Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
PS i ustawienie wyswietlania proporcji ?
no dzisiaj siedze nad zdjeciem ze skanu i mam problem bo zaczelo mi to przeszkadzac
fota jest w pionie ale po skanie lezy poziomo - modelka ma wlasciwy wzrost - niestety po obroceniu o 90 stopni modelka zaczyna byc "kwadratowa" wiem ze to tylko opcja wyswietlania obrazu...ale jak zrobic zeby program wiedzial jak to cholerstwo wyswietlic aby proporcja wlasciwego obrazu byly zachowane....?
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Fafniak, a mozesz troche jasniej? Sugerujesz, ze PS zmienia Ci proporcje przy obracaniu??
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Drogi Kolego M.
Podobnie jak L_uka nie do końca zrozumiały jest dla mnie Twój problem. Być może masz ustawioną rozdzielczość ekranu nie do końca pasującą do Twego monitora? Ściągnij:
http://www.internetstanda...Test%202.0.html
I sprawdź, czy wyświetla Ci się na ekranie kółko, czy elipsa (np. linijką). Następnie raz jeszcze opisz ciut-ciut dokładniej problem, najlepiej podpierając się drobnymi zrzutami ekranu.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Przeca napisalem ze to tylko wyswietlanie.....a nie zmiana proporcji w pliku......
Staralem sie doprowadzic do ustawineia wlasciwego wyswietlania ale zaczyna brakowac mozliwosci reg.
PS ma mozliwosc ustawienia proporcji ale mi to nie wychodzi...

[ Dodano: 2007-02-11, 08:18 ]
Michu, - obejrze sobie....
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Jaką masz rozdzielczość ustawioną?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
1280x1024
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
To by się zgadzało. Rozdzielczość 1280x1024 nie ma dokładnie proporcji 4/3 (jak np. 800x600 czy 1600x1200). Jestem więc pewien, że i okrąg będziesz miał owalny.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
czyli niestety musze prelczyc sie na 1600....tylko to jest graniczna rozdzialka tego monitora....
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Możesz trochę monitor rozciągnąć.
Jeżeli do tej pory Ci to nie przeszkadzało, a irytuje tylko ta jedna fota, to olałbym sprawę. Masa ludzi pracuje przy takiej rozdzielczości.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu, - ale teraz to na kazdej bedzie mi przeszkadzac .... :-P :mrgreen: :evil: :roll:
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Fafniak, a ten monitor to panel czy banka?
jesli banka, ustaw sobie wielkosc ekranu na 1280x960 i bedzie ok (proporcja 4:3) :-)
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
l_uka, dokładnie to miałem napisać - dla bańki właściwa rozdziałka to 1280x960. Dla LCD 17'' i 19'' to 1280x1024, bo one mają proporcje 5:4. Na bańce w 1600 nic nie będzie widać (zakładam rozmiar nie większy niż 19''), szkoda oczu.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach