tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Nowy dział - problemy ze sprzętem
Kolorowa brać postanowiła ułatwić nieco życie. Powstał nowy dział o wymownej nazwie - problemy ze sprzętem. Znajduje się tam archiwum dyskusji z różnych działów sprzętowych. Mamy nadzieję, że szybko poczujecie po co to zostało utworzone i wszyscy bez wyjątku zaczną się stosować do założeń, które podskórnie czuć po przeczytaniu nazwy.

Tworząc nowy temat proszę o wybranie z listy jednego z tagów. Są nimi
obiektyw
lampa
K7
K20D
K10D
K200D
K100D
KM
*istDS
*istDL
*istD

oraz analog symbolizujacy korpusy analogowe, a także przejściówka.

Dzięki ładowi, który ma szansę zapanować, będzie łatwiej znaleźć rozwiązanie problemu dotyczacego konkretnego sprzętu.

Prosimy o to, by treść tematu identyfikowała problem, bo coraz częściej wpisy są mówiące tyle, co nic.

Dziękujemy!
 

pawgra  Dołączył: 29 Maj 2008
tref a będzie można wysortować posty dotyczące tylko danego sprzętu według tagu w tytule ??
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Wchodzimy do szukajki i :
z listy rozwijanej wybieramy tylko dział forum "problemy ze sprzetem"
- w pole szukaj wpisujemy np.: obiektyw i zaznaczamy "Przeszukaj tylko tytuł wiadomości"

pokazuje tylko posty otagowane. Lista tagów bedzie tutaj aktualizowana.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
pawgra, w mojej stopce dokladna instrukcja - zapraszam :-)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
 

jiro  Dołączył: 15 Lis 2008
poki co mi nie pokazuje "[analog]", tylko "[anal]" ;-)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
jiro, to nasza stara wersja robocza, ale juz zmienilismy.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Anal - skrot roboczy :-D
 

jiro  Dołączył: 15 Lis 2008
ok... ale sie rzuciliscie z tlumaczeniem :-

[ Dodano: 2009-06-03, 23:26 ]
:-D
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
mygosia napisał/a:
Anal - skrot roboczy
Tkwi w tym podtekst kolonoskopów i AF-u Pentaksa :mrgreen:
 

pawgra  Dołączył: 29 Maj 2008
mygosia napisał/a:
pawgra, w mojej stopce dokladna instrukcja - zapraszam :-)


ech... wybaczcie kolorowi ;) od 2 tygodni pisze zonie prace dyplomowa i na oczy nie widze - sorki za smietnik!!
 

ladyhawke  Dołączyła: 07 Lis 2008
hmm... czy pod ist DS mozna wrzucac problemy z GX-1S?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Myślę, że tak bo one się niewiele różnią.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
A zlikwidujecie teraz pozostałe działy sprzętowe? Przecież większość postów tam to jakieś problemy. Zamiast po działach będzie tutaj, a tam tylko wątek onanistyczno-malkontencki o K7? Trochę nie kumam tej zmiany.

A porządek w "Foto do oceny" i "Albumie" też jest w planach?
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Arti napisał/a:
A zlikwidujecie teraz pozostałe działy sprzętowe?

Nie.
Arti napisał/a:
? Przecież większość postów tam to jakieś problemy.

Nie zauwazylam.
Moze jakis inna wersje forum mamy? :-)

W nowym dziale sa watki o konkretnych problemach konkretnych ludzi z konkretnym egzemplarzem sprzetu, a nie watki malkontenckie o AF, FF i braku FF.

Arti napisał/a:
A porządek w "Foto do oceny" i "Albumie" też jest w planach?

Nie.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
mygosia napisał/a:
Moze jakis inna wersje forum mamy? :-D

Coraz częściej do tego samego wniosku dochodzę.
mygosia napisał/a:
Nie.

OK.
Kurde, Michu ma rację......
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
Arti, ale dlaczego mieliby likwidować inne działy ze sprzętem, skoro po przeniesieniu postów o problemach do nowego działu w tamtych działach pozostało jeszcze baaaardzo dużo i nie sądzę, że są to same oty?
 

Ganz  Dołączył: 30 Kwi 2007
Arti, może zmień sobie podpis pod nickiem na:
wieczny, k..wa, malkontent :evilsmile:
a na serio: na forumie są zmiany i zmierzają w dobrym kierunku, wymagają sporego nakładu pracy, a nie przypominam sobie, żeby któryś z modów dorobił się chacjendy na klikaniu tutaj, dlatego zadaj sobie pytanie: "ile ja biorę za godzinę?" i nie marudź tylko dopinguj ;-)
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Arti napisał/a:
Przecież większość postów tam to jakieś problemy

Tak się składa, że przenosząc tematy musiałem zrobić selekcję i to, co napisałeś, nie jest prawdą.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
bEEf, pomimo tego, że mi się już nie chce, pomimo takich wypowiedzi jak ta nad Twoją i pomimo tego ile dostaję za godzinę, to postaram się wyjaśnić o co mi chodzi.
Wydaje MI się, że granica pomiędzy pytaniem sprzętowym, a problemem ze sprzętem jest strasznie cienka i płynna. Są oczywiście wątki jasne i oczywiste, chociażby zachwyty nad nowym szkłem, ale są pytania "jak to zrobić" , "czy się da" itp. itd. No i ja nie wiem czy tak naprawdę to już mam problem i pisać tu czy pytanie i tam. A wrzucenie wszystkich problemów, ze szkłem, body, lampą itp do jednego wora nie wydaje mi się uproszczeniem. Obawiam się, że niedługo trudno będzie tam selekcje prowadzić. Do tej pory wydawało mi się, że łatwiej poszukać problemu z lampą w dziale o lampach niż w jednym wielkim worze problemów.
Mogę się mylić, możecie mieć argumenty, możecie mnie przekonać, możecie przegłosować, albo olać. To ostatnie najłatwiejsze, ale czasem warto kogoś wysłuchać...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach