luhso  Dołączył: 22 Maj 2008
Fotocentrum na odrzańskiej.
 

ladyhawke  Dołączyła: 07 Lis 2008
Poszłam i pomacałam....

Jaki on malusi i milusi :) Chociaz nie leży w łapce tak ładnie jak D40 to pewnie się można przyzwyczaic. K200 jest ciut szerszy przy gripie. Macałam kiedys Olka E-420 to mialam wrażenie ze z reki mi zaraz wypadnie

Ktos wie o co kaman: zauwazylam ze maja tam dosc stare modele : Fuji 5600, jakas Camedie Olka -czy to tylko wystawa?

Adrusz, czy ty możesz mi napisać, jak się sprawuje K-mka w wyniku braku górnego wyświetlacza? Tj. rozumiem, ze wyswietla parametry w wizjerze, a czy na LCD też? A jak się zmieni np przysłonę, to cały czas trzeba patrzeć w wizjer?
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
ladyhawke napisał/a:
Poszłam i pomacałam....
ladyhawke, Ty nadal się zastanawiasz ? Towar macany należy do macanta - kup w końcu coś, bo kadrów nikt Ci nie zwróci....
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
MacRayers napisał/a:
kup w końcu coś, bo kadrów nikt Ci nie zwróci....

no i przez ten czas co się koleżanka zastanawia, to chyba też ceny poszły lekko w górę :?:
:roll:
 
monof  Dołączył: 23 Lut 2009
czolem,

Ja rowniez zakupilem K-M. To moj pierwszy aparat wiec mysle, ze w sam raz. AF rzeczywiscie szybki, aparat maly, ale taki wlasnie ma byc. Zwraca uwage dobre wykonanie. Niestety kupilem go w Czechach i mam tylko czeska instrukcje. Nie chce powielac watku, ale moze wiecie gdzie dostac polska? Najlepiej w pdf. Pisalem do Apollo, ale czy to cos da...

pozdrawiam,

PS. kupilem wczoraj i dzialam na razie w systemie AUTO, ale tak - wyswietla wszystkie dane na displayu (przyslona, czas nasw). Ekran jest wylaczony dopoki nie wcisnie sie jakiegos przycisku lub nie oglada zdjec.
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
No patrzcie jak się ludzie rzucili na aparat z najlepszym AF-em w systemie :mrgreen:
 

ladyhawke  Dołączyła: 07 Lis 2008
MacRayers mogę tak sobie teoretyzować bo zima jest, ładnych kadrów niewiele.
No i foce sobie K200D lubego :P Tak więc mam ten komfort ze mnie nie pili i moge zaczekać na spadek cen.
BTW za K-ma z dwoma obiektywami spiewają sobie tam 2350, a w Media Expercie z kitem jest za 1999.
 

Kapar  Dołączył: 29 Sty 2008
ladyhawke napisał/a:
MacRayers mogę tak sobie teoretyzować bo zima jest, ładnych kadrów niewiele.
No i foce sobie K200D lubego :P Tak więc mam ten komfort ze mnie nie pili i moge zaczekać na spadek cen.
BTW za K-ma z dwoma obiektywami spiewają sobie tam 2350, a w Media Expercie z kitem jest za 1999.


Rany boskie! :shock: W wawie na Krakowskiej K-m jest za 1680 z DAL...

[ Dodano: 2009-03-09, 21:37 ]
UWAGA UWAGA! W MM na Al. Krakowskiej jest... BIALA K-m!!! Kosztuje 2.1K, jedna jedyna sztuka.
dostalem cynk od kumpeli tam pracujacej. chyba sam jutro pojade i zrobie sobie z nia zdjecie :mrgreen:
 

Nicze  Dołączył: 09 Paź 2008
A fotopoliści przetestowali Ka-myszke :
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=8764

Pozdrawiam
 
apioo  Dołączył: 07 Paź 2008
Czepianie się w minusach nie obracających się zdjęć i tego, że nikon ma "bardziej zaawansowany, chociaż niekoniecznie dający lepsze rezultaty, system pomiaru światła"... :roll:
 

Nicze  Dołączył: 09 Paź 2008
mhm, tak samo jak: - brak czujnika zbliżeniowego w okolicy wizjera, przecież chyba tylko sonolty to posiadają w spadku po minolcie..
jest tez w tekście kilka błedów typu ze raz punktów af jest 5 a potem robi się z tego 3, a w tabelce specyfikacji prędkość serii to 2,8 klatek/sek. ...

Jednakże należy się cieszyć ze jest zainteresowanie Pentaxem a sama Ka-myszka i tak została oceniona dobrze ...

[ Dodano: 2009-04-08, 19:38 ]
może wzrośnie sprzedaż i szkła stanieją ;)
 

andrusz  Dołączył: 27 Lip 2007
Jakoś skrótowo potraktowali temat (braku opisu dużej części funkcji). I paru rzeczy "nie zauważyli" np. możliwość ustawienia ulubionej kolorystyki obrazu (wygodne jak fotografuje się w JPG) albo że lampą wbudowaną można wyzwalać bezprzewodowo lampę zewnętrzną - co jest baaardzo dużym bonusem w stosunku do konkurencji.
 

dilbert  Dołączył: 21 Wrz 2008
Dla szarego użytkownika trochę mylące są sample z aparatu robione np. takim fish-eyem...
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
Trochę dziwny test ,szczególnie w kwestii AF.
 
pepek  Dołączył: 19 Lip 2006
Nicze napisał/a:
mhm, tak samo jak: - brak czujnika zbliżeniowego w okolicy wizjera, przecież chyba tylko sonolty to posiadają w spadku po minolcie..

Canony też to mają.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
roket napisał/a:
Trochę dziwny test ,szczególnie w kwestii AF.


Czemu dziwny? Chodzi o to, że zdaniem recenzenta AF w K-m nie jest lepszy od tego w K20D?

Swoją drogą lubię testy w fotopolis. W odróżnieniu od optycznych nie forują żadnej marki, unikają subiektywnych komentarzy i są rzeczowi.
 

Nicze  Dołączył: 09 Paź 2008
pepek,
Cytat
Canony też to mają.


właśnie, chyba mi się coś pomyliło, chodziło mi o takie działanie czujnika pod wizjerem jak w sony/minolcie czyli po przyłozeniu oka 'uaktywnia się' af i wygasza główny ekranik.. czyli jeśli aparat ma taki czujnik to działa to tak jak opisałem we wszystkich koncernach?

ale dla mnie nie posiadanie owego nie jest minusem aparatu.. i dobrze ze w teście nikt nie truł o lajf viu ;)

[ Dodano: 2009-04-08, 20:54 ]
Benek,
Benek napisał/a:
Swoją drogą lubię testy w fotopolis. W odróżnieniu od optycznych nie forują żadnej marki, unikają subiektywnych komentarzy i są rzeczowi.


w sumie jeśli już czytam jakieś testy aparatów to właśnie tak jak napisałeś, fotopolis wydaje mi się ok, pomijając kilka błędów które tu zauważyliśmy, a które przynajmniej nie są tak poważne jak u optycznych z brokatem w teście K20D.
 

ladyhawke  Dołączyła: 07 Lis 2008
Że co???
Czy oni tam baboków nie strzelili?
czytam sobie specyfikacje K-ma i uderzyło mnie ze lampe ma słabszą (lp 15,6 na ISO200 -K200 ma chyba 15,6 na ISO 100 co daje 18 na Iso 200). Ale jak zobaczyłam, że ma pryzmat pentagonalny :shock: ???? Jak to prawda to bez wahania wymienie Sama na K-ma

edit:
aha ale pryzmat z powiekszeniem 85% :shock:
 

kaczor  Dołączył: 04 Lut 2008
ladyhawke,

Z tego co wiem to wizjery w k-m i k200 są identyczne.
 

Thadeus  Dołączył: 21 Mar 2008
Nicze napisał/a:
chodziło mi o takie działanie czujnika pod wizjerem jak w sony/minolcie czyli po przyłozeniu oka 'uaktywnia się' af i wygasza główny ekranik..



Najbardziej wk..... fjuczer - Jak minolta dyndała Ci na szyi to af smigał jak ta lala. :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach