zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
  Kwestia logowania na forum
1. Działa to tak:
- nie jestem zalogowany
- odpowiadam na post - piszę szybką odpowiedź
- fakt, podaję swój nick, ale....
- wiadomość jest przyjęta. myślę że to trzeba zablokować, to znaczy tylko po zalogowaniu można wysyłać.

2. Nie jestem zalogowany
- wybieram "cytuj" aby odpowiedzieć na wiadomość
- nie woła o hasło
- wysyłam bez zalogowania

Da się to zmienić?

 

Piotrek  Dołączył: 20 Mar 2006
A ja ostatnio się zastanawiałem, czy aby nie zrobić, że bez zalogoweania też mozna zacząć temat, nie tylko odpowiadać na istniejący. Czasami ludzie wchodzą na takie fora aby zadać pytanie w konkretnej sprawie a nie po to aby być - to po co mnozyc byty i nieaktywnych użytkowników. Po drugie odebralibysmy w ten sposób argument krzykaczom ze starego forum, że trzeba się logować a na osw.pl nie.
Natomiast logowanie dawałoby dostęp do wiekszego spektrum forum - np. artykułów, testów itp.
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Nie boisz sie trolli i automatow spamerskich :?: :evil:

Pzdr
Spinner
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Piotrek napisał/a:
A ja ostatnio się zastanawiałem, czy aby nie zrobić, że bez zalogoweania też mozna zacząć temat, nie tylko odpowiadać na istniejący. Czasami ludzie wchodzą na takie fora aby zadać pytanie w konkretnej sprawie a nie po to aby być - to po co mnozyc byty i nieaktywnych użytkowników. Po drugie odebralibysmy w ten sposób argument krzykaczom ze starego forum, że trzeba się logować a na osw.pl nie.
Natomiast logowanie dawałoby dostęp do wiekszego spektrum forum - np. artykułów, testów itp.


No to tu będę nieprzejednany - wysyłanie wiadomości wyłacznie przez zalogowanych userów. Spinner ma rację - ograniczysz badziewie. A jeśli chodzi o utrudnienia - jeżeli ja rzucam mięsem i przekopuję się przez tematy i wątki :evil: :evil: :!: :idea: :shock: :-( :-| :-> :evil: to znaczy że każdy może ;-) A bez logowania to jakieś czaty czy inne bzdury dla dzieciarni 8-)
 

Piotrek  Dołączył: 20 Mar 2006
Cytat
No to tu będę nieprzejednany - wysyłanie wiadomości wyłacznie przez zalogowanych userów.


no to zrobione. Spróbj coś napisać bez zalogowania.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Piotrek napisał/a:
Cytat
No to tu będę nieprzejednany - wysyłanie wiadomości wyłacznie przez zalogowanych userów.


no to zrobione. Spróbj coś napisać bez zalogowania.



Noooo teraz pięęęęęęknie :-D

Niezalogowany - robię "cytuj" - okno logowania - kontynuuję odpowiedź z gotowym cytatem!!! PIĘKNIE :!: :!: :!:

Piotrek, już sobie zasłużyłeś na wdzięczność ;-)
 

Piotrek  Dołączył: 20 Mar 2006
zorzyk napisał/a:
Niezalogowany - robię "cytuj" - okno logowania - kontynuuję odpowiedź z gotowym cytatem!!! PIĘKNIE :!: :!: :!:


stoimy frontem do klienta
w czymś jeszcze pomóc?

zorzyk napisał/a:
Piotrek, już sobie zasłużyłeś na wdzięczność ;-)


wolałbym zasłużyć sobie na coś z Twojej stopki :mrgreen:
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Piotrek napisał/a:
stoimy frontem do klienta
w czymś jeszcze pomóc?


Rozumiem, rzeczy niemozliwe zalatwiamy od reki a na cuda trzeba ciut czekac :?: :mrgreen:

Pzdr
Spinner
 

marco  Dołączył: 19 Kwi 2006
Piotrek napisał/a:

stoimy frontem do klienta
w czymś jeszcze pomóc?


A dlaczego nie można być zalogowanym jednoczesnie na dwóch (lub więcej) komputerach. Jak się zaloguję w pracy to w domu jestem wykogowany, loguję się więc to znowu w pracy jestem wylogowany. Na innych forach to działa.
Niby nie jest to bardzo uciążliwe (każdorazowe logowanie się na innej maszynie) ale jakby się coś dało zrobić w tej sprawie ...

Dzięki i pozdrawiam
--
marco
 

Piotrek  Dołączył: 20 Mar 2006
ponieważ sprawdzamhy adres IP podczas korzystania z serwisów - m.in. zabezpiecza to nas przed niepotrzebnym spamem. rozwiązanie wolnego dostępu funkcjonowało przez pewien czas w Galerii i mieliśmy pod zdjęciami oferty na viagry i inne specyfiki :)
 

marco  Dołączył: 19 Kwi 2006
OK, wszystko w porządku, ale czy nie można do jednej osoby przypisać kilku IP. Tych IP z których ktoś się loguje a nie tylko jednego, ostatniego.

pozdrawiam
--
marco
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
A po co być równocześnie zalogowanym w dwóch miejscach? Przecież jak jesteś w domu to piszesz z domu i na odwrót.
Mnie bardziej denerwuje, że po jakimś czasie automatycznie jestem wylogowywany - najbardziej drażni to gdy długo piszę posta a w momencie próby wysłania musze się zalogować a treść postu znika. Ale to podobno wina ustawień po stronie przeglądarki choć nie wiem których - nauczyłem się już kopiować wszystko do schowka przed kliknięciem 'wyslij'.
 

marco  Dołączył: 19 Kwi 2006
Maciek napisał/a:
A po co być równocześnie zalogowanym w dwóch miejscach? Przecież jak jesteś w domu to piszesz z domu i na odwrót.


A po co w takim razie jest funkcja "Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie". Przecież można się wpisywac za każdym. Skoro jest taka funkcja to chciałbym jej używać z dwóch komputerów z których się loguję (oczywiście nie jednocześnie).
Na innych forach tak działa więc myślę, że tu też nie powinno być problemu.

pozdrawiam
--
marco
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
marco napisał/a:
A po co w takim razie jest funkcja "Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie". Przecież można się wpisywac za każdym. Skoro jest taka funkcja to chciałbym jej używać z dwóch komputerów z których się loguję (oczywiście nie jednocześnie).
Na innych forach tak działa więc myślę, że tu też nie powinno być problemu.


Aaaa, o to chodzi. Zachodziłem w głowę po co równocześnie być zalogowanym tu i tu. Co do automatycznego logowania to niestety nic nie podpowiem bo nie używam tego - poprzestaję na zapamiętaniu hasła i to tylko w domu. Lubię mieć kontrolę nad tym czy wchodzę jako użytkownik czy jako gość (głownie ze względu na wyszukiwanie postów od ostatniej wizyty - jak chcę coś sprawdzić tylko a nie mam czasu czytać to wchodzę jako gość a ta lista mi się nie kasuje).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach