Tyski  Dołączył: 28 Gru 2006
  Pentax MX4
Mój problem polega na tym, że aparat po włączeniu nie uruchamia się. Na kilka sekund pojawia się logo "Optio" i aparat się wyłącza.Bateria jest naładowana.Prawdopodobnie pozostaje mi tylko serwis.Może ktoś miał podobny problem?
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
wyjmij baterie na jakis czas i pozwol mu sie zresetowac doglebnie, ale raczej serwis.

a jakiegos aminomoda prosze o przeniesienie tego tematu do odpowiedniego dzialu.
 
someone  Dołączył: 06 Mar 2007
Mam taki sam problem, tyle, że posiadam nie mx4 a mx i niestety już nie mam gwarancji. Gdzieś kiedyś czytałem, że można to jakoś samemu naprawić - czy może ktoś coś wie na ten temat? Byłbym wdzięczny za wszelkie rady.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
someone napisał/a:
nie mx4 a mx
zdaje się, że OptioMX, bo w MX nic nie podlega resetowaniu, chyba, że komuś lustro zawiśnie :mrgreen: Przepraszam, nie wiem jak pomóc, L_uka ma chyba rację, jeśli nie pomoże długi reset w postaci wyładowania kondensatorów to chyba serwis. Liczcie chłopaki na upływność! :mrgreen: To pożądana, niepożądana cecha w tym przypadku!
 
krzych0  Dołączył: 20 Mar 2009
Po pierwsze witam i juz sie tlumacze dlaczego taki stary temat wykopuje ;)

Moj leciwy juz aparacik optio mx4 (4 letni) ostatnio "zdechl" tak jak kilka osob juz pisalo objawy takie same, aparat sie nie wlacza, widac tylko logo itp, odstawilem go na ok 5 dni coby sie dobrze rozladowal(tak na prawde to o nim zapomnialem :P ) i dalej lipa.

Wyczytalem juz w kilku miejscach ze mozna to naprawic domowym sposobem, tylko wlasnie, wszedzie mozna znalesc info ze mozna to naprawic tylko nigdzie nie ma informacji gdzie... Zastanawiam sie nad sensem wysylania tego do serwisu i placenia za naprawe...pewnie wyjdzie drozej niz nowy aparat, tylko cholera podoba mi sie i nie chce go zmieniac :P

Jezeli ktos ma informacje jak to naprawic, ewentualnie jakis namiar na tani serwis to bede bardzo wdzieczny :)


Pozdrawia
Krzych0
 

Yeti  Dołączył: 04 Lip 2007
krzych0 napisał/a:
pewnie wyjdzie drozej niz nowy aparat,

Ostatnio troszkę mnie zainteresował ten model, bo ma makro praktycznie od zera. Ceny osiągają co najwyżej sto kilkadziesiąt zotych, więc wątpię żeby napara była tańsza. Loterią jest także zakup używanego bez wad. Wątpię także w skuteczność naprawy tak wyrafinowanej elektroniki, bo sama diagnoza co nawaliło jest już sztuką, a naprawa to dalsza bajka. Daje się tylko względnie skutecdznie usuwać błędy programowe, o ile jakiś serwis ma odpowiednie mozliwości.
Optio MX i MX4 to były ciekawe konstrukcje, ale 5 lat temu (aż 5 lat temu !!!), chyba lepiej o tym zapomnieć, zepsuty położyć na półkę dla ozdoby (albo do kubła).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach