sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
I jeszcze troche premier z PMA
Nowe gwiazdki to nie koniec ważnych premier Pentaxa na PMA. Pojawi się między innymi nowy obiektyw z serii Limited - po raz pierwszy będzie to makro: SMC PENTAX-DA 35mm F2.8 Macro Limited. Odpowiednik kąta widzenia 53.5 mm na małym obrazku. Pentax pisze o małej wadze i kompaktowych rozmiarach, można się więc spodziewać, że będzie to kolejny "naleśnik".

Pojawiło się też kilka dodatkowych szczegółów nt. Pentaxa 645 Digital (nazwa robocza) potwierdzono, że matryca w nim będzie CCD 31,6 Mp i będzie produkcji Kodaka oraz że będzie mógł zapisywać zdjęcia na kartach CF i SD.

Kolejny produkt to jeszcze jeden obiektyw. Ale tym razem do średniego formatu, po ogniskowej i cropie 1.3x w 645D można się domyślać,że ma to być nowy standard. Pentax D FA 645 55 mm F2.8 ma pełne pole krycia (6x4,5 cm), czyli będzie go można używać również na analogowych korpusach 645 Pentaxa.

I ostatnia nowość jest chyba najmniej znacząca. To mała lampa błyskowa AF200G pracująca w P-TTL o liczbie przewodniej 20. Może nic ekscytującego, ale być może to zapowiada szansę na korpus z najwyższej półki (K1D?), bez wbudowanej lampki - tutaj dużo osób mogłoby chcieć kupić choć mała lampkę do doświetlania. Ale oczywiście to tylko spekulacje ;-)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
sylwiusz napisał/a:
Pentax D FA 645 55 mm F2.8 ma pełne pole krycia (6x4,5 cm), czyli będzie go można używać również na analogowych korpusach 645 Pentaxa.
i to jest najlepsza wiadomość!
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Wieści o lampce mnie ucieszyły, jeszcze niech wypuszczą jakąś lampkę do makro. Wiadomo coś więcej? - czy ta lampa będzie pracować tylko w P-TTL?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Z tą lampką, to podejrzewam - wbrew Sylwiuszowi - że jest nie tyle do ewentualnego przyświetlenia wyższego modelu Pentaksa (bo jeśli nawet Pentax wypuści wyższy model, to i tak będzie miał wbudowaną lampkę), co po prostu stanowi tanią/podstawową wersję świecidełka - czegoś takiego nie ma obecnie w ofercie systemowej a dla wielu 360 jest już droga na dzień dobry. Poza tym, być może pojawią się w końcu kompakty z sankami.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Poza tym, być może pojawią się w końcu kompakty z sankami.
O, na zimę jak znalazł. Nie na takich cudach się zjeżdżało z górki....
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Z tą lampką, to podejrzewam - wbrew Sylwiuszowi - że jest nie tyle do ewentualnego przyświetlenia wyższego modelu Pentaksa (bo jeśli nawet Pentax wypuści wyższy model, to i tak będzie miał wbudowaną lampkę), co po prostu stanowi tanią/podstawową wersję świecidełka - czegoś takiego nie ma obecnie w ofercie systemowej a dla wielu 360 jest już droga na dzień dobry. Poza tym, być może pojawią się w końcu kompakty z sankami.

Tak pomysl jest b dobry, nawet do luster fajnie miec zeby cos tam doswietlic a nie nosic duzych lamp. Oby tylko ten PTTL dobrze dzialal, bo troche sie naczytalem o roznych problemach i dosc srednio to wyglada. Nawet ponoc nie jest zawsze powtarzalny....Zeby te silniki SDM byly pewne i szybkie, mam nadzieje ze jest to sprawdzone a nie jak z FF w K10d....taka wtopa teraz to niewesolo jak cos. Ale oczywiscie licze ze beda miodne i ze przede wszystkim wszystkie te szkla beda swietne optycznie. Ten standard DA moglby byc Limited.....
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Z tą lampką, to podejrzewam - wbrew Sylwiuszowi - że jest nie tyle do ewentualnego przyświetlenia wyższego modelu Pentaksa (bo jeśli nawet Pentax wypuści wyższy model, to i tak będzie miał wbudowaną lampkę)

Ja tylko tak spekulowalem :roll: Moge tylko powiedziec, ze w tym roku mozna zapomniec o nowych cyfrankach. Za to wygladajcie ich mocno i to dwukrotnie na poczatku przyszlego roku ;-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Wiesz, my wszyscy spekulujemy, przy czym ze względu na to, że wpiąłeś się w światłowód Japońskiej ambasady, masz trochę jakby konkretniejsze wieści.
To teraz proszę adminomoda o przeniesienie/założenie nowego wątku tyczącego gdybania o owych puszkach. Jak dla mnie:
Jedna będzie robić zdjęcia do góry i trochę w prawo a druga puszka to typowy entrylevel na korbkę.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Wiesz, my wszyscy spekulujemy, przy czym ze względu na to, że wpiąłeś się w światłowód Japońskiej ambasady, masz trochę jakby konkretniejsze wieści.

Specjalnie dla Was przespalem sie z glownym projektantem :mrgreen:

Cytat
Jedna będzie robić zdjęcia do góry i trochę w prawo a druga puszka to typowy entrylevel na korbkę.

Pierwszy bedzie bez baterii - trzeba bedzie tylko dosypywac koksu :-D
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Za takie poświęcenie to ja mogę tylko:
Czasem, aż oczy bolą patrzeć jak się przemęcza, dla naszego klubu, prezes Sylwiusz, naszego klubu “Pentax”. Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy wtykają mu szpilki. To nie ludzie - to wilki! To mówiłem ja - Michu, pstrykacz drugiej klasy.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Michu napisał/a:
ze względu na to, że wpiąłeś się w światłowód Japońskiej ambasady, masz trochę jakby konkretniejsze wieści.
chyba jaśniejsze! Widzi światełko w tunelu... hehe ale ja też już je widzę...

[ Dodano: 2007-02-23, 11:42 ]
sylwiusz napisał/a:
Specjalnie dla Was przespalem się z glownym projektantem
łorety, chyba, że nad nowymi korpusami pracuje zespół PAŃ (nad jakimś kompaktem przecież pracowały wyłącznie kobitki i wyszedł ładny)
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
ja wiem, Sylwiusz dostaje dużą sumke coby nakręcać atmosfere przed wypuszczeniem nowych cyfranek :roll:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach