specmisiek  Dołączył: 19 Mar 2008
Ja jestem ;-)
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
jaad75 napisał/a:
W 100% krycie też nie bardzo wierzę w tej cenie. To dość drogi ficzer, który wymaga sporej dokładności montażu, a tą ostatnio Pentax nie grzeszył...

Cuda sie zdarzaja w przyrodzie :-)

Cytat
Wygląda bardzo prawdopodobnie, porównując ze wcześniejszymi rozmazanymi zdjęciami...

Tez mi sie tak wydaje ;-)
 

unnamed  Dołączył: 30 Gru 2007
sylwiusz napisał/a:
jaad75 napisał/a:
W 100% krycie też nie bardzo wierzę w tej cenie. To dość drogi ficzer, który wymaga sporej dokładności montażu, a tą ostatnio Pentax nie grzeszył...

Cuda sie zdarzaja w przyrodzie :-)

Cytat
Wygląda bardzo prawdopodobnie, porównując ze wcześniejszymi rozmazanymi zdjęciami...

Tez mi sie tak wydaje ;-)


Sylwiusz, nie męcz nas już... pliiss... :-)

Mam propozycję. ;-)

Weź wszystko co masz o nowej puszce i wrzuć z kafejki "na prowincji" przez 3 proxy na jakieś rosyjskie albo chińskie forum - skończą się męczarnie... :evilsmile:

Pozdr.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
sylwiusz napisał/a:
Cuda sie zdarzaja w przyrodzie

widzisz jaad75, widzisz? :evilsmile:

 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
specmisiek napisał/a:
No to zacznie się ,,wysyp" tanich K20D na aukcjach :-P ;-)
Może się i zacznie ale kto będzie chciał K20 jak ujrzy K7? ;-) Mnie osobiście marzy się jeden malutki drobiazg, mianowicie taka opcja w menu która przypisywała by funkcję green buttona spustowi migawki przy zamocowaniu obiektywu bez styków. Wciskając spust do połowy na moment przymykałaby się przysłona i dokonywał pomiar. Nie potrzeba było by żadnych zielonych batonów szukać na korpusie i pamiętać o tym po każdej zmianie kadru. A to wszystko tylko kwestia zmiany w oprogramowaniu.
 
kasza  Dołączył: 13 Lis 2006
janek_wu napisał/a:
Wciskając spust do połowy na moment przymykałaby się przysłona i dokonywał pomiar.
Genialne :)
Ktoś napisze do Neda?

kasz
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
A czemu nie miałoby to być pod zwykłym spustem migawki? Wciśnięcie do połowy domknięcie i pomiar światła, zapamietanie pomiaru, ewentualna korekta ekspozycji z zielonym przyciskiem i ponowne wduszenie spustu i wykonanie zdjęcia. Oczywiście korekta na podstawie nowej funkcji K7 czyli wyświetlonego histogramu, czy co to tam miałoby jeszcze być pokazującego ewentualne niedoświetlenie zdjęcia. Możnaby też w tym momencie wcisnąć zielony przycisk i jeszcze np. przycisk RAW drugą ręką co (po wyborze odpowiedniej funkcji w menu) uaktywniłoby wyrównanie histogramu do prawej strony, tak aby maksymalnie wykorzystać możliwości matrycy!
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
unnamed napisał/a:
sylwiusz napisał/a:
jaad75 napisał/a:
W 100% krycie też nie bardzo wierzę w tej cenie. To dość drogi ficzer, który wymaga sporej dokładności montażu, a tą ostatnio Pentax nie grzeszył...

Cuda sie zdarzaja w przyrodzie :-)

Cytat
Wygląda bardzo prawdopodobnie, porównując ze wcześniejszymi rozmazanymi zdjęciami...

Tez mi sie tak wydaje ;-)


Sylwiusz, nie męcz nas już... pliiss... :-)

Mam propozycję. ;-)

Weź wszystko co masz o nowej puszce i wrzuć z kafejki "na prowincji" przez 3 proxy na jakieś rosyjskie albo chińskie forum - skończą się męczarnie... :evilsmile:

Pozdr.


Rejestrujesz się na forum jako "noname" po czym zgłaszasz się w temacie "Witam Wszystkich! ...i przedstawiam się :-) " wyjaśniając, że jesteś tajnym agentem mającym dostęp do nowości Pentaxa, które nie ujrzały jeszcze światła dziennego. Kolejnym krokiem jest post w temacie "Nowy Pentax K7d", w którym ni stąd ni z owąt pojawiają się wszystkie informacje takie jak zdjęcia (ale broń boże rozmazane!) czy opis specyfikacji. I wtedy wszyscy są szczęśliwi wyrażając swoje achy i echy. I każdy jest "czysty" - informator bo zrobił TO anonimowo, MY bo wiemy wszystko przed wszystkimi, a ONI bo mają darmową reklamę.
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
gebi napisał/a:
A czemu nie miałoby to być pod zwykłym spustem migawki? Wciśnięcie do połowy domknięcie i pomiar światła, zapamietanie pomiaru, ewentualna korekta ekspozycji

O tym właśnie pisałem. Skoro spust migawki wciśnięty do połowy i tak nie obsługuje autofokusa to mógłby pełnić funkcję green buttona. Mogło by to być opcjonalne do wyboru w menu.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
kasza napisał/a:
Genialne :)

IMHO nie do końca

a dlaczego :?:

jeżeli robiłbym fotki obiektywem bez styków przy niezmieniających się warunkach, to niepotrzebnie przed zrobieniem każdego zdjęcia robiony by był pomiar światła

wystarczy chyba lepsze umiejscowienie zielonego przycisku

choć opisana opcja mogłaby być udostępniona dla chętnych jako jedna z możliwości oprogramowania przycisku, ale wątpię żeby była tak super przydatna ;-) (tylko w sytuacji gdy każde zdjęcie robimy w innych warunkach)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
wystarczy zeby wlaczala/aktywowala sie sie przy manualnych obiektywach - czyli bez przeslony A
 
kasza  Dołączył: 13 Lis 2006
opiszon napisał/a:
kasza napisał/a:
Genialne :)

IMHO nie do końca

a dlaczego :?:

jeżeli robiłbym fotki obiektywem bez styków przy niezmieniających się warunkach, to niepotrzebnie przed zrobieniem każdego zdjęcia robiony by był pomiar światła
Od tego było by M na kółeczku: 100% Twoich ustawien.
Tv czy cokolwiek innego moglo by dawac zielony button pod spustem. Dla każdego coś miłego

kasz
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Fafniak napisał/a:
wystarczy zeby wlaczala/aktywowala sie sie przy manualnych obiektywach - czyli bez przeslony A

to założyłem milcząco ;-)

kasza napisał/a:
Od tego było by M na kółeczku: 100% Twoich ustawien.
Tv czy cokolwiek innego moglo by dawac zielony button pod spustem.

o, i to jest dopiero świetny pomysł :!:
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Pytanie jak długo trwa pomiar światła? Czy miałoby to jakiekolwiek znaczący wpływ na opóźnienie w zrobieniu zdjęcia? Jeśli ktoś fotografuje sport czy inną szybką akcję to kupi sobie i tak jakiś nowoczesny obiektyw z SDM-em, a dla tych co ich nie stać na drogie obiektywy, albo lubią manuale, takie małe opóźnienie chyba nie byłoby problemem. Oczywiście możesz powiedzieć, że w końcu manuale są po to aby zdjęcie przemyśleć, zrobić na spokojnie, ale czasem zachodzi potrzeba szybkiej fotki, a niestety zielonym przyciskiem trzeba przysłonę przymknąć, później się ona otwiera i przy robieniu zdjęcia znów ją trzeba przymknąć a to niestety dłuuugo trwa.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Jasiek Matacz napisał/a:
Jeśli trzymają to w tajemnicy mają ku temu jakieś przesłanki,

im dłużej nie ma pełnej informacji, tym dłużej konkurencja nie wie co tak na prawdę Pentax przygotował, tym dłużej nie mogą rozpocząć prac nad odpowiedzią na puszkę Pentaxa

proste ;-)
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Tak sobie myślę, że może jednak tryb M niech już zostanie jaki jest, ale mnie osobiście przydałoby się po prostu wprowadzenie dowolnej korekty w trybie Av i domykanie przysłony przez korpus.
Przykład:
- mam obiektyw 1:1.4/50mm (sprawny, brak leniwej przysłony itp.)
- korpus mierzy na Av sobie światełko w sposób ciągły na przysłonie f:1.4
- chcę robić zdjęcia na f:4 i taką ustawiam na manualnym obiektywie
- ustawiam korektę 3EV
- pstrykam sobię serię zdjęć na tym ustawieniu
- zwiekszam korektę na 4EV i pstrykam sobie na f:5.6

Taki tryb pracy zapewniałby mi wystarczającą wygodę pracy z obiektywami manualnymi

[ Dodano: 2009-04-30, 09:43 ]
No tak, tylko doszedłem w tym momencie, że nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w momencie podpinania obiektywu wprowadzić również tą przysłonę f:1.4 oprócz ogniskowej dla SR-a i ustawiać jednocześnie przysłonę na obiektywie i kółkiem na korpusie - nie trzeba byłoby przeliczać tych EV

[ Dodano: 2009-04-30, 09:43 ]
To może już jednak lepiej pracować z tym zielonym guzikiem :lol:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Jasiek Matacz napisał/a:
Poza tym około 25 dni to za mało- takie puszki projektuje się zapewne z rok-dwa(chodzi od momentu rozpoczęcia badań do premiery).

ale ja nie twierdzę że w 25 dni mają puszkę przygotować, ale to zawsze 25 dni więcej na badania - no wiesz, prawie miesiąc, czyli 1/12 z całego roku, 1/24 z 2 lat, czyli 4% cyklu produkcyjnego

a na poważnie, to na końcu mojej wypowiedzi jest ;-)

nie bierz wszystkiego na poważnie :-P
 

specmisiek  Dołączył: 19 Mar 2008
Ale ,,namatałeś" Jasiek ;-) Trzeba przyznać że fantazję to Ty masz... :lol:
Pozdrawiam
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Crow napisał/a:
Kolejnym krokiem jest post w temacie "Nowy Pentax K7d", w którym ni stąd ni z owąt pojawiają się wszystkie informacje takie jak zdjęcia (ale broń boże rozmazane!) czy opis specyfikacji.
Bardzo dobry sposób na drastyczne zmniejszenie ilości "przedpremierowców" w danym kraju.
I tak się zastanawiam, czy właściciele forum udostępnili by na prośbę Pentaxa namiary na użytkownika podającego takie dane.
Tak, wiem że są proxy i inne takie, ale z drugiej strony każdy może popełnić jakiś mały błąd :)
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jasiek Matacz napisał/a:
to się nazywa po prostu zdolności marketingowe. Wiecie ile bogatych dzieciaków by na to poleciało? A jeszcze gdyby to wesprzeć przez ostatni miesiąc do premiery kampanią reklamową

Wieeem! Steve Jobs nie dlatego odszedł w cień, że jest chory tylko po prostu przeszedł do Pentaksa 8-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach