Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Zaślepki w analogach serii M i A
Słuchajcie - jak się obserwuje zdjęcia często dołączane do aukcji na allegro, często widać na korpusach serii M i A brak zaślepki gniazda windera. Nie jest to może wielki feler, ale kiedyś mignęła mi (chyba jeszcze na starym forum) informacja, że jej brak oznacza podłączanie korpusu do wspomnianego windera, a to znowu nienajlepiej odbija się na późniejszej pracy migawki. Ma ktoś jakieś konkretne doświadczenia?
Pytam, bo nie ukrywam, że mam ochotęna jeszcze jakiegoś starszego analoga, ale często te, które mi się podobają, noszą znamiona (jakoby) podłączania windera. A nie mam ochoty kupić korpusu za np. 150 PLN, a na naprawę wydać 200 PLN.
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Tak, windery (jak np MEII) maja miejsce gdzie ten "dekielek" sie wkreca - aby nie zgubic... No i potem przez nieuwage opycha sie z dekielkiem :-P Pamietaj jednak, ze przez te 20-30lat moze byc sto innych powodow braku dekielka - np. synek mu wykrecil jak byl maly w 82roku i kurka juz sie nie odnalazl :mrgreen:

Ale fakt faktem - jakies podejrzenie jest - mowa o Super A byla, ze niby ciut slabsze mechanizmy byly... O serie M bym sie nie bal... Czego szukasz :?: :lol:

Pzdr
Spinner
 

kosafwc  Dołączył: 24 Lut 2007
A czymże jest winder bo sie doszukać nie mogę :)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
kosafwc, dla pytających o Pentaksa jest jedno miejsce:
LINK

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach