Gdybyś miał(a) odpowiednie zaplecze finansowe czy zamienił(a)byś system Pantax na inny?
TAK
18% Complete
3 (18%)
NIE
75% Complete
12 (75%)
Nie wiem
6% Complete
1 (6%)
 
vector  Dołączył: 02 Maj 2006
Olympus OM
Witam!
Ktoś z was mial przyjemność z systemem OM Olympusa? Tak mnie jakoś ciągnie do konwencjonalnych normalnych lustrzanek... mam dość plastyku i af :)

Jak się Wam podoba?
http://cgi.ebay.co.uk/Oly...1QQcmdZViewItem

[ Dodano: 2006-05-25, 21:04 ]
tu jeszcze troche do poczytania http://www.ompl.org/index.php?s=intro :!:
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
vector napisał/a:
mam dość plastyku i af :)


A w Pentaksie malo masz pieknych korpusow manualnych??

Jak chcesz ekstremalnie to polecam Spotmatica i kilka Takumarow SMC...:-)

Pzdr
Spinner
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Spinner napisał/a:
A w Pentaksie malo masz pieknych korpusow manualnych??

Kiedy Spinner pisze "pięknych", to wie co pisze... :-)
 
vector  Dołączył: 02 Maj 2006
kurde, bo jak patrze na te zdjęcia pentaxów po 25 latach uzytkowania to aż się płakać cche - wyglądają stragicznie. Tak mnie jakoś nosi do zmiany ale jeszcze chodzi mi po głowie Nikon FM3a na którego od dawna choruję... taki niezniszczalny korpusik - działa z i bez baterii - bateria to opcja :)

[ Dodano: 2006-05-26, 18:35 ]
a, ostatnio znajomi poszli do sklepu i chcieli zobaczyc pentaxa. Facet na nich spojrzał "a co to pentax?".... :)))
 

psyt  Dołączył: 19 Kwi 2006
vector napisał/a:
jak patrze na te zdjęcia pentaxów po 25 latach uzytkowania to aż się płakać cche - wyglądają stragicznie.


Widzialem kiedys zdjecie KX-a (produkcja 1975-84 r.) Mial bardzo obrypana czarna farbe, az wyraznie bylo widac taki jakby mosiezny kolor korpusu (nie wiem z czego robiono wtedy obudowy??). Poprostu super, niezniszczalny "kon roboczy" taki aparat fotograficzny, ktory musial sluzyc harcerzom jako podstawka, mlotek i kto wie jako co jeszcze. ;-)
Przypuszczam, ze niestety wiekszosc OM-ow dawno by sie rozsypala, natomiast ten podobno chodzil...

A przechodzac do rzeczy, kupilem kilka lat temu bardzo malo uzywanego ME Super - wyglada jakby byl niedawno wyprodukowany, podczas gdy w najlepszym wypadku skonczy w tym roku 20 lat. Zatem nie rozumiem w czym widzisz problem? Tak samo manualne OM-ki jak i Pentaxy moga byc zjechane jak i lsniace. Jednak od wygladu, chyba bardziej liczy sie mechanika, a to wlasnie Pentaxy byly pomyslane jako "konie robocze", a nie Olki.
(Spinner poprawmnie jesli sie myle.)

vector napisał/a:
jeszcze chodzi mi po głowie Nikon FM3a na którego od dawna choruję... taki niezniszczalny korpusik - działa z i bez baterii - bateria to opcja :)


FM3A to napewno znakomity sprzet, podobne jak Pentax LX - niestety bywaja nieco drogie, jesli sa nowe lub prawie nowe.
Ten drugi podobnie jak Pentaxy z serii K czy MX, takze ma mechaniczne czasy migawki. Ale to nie to samo, co "dzialanie bez baterii" :!: Tak mozna powiedziec tylko o apracie, ktory ma oprocz mechanicznych czasow rowniez swiatlomierz selenowy, czyli nie potrzebuje baterii nawet do pomiaru swiatla np. Zenit ET. Zatem wydaje mi sie, ze FM3A do prawidlowego dzialania jednak potrzebuje baterii, chyba ze masz przy sobie zewnetrzny swiatlomierz albo na czuja potrafisz dobrac wlasciwe parametry ekspozycji.
 
vector  Dołączył: 02 Maj 2006
kupiłem kiedyś Practikę MTL-5b. Jak ją sprzedawałem po 15latach wyglądała tak samo jak w dniu zakupu :) Więc to wszsytko w zasadzie to tylko exploatacja. Jak kupisz cokolwiek co było zadbane to będzie słuzyć dalej długi czas. Podrzuciłem tu OM bo jakoś przypadl mi do gustu i jak ktoś miał z tym przyjemność to chciałem się czegoś dowiedzieć.
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
psyt napisał/a:
FM3A to napewno znakomity sprzet,


Owszem, znakomity i ladny ale ma kilka drazniacych mnie rzeczy - np. koniecznosc odchylenia dzwigni naciagu do pozycji roboczej aby aparat dzialal (patrze w wizjer lewym okiem i mi dzwignia wtedy przeszkadza), wskazowki sa niewidoczne o zmroku/swicie... (mialem FE i FE-2 - piekne ale jednak wole Pentaksa). Moze lepiej prosty FG, F-301 albo profesjonalny F3 (tylko ciezko o ladny ten ostatni).

OM4Ti to marzenie... podobna schize mialem kiedys (i po czesci mam do dzisiaj) na temat Contaxow RTSIII czy chocby Arii (bajer, mimo, ze juz nie pancerniak) - do tego Zeissy *T i rzadzisz...;-) Zreszta do Zeissow mozesz jakas Yashice kupic (fajna FX-D)...

Mysle jednak, ze po takich rzeczach prostych jak MX czy MESuper (a b. tanich dzisiaj i latwo dostepnych w b. ladnym stanie) niewiele Ci sie spodoba ... Jak jeszcze podkrecisz szkielka z serii "K" pod to o niesamowitej dla mnie jakosci i kulturze pracy to slawne Zuiko (prawda, ze mailem tylko kilka wiec moze teraz uogolniam) wypadaja dosc blado mechanicznie... :-?

Dlugo by opowiadac... ale w przeszlosci bylo tyle cudnych aparatow i szkiel, ze jakby tylko filmy robili wystarczajaco dlugo to ja bym z przyjemnoscia je kolekcjonowal i fotografowal nimi do konca zycia - ot male zboczenie - lubie to :oops: :mrgreen:

Pzdr
Spinner
 
vector  Dołączył: 02 Maj 2006
grzechy jakie popełniłem to:
- sprzedałem XA w super stanie (bo taki był warunek aby kupić podobny wymiarów syfre - Optio S5n)
- sprzedałem SuperA (srebrny) w idealnym stanie razem z SMC 1,7/50mm
- sprzedałem CZJ Sonnar 3,5/135mm mocowanie gwint 42mm, bo miałem kupić FA 2,8/135mm czego do dziś nie uczyniłem, bo teraz muszę (jest mi potrzebne) 50mm do SQ-Ai :))

Co do dźwigni to ME chyba jest podobnie aby działał światłomierz...?
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Wszystko da sie naprawic - mozesz zaczac od SMC-M 135/3,5 w pieknym stanie, ktorego wystawilem w gieldzie... To jak Sonnar tylko z przejsciowka nie musisz sie bujac:-)

Pzdr
Spinner
 
vector  Dołączył: 02 Maj 2006
chętnie ale teraz Zenzanon-S 50mm i statyw potrzebny :)
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
dziwna cena za tego OM4Ti .. w komisie we wro w idealnym stanie ze szkłem zuiko 28mm stoi za 1400-1600 (nie pamiętam aż tak dokładnie)
 
vector  Dołączył: 02 Maj 2006
bo to cooltowy sprzęt dlatego taka cena :D
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
Spinner napisał/a:
OM4Ti to marzenie... podobna schize mialem kiedys (i po czesci mam do dzisiaj) na temat Contaxow RTSIII czy chocby Arii (bajer, mimo, ze juz nie pancerniak) - do tego Zeissy *T i rzadzisz..

Też tak miałem -trochę mi przeszło jak sobie LXa kupiłem :-P
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Mialem bardzo krotko LXa - nie powalil mnie - ale moze dlatego, ze mialem bardzo brzydkiego... Moze kiedys jeszcze... ale nie wiem :-D

Pzdr
Spinner
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
guerilla, a o którym komisie piszesz? Odrzańska czy Jedności?
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Spinner napisał/a:
Mialem bardzo krotko LXa - nie powalil mnie - ale moze dlatego, ze mialem bardzo brzydkiego... Moze kiedys jeszcze... ale nie wiem :-D

Trzeba się umówić ze Slavą na plener w Krakowie i pomacać jeszcze raz :-)
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
fotonyf napisał/a:
Trzeba się umówić ze Slavą na plener w Krakowie i pomacać jeszcze raz


Daj zyc :!: Dosyc mam "chorob" ostatnio... :mrgreen:

Pzdr
Spinner

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach