piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Na laptopie mam tak samo jak Boha, na stacjonarnym wszystko w porządku.
 

Boha  Dołączył: 09 Paź 2007
Ja mam tak na stacjonarnym, laptopa nie posiadam :mrgreen:


Nic nie wymyśliłem z tym problemem a jedynie skompletowałem starego PIII i tam śmiga jak trzeba. Żeby nie było zbyt pięknie właśnie aku mi sie rozładował. Nic- pobawie się jutro.
 

rjan  Dołączył: 18 Mar 2008
Boha napisał/a:
Odpalam Program, włączam aparat i klikam raz na zakładkę połącz z aparatem czy tak jakoś.

Najpierw trzeba włączyć aparat, tak by system go zobaczył. Dopiero później uruchamia się program i klika w przycisk połączenia z aparatem. Próbowałeś w ten sposób?
 

Boha  Dołączył: 09 Paź 2007
lsnk napisał/a:
Z K10D działa :mrgreen:
Podpiąć body z komputerem przez kabel USB, nie włączać.
1. Uruchomić program
2. Przy wciśniętym lewym górnym przycisku włączyć aparat.
3. Zaznaczyć dolne pole wyboru (to z mniejszą ilością wykrzykników)
4. Wcisnąć najniższy przycisk.
5. Przy wciśniętym drugim od góry przycisku wyłączyć aparat.
Gdzieś po drodze wyskakuje okno z jednym przyciskiem - nacisnąć .

Wyjście z menu serwisowego -jak wyżej, tylko w pkt. 3 zaznaczyć górne pole wyboru.

--
lsnk



Tak jak sugerujesz też robiłem i nic z tego.
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Jak nie pójdzie na 1.30 to powrót do 1.10 i korekcja tym co fabryka dała .
 

Boha  Dołączył: 09 Paź 2007
Boha napisał/a:
skompletowałem starego PIII i tam śmiga jak trzeba. .
 

budrys  Dołączył: 03 Lut 2008
ja mam natomiast inny problem. chciałem owy ruski programik zainstalować bo mam znacznego BF lecz po wpisaniu hasła pojawia się komunikat :
"the password you entered is not correct.please try again."
miał ktoś może taki problem. dodam, że nie mam włączonego Caps Locka i próbowałem wiele razy na dwóch kompach.
 
Desmond  Dołączył: 07 Paź 2008
budrys napisał/a:
programik zainstalować
Po co instalować? Ja mam wersję rozpakowaną i częściowo zangielszczoną (przezemnie). Daj maila to Ci prześlę.

Z co do hasła, to był nim chyba adres strony rosyjskiej.
 

budrys  Dołączył: 03 Lut 2008
Desmond- na pw wysłałem adres. z góry wielkie dzięki
 
plenermaniak  Dołączył: 04 Cze 2009
Witam was , ja szukam , szukam, i nic, jestem zrezygnowany juz . Mam K10D z firmware 1.30 a musze przestawić AF ale nie mam tego programika ruskiego, czy mógłby mi ktoś udostępnić ten programik ? byłbym wdzięczny i to bardzo ,Pozdro..
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
plenermaniak, w pierwszym poście w tym wątku :mrgreen:
 

slawek03  Dołączył: 14 Maj 2008
Witam cieplutko
Sporo się naczytałem, zanim dojrzałem do tego aby zaktualizować soft w mojej K10siątce do 1.10

(Aktualizowałem soft ze strony Pentaxa dnia 01.06.2009)
Już wszystko wiem, wchodzę w tryb serwisowy - wszystko gra i buczy
DEBUG MODE, zakładka Set-up - to prawie banał, ale za "Chiny" nie mogę znaleźć "TEST MODE"

mam:
1.CAPTURE / SYSTEM TEST
2.AF TEST- który dzieli się na: 1) AF AREA TEST i FOCUS CORR,
3.STRINGS DISP TEST

i nic wiecej!!
Gdzie znaleźć "TEST MODE"???

Help!!! Gdzie tego szukać??? Kupiłem słoik Tamrona ( 2,8. 17 - 50)i nie mogę go skalibrować!!!

Pozdrawiam i proszę o pomoc :)

 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Wchodzisz w AF TEST, zjeżdzasz na dół do FOCUS CORR (korekcja AF) i tam lewo/prawo korygujesz jak chcesz. :-)
 

slawek03  Dołączył: 14 Maj 2008
I dziekuję bardzo.
Będziesz w Kraku to :-B nie pożałuję. :) Pozdrawiam
 

sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
Temat co prawda o k10d, ale wątek k100d Super też się przewinoł, więc pytam tutaj. :-) Udało mi się włączyć debuga w mojej super kasetce no i korekcja działa, ale.... o ile debug mode w k10d jest do przyjęcia, gdyż wyświetla się tylko mały napis w lewym górnym rogu o tyle w k100d super jest to co najmniej wkurzające. U góry mam jakiś napis i na dole jakiś zestaw liczb, ale to bym jeszcze przebolał. Najgorze jest to, że po zrobieniu zdjęcia i wyświetleniu się go jako podgląd otrzymuję na ekranie w cholerę różnych cyferek, które pewnie niosą jakieś informacje, ale dla mnie tylko przeszkadzają. Żeby zobaczyć więc na zdjęcie muszę specjalnie wchodzić do trybu przeglądania. A przecież bardzo ważny jest podgląd zaraz po zrobieniu zdjęcia. W trybie debug mode u mnie jest to zupełnie niemożliwe. Czy inni użytkownicy k100d super też tak mają? Wcześniej pojawiały się posty od tych użytkowników, że wszystko działa, tylko pytanie jak. :-)
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
sculptor napisał/a:
Udało mi się włączyć debuga w mojej super kasetce no i korekcja działa


Pochwał się jak.
 

sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
dybon, przez ten ruski programik. Tylko przez niego można wejść a wychodzi się tak jak w k100d bez super. Wkurza mnie to, bo zauważyłem, że w mojej super-kasi jest dosyć duzy ff w świetle żarowym. W słonecznym jest OK. Robiąc, więc np. na weselu należałoby mieć chyba ze sobą lapka i w momencie włączenia lamp podłączyć go, włączyć debug mode, skorygować i wyłączyć. Bo na włączonym debugu to nic nie można zrobić... :-/ Lub jest to co najmniej mało przyjemne i szybkie. :-/
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
sculptor, zauważyłem to na wielu aparatach, dlatego sądzę, że to typowa przypadłość cyfrowych Pentaksów:
W świetle żarowym ostrzą przed obiektem.

I dlatego tak bardzo przydaje się korekcja w menu K20D - ustawiasz parę działek na minus i dajesz radę też w żarowym.
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
dsk, nie tylko pentaxów. Sorry też nie trafia na żarówkach zbyt dobrze ;-)
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
A, na innych systemach to ja się nie znam. ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach