bo jeszcze byc cos zepsuł jak zwykle:/ )
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Sprzedawca prawde pisze , da się podwadzasz pensetą zapinke ta odskakuje i masz dostęp do matówki , na forum są chyba nawet zdjęcia , linki do filmów itp.
http://www.youtube.com/watch?v=YqZCjT-jr1s
 

MediQ  Dołączył: 14 Lut 2009
Gezeb ma rację, wszystko z detalami było już opisane na forum. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce " matówka" i " wymiana matówki" w temacie " korpusy cyfrowe". Pozdro.
 
paweł p  Dołączył: 20 Lis 2008
Na stronie Katz eye jest też instrukcja wymiany matówek

http://www.katzeyeoptics.com/files/install6.pdf
A czy ktoś z Was wymieniał może matówkę w K200D na taką z rastrem :?:
 

Yaner  Dołączył: 11 Sie 2008
Tak wymieniał.
Np. ja wymieniałem na dokładnie taką matówkę (z tej aukcji)
Zajęło mi to nieco więcej niż minutę, tzn za pierwszym testowym razem ;)
Z czyszczeniem z paprochów, które po zdjęciu folii zabezpieczającej
zleciały się na nią (matówkę) z całego mieszkania, operacja trwała jakieś 40 min.
A i tak do kilku paproszków postanowiłem się przyzwyczaić.

EDIT.
Dodam, że instrukcja na katzeye (link powyżej był podany) jest bardzo fajna.
 

teh4esz  Dołączył: 27 Sty 2009
i jakie masz wrażenia z używania tej matówki?
daje jakieś dodatkowe wspolczynniki do ostrzenia (czy może to jest matówka z parametrem +10 do ostrzenia +5 do profesjonalizmu:D)?
tak serio sie pytam bo nigdy nie miałem styczności z inną matówką niz taką zwykłą zwyczajną
 

Yaner  Dołączył: 11 Sie 2008
;-)
Do profesjonalizmu to ma gdzieś tak, bo ja wiem no może góra +1
Do ostrzenia na moje oko to spokojnie ma +10.

Po kilku dniach testowania, już z pewnością jej nie zamienię na standardową.
Z manualnym szkłem jest w moim mniemaniu niezbędna. Zawsze strasznie
męczyło mi się oko przy ręcznym ostrzeniu, teraz idzie to dużo szybciej,
wygodniej i dokładniej. Jak klin nie daje rady to pomaga mikroraster albo odwrotnie.
Nie mam doświadczeń z innymi produktami tego typu, ale ta o ile się nie mylę całkowicie
chińska produkcja jest całkiem spoko.
 

MediQ  Dołączył: 14 Lut 2009
Właśnie nabyłem do swojej kadyszki taką matówkę ale Katz-Eye. Jak dojdzie i wymienię w puszce to napiszę swoje wrażenia. Napewno będą pozytywne, bo wszyscy je bardzo chwalą. Zresztą pamiętam jak się ostrzyło kiedyś w mojej Praktice !. :-)
 

teh4esz  Dołączył: 27 Sty 2009
MediQ napisał/a:
Właśnie nabyłem do swojej kadyszki taką matówkę ale Katz-Eye.



można wiedzieć ile zapłaciłes za to cudo:)?
 

MediQ  Dołączył: 14 Lut 2009
Teh4esz - sprawdź na naszej giełdzie, chyba 2 dni temu w sobotę a będziesz wszystko wiedział. Pozdrawiam.
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
MediQ napisał/a:
Teh4esz - sprawdź na naszej giełdzie, chyba 2 dni temu w sobotę

MZ to była (widziałem w sobotę!) wyjątkowa okazja.
Ceny są tu (wersje podstawowe).
 

pannonia  Dołączył: 20 Lis 2008
MediQ napisał/a:
Właśnie nabyłem do swojej kadyszki taką matówkę ale Katz-Eye. Jak dojdzie i wymienię w puszce to napiszę swoje wrażenia. Napewno będą pozytywne, bo wszyscy je bardzo chwalą. Zresztą pamiętam jak się ostrzyło kiedyś w mojej Praktice !. :-)


Gdzie kupowałeś matówkę?
Też bym kupił taką do mojego 200D
 

kamakar  Dołączył: 28 Lut 2008
Ktoś to do nas sprowadza? Z ofertą Asklopa rozminąłem się o kilka minut...
 

MediQ  Dołączył: 14 Lut 2009
Można kupić w USA / było o tym na forum /, ale pojawiają się następujęce problemy :1/ cena przy obecnym kursie dolara, 2/ koszty wysyłki , 3/ w razie jakiejś wady - co wydaje się byś mało realne przy tej firmie, ale nigdy nie wiadomo - gwarancja , 4/ czas oczekiwania na dostarczenie. Nie wiem jak jest z ew. cłem lub innymi opłatami. Chyba najlepsza opcja to mieć kogoś za oceanem, kto wracając do Polski, mógłby przywieźć.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
MediQ napisał/a:
w razie jakiejś wady - co wydaje się byś mało realne przy tej firmie, ale nigdy nie wiadomo

Raczej nie możliwe bo matówki są robione na zamówienie, czas oczekiwania około tygodnia.
 

MediQ  Dołączył: 14 Lut 2009
No więc wszystko jasne. Dzięki Zdano .
 

andrusz  Dołączył: 27 Lip 2007
Gdyby ktoś zamawiał matówkę Katz Eye, to chętnie bym się dołączył do zamówienia (ew. sam mogę dla kogoś zamówić i zapłacić) - zawsze to niższe koszty przesyłki :-)

A przy okazji: dostałem info z Katz Eye Optics, że do Kaemki pasują te same matówki co do K200D. Jedyna różnica, to znaczniki AF-a - które i tak są opcjonalne i za dopłatą.
 
paweł p  Dołączył: 20 Lis 2008
andrusz - ja się z chęcią piszę

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach