wiosna77  Dołączył: 04 Lut 2007
[ analog] Początkujący-abc wymiany obiektywu w Pentaxie ME i
Jak w temacie.Proszę o wprowadzenie jak dokonać wymiany obiektywu w Pentaxie ME Super i Chinonie C4 tak by nie uwalić body i obiektywówWiem ,że jest to b.proste dla tych co już robili i robia ale ja dopiero od kilku dni jestem w posiadaniu tych aparatów i chcę założyć obiektyw Pentax SMC A 28-80.Za poradę z góry b.dziękuje.
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
cześć. nie wiem czy cie dobrze zrozumiałem, ale jeśli chodzi ci o to żeby zmienić obiektyw, tzn. wykręcić jeden i założyć drugi to jest to bardzo proste.

kiedy patrzysz od frontu na obiektyw założony do aparatu po jego lewej stronie jest przy bagnecie taki przycisk, naciskasz go i przekręcasz obiektyw aż do wypięcia.
następnie wkładasz drugi (pomocna może być pomarańczowa kropka na obiektywie i bagnecie-trzeba je zgrać) i przekręcasz do usłyszenia charakterystycznego kliku. Gotowe.

gdybym jednak nie zrozumiał prawidłowo twojego pytania :lol: to opisz inaczej problem

narka :-B
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
wiosna77, zerknij do instrukcji wspolczesnych lustrzanek cyfrowych - lezy tego pelno wokol, a tak naprawde wymiana obiektywu nie zmienila sie od wynalezienia bagnetu K. Tam znajdziesz instrukcje obrazkowa, jesli to co opisal asklop Ci nie wystarczy.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
wiosna77, ściągnij sobie to LINK na stronie 5 (a 7pdf'a) jest rysunkowa instrukcja :mrgreen: z opisem.
Pozdrawiam, jakby coś pisz śmiało i nie przejmuj się zaawansowaniem pytań, jeśli nie będą aroganckie lub bezczelnie powtarzające temat wałkowany akurat w innych wątkach to na pewno ktoś Ci odpowie. Jeśli użyszkodnicy stwierdzą, że nudzisz też dostaniesz sotoswną odpowiedź :mrgreen: nie martw się, to forum to koło zainteresowań psychiatrycznych (w podtytule-jak uleczyć innych samemu pozostając chorym)
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
świetny link :mrgreen:
też se ściągnę, może sie kiedyś przydać jak mnie umysłowo zaćmi, cy cuś :lol: :-B
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
służę :mrgreen:
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
cała przyjemność napewno będzie po mojej stronie :mrgreen: :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach