plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Epsony mają regulację jasności podświetlenia.
 
sebikolo  Dołączył: 17 Lut 2008
Nikon jest OK, ale skanowanie nim 2000 slajdów jest strasznie pracochłonne. Na V700 za jednym zamachem robie 12 slajdów, na LS-50 tylko jeden slajd.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Cytat
Nikon jest OK, ale skanowanie nim 2000 slajdów jest strasznie pracochłonne. Na V700 za jednym zamachem robie 12 slajdów, na LS-50 tylko jeden slajd.

Jesli myslisz, ze wrzucisz 12 slajdow, klikniesz skanuj i bedziesz mial przyzwoite rezultaty, to sie mylisz. Zeby tak bylo, musisz poswiec chwilke na kazda klatke i odpowiednio ustawic parametry, zeby cos z tego wyszlo.

Poza tym LS-50 da Ci duzo lepsza jakosc. Kolejna sprawa - kurz. Jesli nie masz idealnie sterylnych warunkow w pomieszczeniu, w ktorym bedziesz skanowal, to przy kazdym podniesieniu klapy skanera, bedzie on zasysal kurz i pylki ze swojej okolicy.

2000 slajdow to nie jest jakas ogromna ilosc. Bierz LS-50 i nawet sie nie zastanawiaj, bo nie ma nad czym!
 
sebikolo  Dołączył: 17 Lut 2008
dan, myślisz, że w V700 po załadowaniu 12 klatek, da się ustawic indywidualne parametry skanowania dla każdej z nich? A może rzeczywiście brac LS-50, sam juz nie wiem... Chciałem kupic skaner dedykowany, ale gdy dowiedziałem się o istnieniu V700 - zacząłem się zastanawiać.

I jaką żywotnoiść ma taki LS-50, czy po zeskanowaniu 2000 slajdów będzie jeszcze do użytku? Adapter do slajdów będzie jeszcze działał?
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
sebikolo, wszystko napisano Ci na pl.rec.foto. Jesli jeszcze masz watpliwosci, to kup cokolwiek - i tak nie zauwazysz roznicy.
 
sebikolo  Dołączył: 17 Lut 2008
Prosze tylko o rade. Jeżeli Ci przeszkadzam przepraszam.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
sebikolo napisał/a:
Prosze tylko o rade. Jeżeli Ci przeszkadzam przepraszam.

 
sebikolo  Dołączył: 17 Lut 2008
 
:-) fajny obrazek, to skan z LS50 czy V700 :-D ??
 

Rarog  Dołączył: 10 Maj 2006
sebikolo napisał/a:
Rarog, jak spisuje Ci się V700 przy skanowaniu małego obrazka?

Jak na moje potrzeby to nawet za dobry, ale pewnie na skanerze dedykowanym wyglądałoby jeszcze lepiej. Vide -test alkosa minolta contra epson. Temat wielokrotnie wałkowany.
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
czy V700 ma coś do małego obrazka, czego nie ma V500?
Mam na dziś 2 skanery - V500 do MF i Coolscan IV do małego.
Chętnie bym pozbył się tego ostatniego, jakby przemawiał za tym rozsądek jakościowy fotek. (robię porządki wiosenne i odchudzam sprzęt)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
SQ6GIT napisał/a:
czy V700 ma coś do małego obrazka, czego nie ma V500?

Ma wieksza gestosc optyczna. Podobnie jak V500 nie da Ci skanow ostrych na poziomie ziarna.
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
dan, czy to oznacza w praktyce, że V700 mógłbym z powodzeniem do małego obrazka używać?
a v500 raczej nie?
(mówię o jakości)

PS. Jak u Ciebie z 645? Już kupiony?
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
SQ6GIT napisał/a:
czy to oznacza w praktyce, że V700 mógłbym z powodzeniem do małego obrazka używać?

Z pewnoscia. Tak samo, jak i V500. Efekty powinny byc lepsze z V700. Ale obstawiam, ze Coolscan IV i tak bedzie lepszy niz V700.

SQ6GIT napisał/a:
PS. Jak u Ciebie z 645? Już kupiony?

Czaje sie ;-) Ale zachorowalem baaardzo powaznie :-> Tylko nie wiem, czy nie zdecyduje sie wczesniej na naprawe Minolty... A to moze troche kosztowac.
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
dan napisał/a:
Tylko nie wiem, czy nie zdecyduje sie wczesniej na naprawe Minolty

:?:
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Krótka piłka. Mam Epsona v350 ale zakupiłem średni format. Szukam potwierdzenia. Przesiadka na v500 będzie OK? Czy może szukać czegoś tańszego?

Przeznaczenie do małego i średniego (jak zobaczyłem ceny skanowania w labie, to oko mi zbielało).

Za tym skanerem przemawia: można kupić nówkę, kosztuje mniej niż 800 zł, skanuje mały i średni i płaskie i slajdy w ramkach, to Epson, ma ICE, nie mam wielkich wymagań rozdzielczościowych.
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Ja zmieniłem v200>v500 , ale teraz - ebay - pewnie wziąłbym 4490 .
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
jorge.martinez napisał/a:
Krótka piłka. Mam Epsona v350 ale zakupiłem średni format. Szukam potwierdzenia. Przesiadka na v500 będzie OK? Czy może szukać czegoś tańszego?


V500 miałem, jest świetnym sprzętem w bardzo dobrej cenie. Bierz nowy, szkoda ryzykować z używanym v4490 (chyba że nowy ktoś szuka), to loteria.
Jak planujesz duży format, to będziesz potrzebował około V700, ale do samego średniego V500 jest git.
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
W perspektywie dużego formatu można też szukać Epsona 4990 na ebayu ale z tego co widzę, rzadko się go ludzie pozbywają.
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
Takie pytanie, do tej pory skanowalem w labie albo na pozyczonym Plusteku 7200, wiec doswiadczenia nie mam zadnego. Chcialbym plaski skaner, z przeznaczeniem do malego obrazka (90% to negatywy BW, w przyszlosci sredni) w celach przygotowania miniaturek zdjec na WWW i wydrukow A4 lub rzadziej A3+. I teraz pytanie, jest sens wydawac kase na Epsona V700? Moze wystarczy V500, albo nawet V330?
 

jiro  Dołączył: 15 Lis 2008
mialem epsona v300... robilem odbitki A4 i wychodzily swietnie... teraz mam v500 i mam wrazenie ze jest jeszcze lepiej, moze roznica nie jest ogromna, ale jest(niestety A3 nie mialem okazji robic)... skanuje tylko mały obrazek B&W. v700 nie mialem okazji uzywac, ale jak dla mnie v500 jest swietny i jakos nie ciagnie mnie do zmiany na "lepszy". :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach