Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
RAW Challenge 015
O co chodzi?
Wszystko jest w tym wątku:
http://manufactura.home.p...opic.php?t=1745
i tam proszę zadawać ewentualne pytania, dzielić się wątpliwościami i takie tam.

RAW do ściągnięcia: http://prc.dojarek.com/raw/rc015.pef

Ciągle czekam na kolejne Wasze RAWy.

Wyniki proszę przysyłać na adres:
pentaxrawchallenge <-at-> gmail ->dot<- com
do niedzieli, 18.02.2007, do północy czasu wschodniobiałostockiego.

Miło będzie, jeśli w treści maila napiszecie, jak pracowaliście nad plikiem.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili (wszystko jest wyjaśnione w wątku z początku tego posta).

Kolejna prośba - o pakowanie jpgów w zipa - nie chodzi mi o wielkość, która będzie praktycznie taka sama, ale o to, że nie chcę widzieć, co mi przysyłacie.

Miłej zabawy.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Duży miś jest tu: http://jarekdabrowski.net/prc/rc015.html

1. Amas
soft: Iris
balans bieli zostal taki, jaki dala funkcja equalize, w zasadzie zrobilem jeszcze odszumianie kazdego kanalu rgb z osobna i poprawe kontrastu. Obrabialem to zdjecie z postanowieniem - aby metal wygladal jak metal.


2. Beef
tak wiec - dzis na szybko - korekta WB "na pipetke", a potem zdjecie nieco czerwonosci w GIMP-ie. Ufff.. Co sie stalo temu misiu????


3. Bronek


4. Cotti
jak zwykle, bazowy plik stworzony w AC. A reszta - to krzywe w PS ;-)


5. Dancer


6. Dwakleszcze
Obrabialem w ACR - ustalenie kompromisu swiatla/cienie i walka z balansem bieli (ostatecznie ustawiony na okolice ekspresu). Potem photoshop i poziomy/krzywe, lekka korekcja kolorów (losia plaszcz), wyostrzanie.


7. Ijon
Obróbka tradycyjnie w LightZone pod Linuxem, jeszcze w Gimpie miniaturke wzialem i w "kanalach" zmniejszylem gamme czerwonego, a potem jeszcze "selektywne rozmycie Gaussa" i "wzmocnienie".


8. Jarek Dabrowski


9. Matb
Na swój "pierwszy raz" postawilem na maly eksperyment - coby z innymi efekty porównac. A eksperyment dotyczyl Picasa2 i pelnej automatyki, czyli (krok po kroku):
1). automatyczny kolor
2). automatyczny kontrast
3). korekcja swiatla jednym kliknieciem
4). korekcja kolorów jednym kliknieciem
i wyszlo, co wyszlo. Miniaturka dodatkowo podostrzona. Wiec w zasadzie dzielo nie moje, ale programistów Picasy. Nastepnym razem obiecuje sie bardziej osobiscie wykazac ;-)


10. Michu
PPL: WB na to jasne po prawej. +1EV.
Elements: ctrl U - nie pamietam co.


11. Zdano


12. Zorzyk

 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
IMHO - Bronek i Jarek Dabrowski :mrgreen: gratuluję
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Dla mnie Zorzyk number one (nie pierwszy raz :-) ). Jarek i Bronek też spoko. Widzę, że tym razem nikt nie szalał za bardzo.
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
Dwakleszcze, Zorzyk i Jarek Dabrowski - kolejność przypadkowa.

kurde, już drugi RC opuściłem :-(

 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Zorzyk - jak zwykle ideal, ja sie nie mam do czego przyczepic.
Dancer - podoba mi sie ta wizja, lekko podciagniety kontrast i nasycenie to to co lubie, jedynie nie poradziles sobie z odbiciem na puszce i wyszlo nieciekawe przepalenie.
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
tref, dzięki ;-) Osobiście najbardziej podoba mi się praca Micha. Jest na niej charakterystyczne ciepło światła żarowego - niby nieustawiony WB, ale właśnie bardzo ładne; pewnie też ze względu na nasycenie kolorów, kontrast czy nie wiem co. Fajny klimat. Chociaż ze swojej pracy też jestem zadowolony :-P
 

Dancer  Dołączył: 05 Wrz 2006
Dwakleszcze i Michu : D oczywiście jak dla mnie........!

ps. to nie jest miś...... to jest łoś. Łoś Maciej. Można go kupić w mojej kawiarnii w Legnicy ; ) próbujemy też sprzedać jego dziewczynę Klaudię Link
ktoś chętny? : P
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
Dancer, wiedziałam od razu, że to łoś ;-)

a teraz:

Amas - metal wygląda jak metal, ale u mnie ciut zbyt mało metaliczny, odbiło się to na kolorkach wdziankach misia/łosia

Beef - no właśnie, co się stało? :) wykąpał się w czerwieniach i żółciach :-)

Bronek - łagodnie, puszka metaliczna, lekko żółtawa, ale w porządku, nieagresywne kolory

Dancer - podobne do mojego - ale Ty poszedłeś bardziej w żółcie :)

Dwakleszcze - jak dla mnie, ciut sprane kolorki

Ijon - podoba mi się niebieskawa puszeczka, ale mam wrażenie przybrudzenia łosia...

Jarek Dąbrowski - puszka jest metaliczna, łoś łosiowy w czerwonym ubranku, to szkalne po prawej - jest przejrzyste. Super :)

Matb - dla mnie za ciemno. Widać głównie błyszczące uszy łosia, a potem dopiero zaczynam się rozglądać :-)

Michu - czerwono mi :)

Zdano - jakby jakiś pył przeszkadzał mi w odbiorze kadru

Zorzyk - o yeah :)
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
Beef - no właśnie, co się stało? :) wykąpał się w czerwieniach i żółciach

Też to widzę. Po prostu zacząłem robić 20 min po terminie i zabrakło dopracowania :oops:
 
amas  Dołączył: 22 Wrz 2006
Kolejna sprawa jaką zauważyłem w związku z uczestnictwem w RC - im dłużej kombinuje, tym bardziej wychodzi nie tak, jak chciałem ;)
Cotti, a skąd wiesz jaki kolor ma misiołoś, bo ja na ten przykład nie wiem. Jeśli chodzi o mordkę, to w mojej wersji wydaje mi się całkiem prawdopodobna. Na wielu zdjęciach jest zdecydowanie zbyt zażółcona lub zaczerwieniona. Ale może rzeczywiście tak jest? Nie wiem, do Legnicy nie będę przecież jechał, choć czasem mam całkiem blisko ;)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach