marcino  Dołączył: 13 Lut 2007
[obiektyw] luzy 200 jupitera z przelatką m42 wpiętą w istD
Po podpięciu do istD jupitera200 z przelotką m42 oryginalną pojawiają się luzy na mocowaniu - dziwne. jak przelotkę podpinam pod heliosa44 i wpinam to w korpus istD to jest wszystko oki - żadnych luzów. Jupiter po podpięciu do praktiki (na m42) też trzyma się sztywno! ;) Czy ktoś może takie coś wytłumaczyć???
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Najprawdopodobniej zależy od średnicy obiektywy od strony mocowania (Helios jest szerszy niż Jupiter i ma wiekszą powierzchnie oparcia o korpus). Zrobiłem test z przejściówką Łomo (oryginalna :mrgreen: tzn. made in USSR) pozbawioną blaszki (sama sie kiedys urwała) i czterema rosyjskimi obiektywami: Mirem 20/3,5 i Jupiterem 85/2, które są stosunkowo wąskie w tym miejscu (ledwo siegają do bolca blokady) oraz Wołną 50/2,8 makro i Zenitarem 50/1,7(są szerokie tak jak bagnetowe szkła). Zgodnie z przewidywaniami Wołna i Zenitar siedziały sztywno, Mir troche mniej, a najsłabiej Jupiter (tu musiałem uważać, bo pierścień ostrości chodzi troche ciężej niż w pozostałych i obiektyw miał skłonność do wykręcania się). Heliosa niestety nie mogłem wypróbować, bo obydwa jakie miałem (manual i auto) wywaliłem juz dawno w cholerę - najgorszy standart z jakim miałem do czynienia :evil:
A propos rosyjskiego sprzętu, to ostatnio włączyłem telewizor i trafiłem na "Annę Marię Wesołowską", a tam na widowni siedział "fotoreporter" i udawał, że robi zdjęcia Zenitem TTL z podpiętym Tairem 300/4,5.
 
marcino  Dołączył: 13 Lut 2007
Dzieki wielkie za odpowiedź, rozumiem że jak przelotkę włożę w większą tulejkę to będzie oki. Muszę sprawdzić. Dzieki. :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach