ClicoFantastico  Dołączył: 14 Paź 2006
Proste pytanka o ZX-50 (MZ-50)
Nieco przypadkiem wszedłem w posiadanie ww. aparatu i jutro idę go przestrzelać.

Niestety mimo dokładnego obejrzenia body i przeczytania instrukcji nie mogę znaleźć jednej przydatnej funkcji, a mianowicie blokady ekspozycji. Czy w tym modelu jest w ogóle coś takiego ?

Druga rzecz, ktora mnie zastanawia - po założeniu filmu aparat jakby go trochę przewinął. Czy to znaczy, że sam ustawił film w odpowiedniej pozycji (przewinął zaświetlony początek), czy też powinienem jednak pstryknąć ze dwie puste klatki zanim zacznę robić zdjęcia ?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
ClicoFantastico napisał/a:
po założeniu filmu aparat jakby go trochę przewinął. Czy to znaczy, że sam ustawił film w odpowiedniej pozycji (przewinął zaświetlony początek), czy też powinienem jednak pstryknąć ze dwie puste klatki zanim zacznę robić zdjęcia ?
od razu rób zdjęcia, zresztą na wyświetlaczu chyba jest jedynka?
 
ClicoFantastico  Dołączył: 14 Paź 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
od razu rób zdjęcia, zresztą na wyświetlaczu chyba jest jedynka?



Tak, jest jedynka. Dzięki Jarek!
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
ClicoFantastico napisał/a:
Niestety mimo dokładnego obejrzenia body i przeczytania instrukcji nie mogę znaleźć jednej przydatnej funkcji, a mianowicie blokady ekspozycji. Czy w tym modelu jest w ogóle coś takiego ?


Naciskasz do "połowy" spust i przytrzymujesz. O to chodzi?
 

sebostek  Dołączył: 19 Kwi 2006
witaj, on nie ma blokady ekspozycji w linku pełna specyfikacja: http://www.pentax.osw.pl/korpusy/mz.html
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
ClicoFantastico, aparat po włożeniu kliszy sam przewija do piewrszego zdjęcia, tak jak napisał Jarek Dabrowski, od razu robisz zdjęcia, bez pstrykania kilku przewijających (tak jak to było w korpusach manualnych).
Co do pytania 2:
MZ/ZX50 Exposure Lock - no
przykro mi, nie ma

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach