andrusz  Dołączył: 27 Lip 2007
Ktoś kupował może papier z CentrumPapieru? http://www.centrumpapieru.pl/

Można dostać od nich jakieś próbki?

[ Dodano: 2009-06-03, 12:00 ]
Chmurzasty napisał/a:
2. Agama Satynowy 260g/m2 (24 PLN/10xA4) Moge polecic pezypomina odbitke matowa.

Chmurzasty, a jak z oddaniem czerni?
 

Chmurzasty  Dołączył: 30 Maj 2008
andrusz napisał/a:
a jak z oddaniem czerni?
tak jak na matowej odbitce z labu. Nie widac pod swiatlo tego bialo niebieskiego zafarbu. Ogolnie szalu nie robi, ale jak najbardziej do zaakceptowania.
 

andrusz  Dołączył: 27 Lip 2007
Chmurzasty napisał/a:
andrusz napisał/a:
a jak z oddaniem czerni?
tak jak na matowej odbitce z labu. Nie widac pod swiatlo tego bialo niebieskiego zafarbu. Ogolnie szalu nie robi, ale jak najbardziej do zaakceptowania.

Dzięki :-B

A ja dziś testowałem kolejne (10x15cm):
1. NewTech Line Wysoki Połysk 215g/m2 (10zł/20szt.)
2. HP Premium Photo Glossy 240g/m2 (17zł/20szt.)
3. Epson Glossy 225g/m2 (40zł/100szt.)
Porówuję z Epson Premium Glossy (wszystko na profilu domyślnym Premium Glossy Photo).

1. porażka na całej linii - papier dobrze nie wsiąka tuszu i cała odbitka jest w "ciapki". A chwalą się, że "najwyższej jakości papier o wysokim połysku, dotychczas używany w profesjonalnych laboratoriach fotograficznych. Made in Switzerland" :roll:
2. mniej błyszczący niż Epson, trochę mniej kontrastowy, czernie nie tak głębokie, za to ładnie oddaje szarości. Trzeba by go oprofilować.
3. Nie jestem w stanie odróżnić od Premium Glossy Epsona. I to mnie zdziwiło, bo spodziewałem się jakieś różnicy, a tu... nic nie widzę :-/
 

MarcinS  Dołączył: 30 Gru 2008
andrusz napisał/a:
3. Nie jestem w stanie odróżnić od Premium Glossy Epsona. I to mnie zdziwiło, bo spodziewałem się jakieś różnicy, a tu... nic nie widzę :-/


Dobrze wiedzieć, że różnice między tymi dwoma są nieznaczne, bo to ułatwia poszukiwanie dobrego papieru za rozsądną cenę. A różnicy pewno nie widzisz, bo używasz tego samego profilu fabrycznego. NB, wg WinColor jeśli porównamy przestrzeń barwną profili fabrycznych Epson Glossy, Premium Glossy, Prem. Semigloss i Ultra Glossy to wychodzi, że są identyczne -- widać wszystkie te papiery mają takie same osiągi jeśli chodzi o przestrzeń kolorów. Kiedy porównam te profile z własnym profilem do Emteca to widać, że ten ostatni generalnie daje mniejszą przestrzeń niż papiery Epsona na tuszu Lyson.

A w centrumpapieru to z ciekawszych propozycji oprócz Epsona mają Tetenal i Star Coating, ale znowu -- cena trochę mogłaby być lepsza. Ja przymierzam się do wypróbowania Pefect Proof -- w Gellexie mają test packi.
 

Niemy  Dołączył: 22 Cze 2008
Drukował ktos na papierze ART Premium semigloss 260gr/m2 5760dpi

Daaaawno temu go kupiłem i tak leżał i lezał a dzis postanowiłem zobaczyc w końcu jak drukuje zdjęcia moja drukarka (canon iP4300) Kiedys drukowałem tylko jedno na pamierze canona fajne było, a na tym wyżej wymienionym wydrukowałem odbitki 13-18 i wyszedł z niego jak dla mnie (a nie mam z czym porównac po za fotolabem) taki matowy wydruk ładnych kolorów ale w dotyku troche kiepski. Ale może być nawet mi sie podoba ( może to urok pierwszych samodzielnych wydruków własnych zdjęć)

[ Dodano: 2009-06-11, 22:53 ]
Po obejrzeniu w świetle dziennym i porównaniu cofam co napisałem - kiepski ten papier :lol:
 

andrusz  Dołączył: 27 Lip 2007
MarcinS napisał/a:
andrusz napisał/a:
3. Nie jestem w stanie odróżnić od Premium Glossy Epsona. I to mnie zdziwiło, bo spodziewałem się jakieś różnicy, a tu... nic nie widzę :-/

Dobrze wiedzieć, że różnice między tymi dwoma są nieznaczne, bo to ułatwia poszukiwanie dobrego papieru za rozsądną cenę. A różnicy pewno nie widzisz, bo używasz tego samego profilu fabrycznego.

Testowałem na profilu Premium Glossy i Semiglossy - tak samo. W kolorze nie widzę różnicy. Na zdjęciach cz-b. widać nieznacznie głębsze czernie przy Premium. No i zauważyłem przewagę Premium - ma lepszą, gładszą fakturę (widać zwłaszcza w czerniach przy odbiciach światła od papieru). To oczywiście wszystko papier 10x15 - co może mieć znaczenie (patrz niżej).

Dalsza część testów:
- EMTEC Photo Glossy Brillant 10x15 210g/m2 - nie nadaje się, tusz nie wsiąka i na zdjęciu wychodzą plamy.
- AgfaPhoto Super Photo Glossy A4 210g/m2 - dużo gorszy niż ten sam papier 10x15 :!: Nie jest już tak kontrastowy i błyszczący. Jestem niemile zaskoczony :-(

No i pamiętajcie, że to wszystko wydruki na drukarce Epson Stylus Photo R800. Na drukarkach innych firm wydruki pewnie będą wyglądały zupełnie inaczej ;-)
 

MarcinS  Dołączył: 30 Gru 2008
andrusz napisał/a:
No i pamiętajcie, że to wszystko wydruki na drukarce Epson Stylus Photo R800. Na drukarkach innych firm wydruki pewnie będą wyglądały zupełnie inaczej ;-)


Ba, nawet na różnych Epsonach będzie to wyglądało różnie -- dobry przykład z tym papierem Emtec -- na R285 (dye -- barwnik) schnie porządnie i szybko, tak jak na Epsonach, ale jak widać na pigmencie (np. R800) już nie bardzo. To tak samo jakbyś użył Ilford Classic na R800.

Ostatnio zamówiłem dla porównania packi A4 papierów Epsona Glossy (225gr) i Premium Glossy (250gr). Po oprofilowaniu wygląda to identycznie, no może za wyjątkiem wspomnianego już wyżej większego połysku w Premium, który zauważamy gdy patrzymy na wydruk pod kątem. Papier przyszedł ze sklepu Epsona w Niemczech -- szukałem w Polsce, ale wszyscy widocznie zaopatrują się u producenta i dają ceny gorsze niż on sam. Za 1 ark. A4 wychodzi 1zł, czyli 25gr. za 10x15 (mówię o Epson Glossy).
 

andrusz  Dołączył: 27 Lip 2007
MarcinS napisał/a:
Ba, nawet na różnych Epsonach będzie to wyglądało różnie -- dobry przykład z tym papierem Emtec -- na R285 (dye -- barwnik) schnie porządnie i szybko, tak jak na Epsonach, ale jak widać na pigmencie (np. R800) już nie bardzo. To tak samo jakbyś użył Ilford Classic na R800.

No tak, masz rację barwnik i pigment dadzą różne wydruki. A Ilford Classic nie nadaje się do tuszy pigmentowych (dye)? Za to w weekend zamówiłem Ilforda Smooth (Gloss i Perl) - mam nadzieję, że będzie ok.
 

Chmurzasty  Dołączył: 30 Maj 2008
andrusz, gdzie zamawiałeś?
 

andrusz  Dołączył: 27 Lip 2007
Chmurzasty napisał/a:
andrusz, gdzie zamawiałeś?

W Pstryku - odbiór osobisty, ale nie mam na razie kiedy tam podjechać :-/
 

Niemy  Dołączył: 22 Cze 2008
ja ostatnio na allegro kupiłem taki
EMTEC PRO Glossy PB240FX6+

Rozmiar arkusza: 10x15 cm
Gramatura: 240 gr/m2
Rozdzielczość 7660 DPI

Jak do mnie przyjdzie to powiem wam jak efekt na canonie moim

[ Dodano: 2009-06-20, 23:33 ]
Potwierdzam fajny ten pamier. zdecydowanie lepszy od tego o którym mówiłem wcześniej. Nie ma jakiegoś super błysku ale przynajmniej w dotyku troche lepszy. Kolory też fajnie oddaje
 

Chmurzasty  Dołączył: 30 Maj 2008
Bardzo dobry papier. Nie blyszczy jak EPSON Ultra Glossy. Kolory ok, jest plastikowy. Uczucie dotyku lepsze niz LABowy Kodak Supra Endura. Drukowałem na słabych podróbkach (tusz). Ale polecam.

i wydruk:


Edit:

jednak nie mozna go porównać do Epson Ultra Glossy na kożyść Epsona.

 

MarcinS  Dołączył: 30 Gru 2008
A gdzie można tego Kodaka dostać?
 

Chmurzasty  Dołączył: 30 Maj 2008
MarcinS napisał/a:
A gdzie można tego Kodaka dostać?
a tu za 21zł: 40szt! wydaje mi się, że sie opyla, tyle, że szło mi z dwa tygodnie ;)...
 

MarcinS  Dołączył: 30 Gru 2008
Dzięki za namiar. Ostatnio drukuję na satynowym papierze "Papier do zdjęć" :) Nie jest wcale taki zły, no a satyna nie plami się tak jeśli daje się ludziom zdjęcia do oglądania luzem. Jak za tę cenę jest nieźle. Jak chcę coś specjalnego to daję Ilforda i jest fajnie. A tego Kodaka też pewno potestuję :-B
 

webjay  Dołączył: 31 Mar 2007
ps. uzywal ktos epsona luster? wiem, ze w budzetowych drukarkach sie go nie uzywa, ale IMHO jest za....sty. cos niby glossy, ale ze 'sreberkiem' - nie wiem jak to inaczej nazwac... nie glossy, nie mat tym bardziej - ma w sobie cos takiego niezwyklego... niestety, chyba nie ma go w formatach innych niz rolka + A4/A3/A2 - ale szczerze polecam, imho to najlepszy papier epsona jaki mam (w ogole imho to papiery epsona sa najlepsze).

ale pytanie ucieklo, wiec jeszcze raz powtorze: czy uzywal ktos epsona luster?
 

Chmurzasty  Dołączył: 30 Maj 2008
MarcinS napisał/a:
satynowym papierze "Papier do zdjęć"
skąd masz? Chyba sobie taki kupie, bo doszedłem do wniosku, że do taniej drukarki to może być bardzo dobry wybór.

webjay napisał/a:
czy uzywal ktos epsona luster?
niestety nie, ale widziałem odbitki z naświetlarki chyba Fuji: tematem zdjecia była plaża, a sam papier był jakby lekko pochromowany. Mówisz o czymś podobnym?
 

webjay  Dołączył: 31 Mar 2007
Chmurzasty napisał/a:

webjay napisał/a:
czy uzywal ktos epsona luster?
niestety nie, ale widziałem odbitki z naświetlarki chyba Fuji: tematem zdjecia była plaża, a sam papier był jakby lekko pochromowany. Mówisz o czymś podobnym?


dokladnie o to chodzi :) 'sreberko' :) ale okreslenie 'pochromowany' podoba mi sie o wiele bardziej ;) podobal sie Tobie 'efekt'? IMHO zdjecia sa jakby zywsze, szczegolnie wszystko co prezentuje jasna scene / sloneczna / miejsca gdzie widac po prostu wiekszy lub mniejszy kawalek slonca / swiatla... jest zludzenie, jakby patrzylo sie na cos rzeczywistego przez te refleksy... i czern wychodzi tez glebsza jakby.
 

Chmurzasty  Dołączył: 30 Maj 2008
webjay napisał/a:
jest zludzenie, jakby patrzylo sie na cos rzeczywistego przez te refleksy... i czern wychodzi tez glebsza jakby.
zgadzam się z Tobą całkowicie. Kiedy pierwszy raz to zobaczyłem nie byłem do końca przekonany czy chciałbym mieć takie odbitki, ale po dokładniejszym oglądnięciu muszę przyznać, że w niektórych zastosowaniach: SIŁA. Wszystkie jasne sceny czy zdjecia ślubne nabierają niesamowitego blasku...
 

MarcinS  Dołączył: 30 Gru 2008
Chmurzasty, ta satyna, o której pisałem to taki papier do proofingu, testowania i takich niezobowiązujących wydruków.
Jak napisałem, jest OK jak za tę cenę, ale do satyny Ilforda czy Perfect Proof, których używałem, temu daleko.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach