kaes  Dołączył: 23 Wrz 2006
  [ analog] Zabrudzona prowadnica filmu
Witam !
Kupiłem SuperA. Aparat jest sprawny, wszystko działa. Jest tylko jeden problem. Na prowadnicy filmu jest jakiś syf. Wygląda jak przyschnieta emulsja światłoczuła ?? :shock: (zdjęcie poniżej) Chyba ktoś długo nie wyciągał filmu z aparatu.

Próbowałem to wyczyścić spirytusem i wywoływaczem cz-b. Nic nie pomogło. Czy ktoś ma może jakiś pomysł jak to usunąć ?
Pozdrawiam
Kaes
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
zeskrobać a potem wypolerować :mrgreen:
 

Istreed  Dołączył: 04 Lut 2007
Zaklej taśma okno migawki tzn najpierw nałoż papier potem zaklej go tak żeby był napięty i niedotykał migawki. Potem weź papier ścierny, jakiś możliwie drobny i coś małego i płaskiego o w kształcie klockowatego. Ownin na tym papier, wypoleruj. Odkurzaczem resztki opiłków usuń. Odklej papier z migawki doczysc do konca i gotowe. Jak masz mini szlifierke to pojdzie lepiej tylko niezapomnij osłonić migawki bo ja zapaprzesz.
 
kaes  Dołączył: 23 Wrz 2006
Dzieki za podpowiedzi.
Czy daloby sie to jednak zrobic troche łagodniej ? (tzn. mniej mechanicznie, bardziej chemicznie :)
pozdrawiam
 

Istreed  Dołączył: 04 Lut 2007
Zmywacz do paznokci :?: Spirol :?: Jakies rozpuszczalniki proboj co masz pod ręka :-)
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
kaes napisał/a:
Czy daloby się to jednak zrobic troche łagodniej ?


zeskrobać paznokciem? ;-)
 
kaes  Dołączył: 23 Wrz 2006
mygosia napisał/a:
zeskrobać paznokciem?

Próbowałem (nie tylko paznokciem). Nic to nie dało. To naprawde jest mocno zaschnięte albo wtopione albo nie wiem co :-?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
to najprawdopodobniej zelatyna.... sprobuj wrzatkiem - oczywiscie na patyczku do czyszczenia uszu ;-)
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
A nie odszedl czasami z prowadnicy "chrom"? Jestes pewien, ze to jest NA NIM...?

Pzdr
Spinner
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
A nie odszedl czasami z prowadnicy "chrom"?


Tam nie ma chromu. To zeszlifowany fragment body...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach