Piotr G. Dołączył: 05 Maj 2006
Pentax AF20FG
Na stronach Pentaxa pojawiła się nowa lampka PTTL o liczbie przewodniej 20 dla ISO100 Po lampie Nikona dedykowanej dla D40 to drugi taki model lampy zaawansowanej dla popular DSLRów. Producenci rozszerzają asortyment pod mniej zamożnych, co oceniam jako krok bardzo dobry, bowiem jest to cyfrowy odpowiednik AF220T. Zewnętrznie lampa jest podobna do nikonowskiej. Czyżby oznaczało to, że i Pentax lada tydzień wypuści odpowiednika D40-model najniższy do masowej sprzedaży, ot taki K1000D z trójpolowym AF? Co zrobi Canon i Sony-też są pogłoski o ich lada co mających się ukazać tańszych modelach. TO cholernie cieszy, te niby niskie modele mają możliwości i nowinki przewyższające topy sprzed lat.Pożyjemy, zobaczymy, pokupimy i polubimy.Pozdr.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Myślę, że nie ma sensu wypuszczać korpusu niższej klasy niż k110D. Nie w tę stronę powinien podążać Pentaks. Lepsza k100D jest i tak tania, po co pchać się w coś takiego jak Nikon d40? Nie wiem, dla mnie to szpanowanie posiadaniem lustra zamiast kompaktu.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
A ta "lampa" mogłaby mieć chociaż podnoszoną głowicę, bo jakoś ciężko mi sobie wyobrazić po co komu coś takiego... Strata pieniędzy...
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
jaad75, wszystko zalezy od specyfikacji. jesli ta mala lampka bedzie potrafila wyzwalac wieksza w wirelesie, to ja kupie :-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
jaad75, - ustawiona na -1.0 / 1.5 EV ponizej zastanej ekspozycji - daje ladny blik w oku
 

rytmisk  Dołączył: 23 Paź 2006
w Norwegii ma kosztować około 1500 NOK czyli jakies 750 PLN

ile można sie spodziewać u nas ?



nadmieniam że AF-360FGZ maja za około 1300 PLN a AF-540FGZ za 2300 PLN
(na ich zarobki śmieszne ceny :( )
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
Miałem kiedyś do Program A malutką lampke pentaxa AF-201SA i byłem z niej zadowolony. Jasne, że z nowoczesnymi lustrzankami AF nie dawała praktycznie niczego, ale do Program A była przydatna, tania, lekka.

Pentax AF20FG będzie miała wzięcie jeżeli jej cena w Polsce nie przekroczy 400 zł. moim zdaniem, inaczej lepiej dozbierać i kupić AF-360FGZ .
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Piotr G. napisał/a:
Czyżby oznaczało to, że i Pentax lada tydzień wypuści odpowiednika D40-model najniższy do masowej sprzedaży,

:mrgreen: tylko jak śrubokręty nie będą na takim Pentaku chodziły, to nowe SDM po 300$ powinny być :mrgreen:
 
Piotr G. Dołączył: 05 Maj 2006
Prawa rynku są taki a nie inne kolego tref i Pentax już dowodził, że te prawa respektuje. Przykładem jest seria MZ i jej skrajności MZ-S i MZ-60. DSLR to motor nie tylko rozwoju fotografii, ale i kasa dla producenta. Mam okrojonego MZ-30 i nie czuję dyskomfortu, aparacik doskonale naświetla i ma wszystko to co jest niezbędne. Dlaczego miałbym nie kupić taki odpowiednik DSLRa ze stabilizacją matrycy ze stajni Pentaxa, za cenę przystępną. 12 fpsów nie potrzebuję, bo nie stanę przy lini boiska jako press reporter aby upolować jakieś sensacyjne zdjęcie, czy nie znajdę się w Sejmie aby strzelając seriami być może złapać jakąś kompromitującą minę polityka-wroga, obudowy ze stopów magnezu nie chcę bo na wojnę jako reporter nie pojadę itd itp. Szpanować nie muszę. Chcę tylko uwieczniać mijający wraz ze mną czas przy pomocy czegoś bardziej uniwersalnego niż kompakt. A tak na marginesie ilu z forumowców ma K10D, K100D wogóle DSLR, a ilu mogłoby je mieć gdyby był aparat za cenę np 2/3 niższą niż K100D z SRem.Pozdrawiam.
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Piotr G. napisał/a:
Dlaczego miałbym nie kupić taki odpowiednik DSLRa ze stabilizacją matrycy ze stajni Pentaxa, za cenę przystępną

Tylko co wyrzuciłbyś z kasetki, żeby obniżyć cenę? Trudno fizycznie jeszcze bardziej wykastrować bagnet, jedyne co można by jeszcze obciąć to popychacz przesłony i przejść na sterowanie elektroniczne jak Canon. Bez sensu, bo to oznacza wyrzucenie do kosza całej dotychczasowej produkcji, a na to Pentaxa nie stać. Układu luster też nie wprowadzą, bo już jest. To co? Jeszcze zmniejszyć bufor i prędkość migawki? To ludzie będą woleli kupić zaawansowany kompakt o większych możliwościach. Przynajmniej matryca nie będzie im się kurzyć. Wyrzucić stabilizację? To stracą kolejny marketingowy argument. Zostaje jeszcze zmniejszenie aparatu,ale to też bez sensu, bo będzie niewygodny w obsłudze. A zmniejszyć za bardzo sie nie da, bo ogranicza wielkość matrycy i komora lustra.
 
Piotr G. Dołączył: 05 Maj 2006
Powinno być o lampie AF-200FG a my tu o puszkach! Djack kiedyś był Nikoś F50, pojawił się MZ-60, Minolta D40, Canon 3000V jako sprzęcik dla mas, a wszystkie w tej samej grupie cenowej. Przypuszczam, że za chwilę pojawią się odpowiedniki Nikona D40, tylko no własnie czy D40 nie jest już przynajmniej z wyglądu podobny do 400tki Canona. Byłoby tak gdyby nie matryca. Pentax może z 11polowego AF wrócić do 3-5polowego, z 16 pól matrycy EV na np. 6 polówke.Pamiętam-rok temu Pentax zarzekał się , że będzie wypuszczał po 2-3 nowych body. Swego czasu w MM MZ-6 kosztował z kitem 2499pln, zaś nieznacznie prostszy MZ-7 1699, ja nabyłem jeszcze prostszy MZ-30 za 999pln z smc35-80. Wg Twojego rozumowania mogłem nabyć kompakt też pentaxa Espio160 lub 200, nie musiałbym zmieniać obiektywów itd. ale nie zrobiłem tak, chyba Wszyscy wiedzą dlaczego. Nadal stawiam na coś z Pentaxa w wersji K1000D, ale też na K30D a nawet na K7D. Jeśji tak sie stanie to sie przypomnę, a jak nie to przeprosze, Ze nie miałem wyczucia. A HOY/a/ Pozdrawiam i na tym kończę ten wątek

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach