guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
alkos napisał/a:
dzerry napisał/a:
Kontrast reguluje sie gradacja papieru lub filtra dla papierow multigradacyjnych.


Nie ma tego dla koloru z tego co wiem... ale sa inne techniki -np. przedluzenie wybielania itp...


jest jeszcze contrast mask, właśnie do zmian kontrastu..
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
guerilla napisał/a:
jest jeszcze contrast mask, właśnie do zmian kontrastu..


A wiesz ile z tym roboty? Wiesz :-P
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
alkos napisał/a:
guerilla napisał/a:
jest jeszcze contrast mask, właśnie do zmian kontrastu..


A wiesz ile z tym roboty? Wiesz :-P


wiem :-P
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
alkos napisał/a:
A wiesz ile z tym roboty? Wiesz


Ale można, a to się liczy. Tak samo jak Autolevels.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
pawelek-79 napisał/a:
Ale można, a to się liczy.


A widziałeś kiedyś tego efekt?
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
alkos napisał/a:
A widziałeś kiedyś tego efekt?


Ale można. Jak można w zwykłej ciemni, to i w cyfrowej też można. Mniejsza o efekt. Chodzi o ustalenie zasad - co można, a czego nie można robić wywołując w cyfrowej ciemni. Ustaliliśmy, że tylko takie czynności, które można zrobić w analogowej. Skoro można wpływać na kontrast w zwykłej ciemni, to takie zabiegi powinny być dopuszczone w tej zabawie, a to jaki efekt to da, to już sprawa trzeciorzędna.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
pawelek-79 napisał/a:
Jak można w zwykłej ciemni, to i w cyfrowej też można. Mniejsza o efekt.


Ale co można? Przecież nie wiesz jak wygląda efekt takiego contrast masking, wiec co chcesz stosować?
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
alkos, ale to nie chodzi o efekty, tylko o to, że stosuje się coś takiego. A jeśli w ciemni cyfrowej efekt jest lepszy, to co w tym złego?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Ależ chodzi o efekty. Powiedz mi, jakiego narzędzia zastosujesz żeby zasymulować efekt contrast mask?
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
pawelek-79 napisał/a:
a to jaki efekt to da, to już sprawa trzeciorzędna.


Zagalopowałeś się, po pierwsze contrast masking przy ra4/ilfochrome nie ma absolutnie żadnego przełożenia na pracę na komputerze, a po drugie liczy się tylko i wyłącznie efekt ;-)

Zresztą mało kto potrafi dobrze maskować przy kolorze, to jest prawdziwe, niesamowicie pracochłonne i trudne rzemiosło.. a to nie ma przełożenia (ani w efekcie ani w metodzie) na machanie suwakiem od kontrastu
 
cooopec  Dołączył: 03 Sty 2009
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
cooopec napisał/a:
http://www.luminous-landscape.com/tutorials/contrast_masking.shtml ???


głupoty. Z tego co wiem to contras masking robi/ło się ze slajdu o bezbarwnym podłożu, a kiedyś, dopóki był produkowany - z kodaka do reprodukcji (bo podłoże było idealnie bez koloru). I stosowało się to punktowo - przysłaniając, naklejając, maskując dane, konkretne partie negatywu, a nie globalna korekcja dla całego zdjęcia.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach