Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
RAW Challenge 108
Zasady zabawy są tu:
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=1745
i tam proszę zadawać ewentualne pytania.

RAW do ściągnięcia: http://www.jarekdabrowski.net/prc/raw/rc108.pef

Wyniki proszę przysyłać na adres:
pentaxrawchallenge <-at-> gmail ->dot<- com
do niedzieli, 26.04.2009, do godziny 20:00 czasu wschodniobiałostockiego.

Miło będzie, jeśli w treści maila napiszecie, jak pracowaliście nad plikiem.

Obydwa jpgi proszę zapakować razem w jednego zipa.
Pliki proszę nazywać:
- rc108_nick.jpg - duży jpg (max. wielkość 5 MB),
- rc108_nick_700.jpg - mały jpg (max. wielkość 500 kB),
- rc108_nick.zip - załączony zip
Maile proszę tytułować podobnie - rc108_nick.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili.

Miłej zabawy.
-----------------------------
Ciągle proszę o podsyłanie swoich rawów, można je wysyłać mailem na podany wyżej adres, lub wrzucać przez ftp:
ftp . jarekdabrowski . net (usunąć spacje, wiadomo)
juzernejm: rawchallenge
pasłord: oPona2007 (ważna wielkość liter)
(proszę o podanie nazwie pliku swojego nicka, dobrze jest wiedzieć, od kogo mam pliki)
Powyższy ftp służy wyłącznie do wrzucania propozycji - a nie do nadsyłania wyników poszczególnych odcinków.
-----------------
Wyniki:

Po kliknięciu na małe zdjęcie, otworzy się ono w nowym oknie - w rozmiarze oryginalnym.
Zdjęcia dostępne również pod adresem
http://www.jarekdabrowski.net/prc/rc108.html

1. Davidxxx


2. Kristofo
To jedyny pomysł jaki miałem na to zdjęcie. "ptaszek ścigany przez potok lawy wulkanicznej". :-) Mój udział proszę potraktować jako żart.


3. Premier


4. Venice
Jak tylko zobaczyłem to zdjęcie to na mojej twarzy pojawił się lekki <wink> ;) Pierwsze co powiedziałem to: "cholera, co to ma być? Jarek sobie z nas jaja robi ;)"
To co od razu przyszło mi do głowy to... "postaram się nadać temu charakter... zachodzącego słońca, ciepłego, przyjemnego światła."...
No i co myślicie?


5. Woxy
Obróbka w Lightroom.
1. Gamma
2. Kontrast
3. WB
4. Odszumianie
5. Wyostrzanie
 

briho  Dołączył: 28 Sie 2007
Zdjęcie bardzo ciężkie do obróbki, totalnie skopane, dlatego dałem sobie spokój tym razem.
Najlepiej moim zdaniem 3. Premier. Jako jedyny "wydobył" kaczkę z cienia.
 

davidxxx  Dołączył: 24 Mar 2008
moim zdaniem Venice :) wygląda na to, że wpadliśmy na ten sam pomysł :D tylko wykonanie trochę bardziej subtelne i moim zdaniem lepsze.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
briho napisał/a:
Jako jedyny "wydobył" kaczkę z cienia
Ja sądzę, że to jest kurka wodna, ale żeby rozstrzygnąć, trzeba będzie zawezwać na pomoc ekspertów.
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
zdecydowanie numer 4. :-)
 

venice  Dołączył: 05 Mar 2008
Podziękował :)
 

wojtek_c  Dołączył: 28 Lut 2008
IMHO zdjęcie tak do dupy,ze nie było co z nim zrobić ;-) Cóż, moim zdaniem Premier najlepiej ekhm... pokazał ptaka :-)
 
folab  Dołączył: 31 Sty 2007


Nie miałem netu więc dorzucam tak.
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Dla mnie najlepiej 3 (Premier)...
:oops: Jarku, (jeśli mogę się tak zwracać....) ale żeś podniósł poprzeczkę... 8-)
 
folab  Dołączył: 31 Sty 2007
W moim odczuciu próba wydobycia kaczki z cienia nie ma sensu,tak rozjaśnione zdjęcie ma się ni jak do tego co było w rzeczywistości,jedyne sensowne rozwiązanie to oddac klimat jaki tworzy odbicie słońca w wodzie,niestety jasne wersje są pozbawione nastroju.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
folab napisał/a:
W moim odczuciu próba wydobycia kaczki z cienia nie ma sensu
Mówisz rację, bo pewnie czujesz podświadomie, że nie jest kaczka :-) Żądam powołania komisji śledczej, w celu stwierdzenia przynależności gatunkowej tego ptaka :-)
 

wojtek_c  Dołączył: 28 Lut 2008
Kytutr napisał/a:
Żądam powołania komisji śledczej, w celu stwierdzenia przynależności gatunkowej tego ptaka


... bądź też przynależności partyjnej.
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
wygląda jak łyska.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
wojtek_c napisał/a:
... bądź też przynależności partyjnej.
Na zdrowy rozum to ptaki nie mogą być partyjne. Nie mają gdzie trzymać legitymacji (sprawdzić, czy nie pelikan), a kurczowe trzymanie jej pod skrzydłem nie zdaje egzaminu. W dodatku w środowisku wodnym trzeba by legitymacje laminować, przez co jeszcze trudniej byłoby utrzymać ją w skrzydle.
 

wojtek_c  Dołączył: 28 Lut 2008
wojtek_c napisał/a:
... bądź też przynależności partyjnej. Na zdrowy rozum to ptaki nie mogą być partyjne. Nie mają gdzie trzymać legitymacji (sprawdzić, czy nie pelikan), a kurczowe trzymanie jej pod skrzydłem nie zdaje egzaminu. W dodatku w środowisku wodnym trzeba by legitymacje laminować, przez co jeszcze trudniej byłoby utrzymać ją w skrzydle.


Nie wiem, czy reguły te sprawdziły by się w przypadku kaczki politycznej. Jeśli chodzi o miejsce na legitymację, to przecież taka kaczka często posługuje się teczkami - więc ma gdzie legitymację schować. Również kurczowe trzymanie rozmaitych przedmiotów - takich na przykład stołków - często wychodzi im nad podziw dobrze.
Ponieważ jednak na zdjęciu nie widać teczki, można politycznie stwierdzić, ze to jednak nie kaczka.
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
hahaha !! to jest dopiero RC :mrgreen: no po prostu kocham to forum :!: a tak na marginiesie wybieram 4 - subtelniejsze od 1 (swoją drogą nigdy bym na taki pomysł nie wpadł...0); 5 - bladzizna...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach