PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
filmy
Jakie filmy polecacie do robienia zdjec w studiu? A konkretnie potraw?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
velvia - do deserow :)
provia 100F
ale tak naprawde teraz obrobka komputerowa i tak jest podstawa....
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
No tak, ale ja bede robil analogiem, tym co mam w stopce. Srednim formatem. Jak mozesz jeszcze podac linki, gdzie mozna zobaczyc jakie filmy sa do sredniego i w jakiej cenie w Polsce? Bo moze bedzie oplacalo mi sie sciagac filmy z Polski? Przyznam sie ze te nazwy nic mi nie mowia, od kilku lat robilem cyfra, a dopiero od niedawna mam zamiar wrocic do analoga. Wiec prosze o pomoc w wyjasnieniu tych nazw, jak mozesz.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
spoko wiem....
velvia - "znajdzie kolor tam gdzie go brak" ;) - nasycona jak cholera (wada sa przebarwienia w czerniach - ja przynajmniej tak mialem)
provia 100F - najmniej go uzywalem , ale polecany jest dosc czesto
ASTIA - jeden z lepszych do portretow....ale do zywnosci chyba nie....
kodak 100 EPP - chyba najbardziej ulubiony slajd.... jest taki.....ladny po prostu... uwaga ! moze nie trzymac szczeg. w czerniach (b.glebokich - choc teoretycznie cos tam powinno byc :) )
A to co napisalem o obrabianiu komputerowym - chodzi o post process......ze slajdu po skanie....
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
A do robienia zdjec na ulicy, architekture, ludzi............ Chyba w ogole najlepiej robic w slajdach? Rozumiem ze do skanowania jest praktyczny, a czy sa slajdy BW? Przepraszam ze marudze, ale tak pomyslalem, zeby zrobic przeglad filmow na maly i sredni obrazek, taki spis co, jaki i do czego? Jesli gdzies jest takis spis, to porosze o linka? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Sa slajdy B&W a opisy jaki film i do czego sa praktycznie na kazdej stronie producentow tych materialow :-D

Pzdr
Spinner

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach