Alfx  Dołączył: 25 Sty 2007
Nowa grupa wsparcia?

To ja się wypowiem składnie... ;)

Jestem Robert i jestem tu "nowy"....

powoli zaczynają mi wychodzić... włosy, bo zdjęcia to jakoś jeszcze nie :/

dziękuję, usiądę :)
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Ja też się uczę. Także spokojnie i bez nerwów. Trening czyni mistrza.
 

Alfx  Dołączył: 25 Sty 2007
Heh.... się nie nerwuję :)

mnie zamiast krwi nerwosol krąży :)

Pozdrawiam :)
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
tomecki napisał/a:
Whitestoku

A ja na jednej z map Polski widziałem wszystko tak, jak po polsku cyrylicą, tylko jedno było inaczej - "Biełastok". Ponoć to dlatego, że tow. Stalin odstąpił trochę od linii Curzona i sprezentował nam to miasto. :-?
 

zaroowka  Dołączył: 06 Mar 2007
Znalazłszy ten temat pozwolę sobie też się dopisać - witam wszystkich.
Mam na imię Maciek i dziwnym trafem trafiłem tutaj (na to forum, znaczy się). :mrgreen:
Niektórzy twierdzą, że miało to związek z ostatnim nabytkiem pod tytułem ist DL2, choć nie wiem jak się to ma do rzeczywistości. ;-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Vitaj Zaroowka, baw się dobrze.
 

TomiTom  Dołączył: 13 Sty 2007
Ludzie słonko widzę!!!!!Ludzie opuszczamy forum i dalej w plenera!!!!

(nie odbierajcie tego jako wskaźnika nałogo bo ja nie jestem uzależniony i to nie prawda że jak nie usłyszę chodz raz dziennie chlupotu lustra to nie wstaję SERIO to pomówienia!)

El EDITO:

choliba przeoczyłem ten temacik więć nie pozostaje mi nic innego jak przedstawić się i powitać.
-Cześć jestem nowy, mam na nick Tomi a na drugie nicka Tom

 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
TomiTom, musisz mnie denerwować od rana? :-P A w pracy kto będzie za mnie siedział, aa? Jak wyjdę to będzie już ciemno i d... Ja chcę w plenerek :-(
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
bEEf, potrenujesz program B na nocnych zdjęciach ;-)
 

bluedog  Dołączył: 21 Lut 2007
Uuuu... nie ładnie - przeoczyłem :oops:

Zatem witam serdecznie - po całym życiu amatorskiego pstrykactwa analogowego /druh, smiena, zorki, zenit, krótko practica i pentacon six tl, jakiś kodak, na koniec ulubiony, "pancerny" nikon f60.../, na emeryturce przyszedł czas na poważne decyzje -> w efekcie kasetka... jeessuuu, na co komu tyle ustawień i innych czarów :roll: :?:

Będę walczył i Was podczytywał... a może coś z tego będzie, bo jak do tej pory, to :shock:
/uczycie się tego wszystkiego na pamięć, czy nosicie ściągi :-P /

witam więc raz jeszcze :-B
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Bluedog, olewamy ustawienia.
A jeżeli chcesz czytać i coś sensownego z tego wynieść, to jak najbardziej Hyde Park - jedyny poważny i sensowny dział na tym forum.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
zaroowka napisał/a:
Mam na imię Maciek i dziwnym trafem trafiłem tutaj
jakaś aluzja ;-) Witam!
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Michu napisał/a:
A jeżeli chcesz czytać i coś sensownego z tego wynieść, to jak najbardziej Hyde Park - jedyny poważny i sensowny dział na tym forum.

Fakt, wychodzi na to, że w innych działach jest więcej OT-ów niż w Hyde Parku.
 

TomekS  Dołączył: 05 Mar 2007
Witam! Jestem nowy u Was.
Witam serdecznie!

Mam na imię Tomek, jestem ze Śląska. Mam 31 lat.
To forum przeglądam od tygodnia. Dlaczego?

Więc tak- fotografia interesuje mnie na "poważnie" od kilku lat. Nie mam żadnych sukcesów czy wielu dobrych zdjęć. Sprzęt- miałem Minoltę Dynax4 po niej Dynax5, obecnie mam Canon EOS 30 i parę szkieł. Na początku mojej przygody z fotografią bardziej niż obraz interesowały mnie dane techniczne i czytanie testów i porównań sprzętu. Teraz już wiem że to był błąd w rozumowaniu. Mój pierwszy kontakt z aparatem cyfrowym to obmacywanie lustra 300D kolegi. Wciąż odkładałem zakup dslr czekając na ...hm, nie wiem już sam... Tak mijały kolejne semestry na uczelni, pojawiło się kolejne hobby (strzelam trochę z pneumatyka, czasem rekreacja czasem zawody strzeleckie). Mało czasu, sporo wydatków.
Nie rozumiem dlaczego ale miłość do fotografowania odżyła we mnie od pewnego czasu bardzo mocno! Znowu idąc do pracy patrzę na stary kościół i komponuję kadr w głowie, znowu myślę o miejscach które muszę koniecznie sfotografować, mam wrażenie że czas szybciej płynie dla pewnych miejsc i zdarzeń, muszę zdążyć...

Skoro mam już coś ze stajni Canona to w pierwszej wersji pomyślałem o zakupie lustra z tej firmy, do tego dandelion i parę szkieł na M42. Ale 30D wciąż dla mnie zbyt drogi, o 20D coraz trudniej. Wybór padł na 400D, pod lupą również 350D, czytanie, oglądanie, pytania, przymiarka w sklepie i rozczarowanie- mam 190 cm wzrostu, duże dłonie i te aparaciki są dla mnie za małe, grip to kolejny "przymusowy" wydatek.

Nikon D50, D80, Sony Alfa..... Nie za bardzo....
Pentax? Owszem zawsze podobał mi się MZ6, nawet zazdrościłem koledze Z1P :-P , ale cyfra? Tylko CMOS.
Kilka dni później niby tak przypadkiem trochę tak od niechcenia zerknąłem na K10D. Zaczęło się Panowie!!! Ten aparat mnie urzekł! Jego wygląd- design bardzo mi się podoba, parametry wielce obiecujące do tego manualne szkła, bez naklejania dandeliona, a jak miło leży w łapie po tej zabawce 400D! Czytałem test na dpreview, potrzebne mi były jednak opinie użytkowników ich wrażenia i uwagi, tak trafiłem na Wasze forum, forum miłe i przyjazne, z dobrą atmosferą!

W chwili obecnej pogłębiam wiedzę,zbieram również pieniądze na sprzęt, niedługo pozwolę sobie zapytać o pewne sprawy w temacie K10D.

Dziękuję wszystkim którzy to przydługie przedstawienie się zechcieli przeczytać ;-)

Pozdrawiam
Tomek
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
eh, czytałem, czytałem i miałem nadzieję, że już kupiłeś... witam na forum! Baw się dobrze, zanim zapytasz poczytaj wątki o K10D (miłej lektury i cierpliwości-było tego cała masa). Oczywiście służymy pomocą :mrgreen:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Vitaj Tomek. Urzekła mnie Twoja historia. Mam nadzieję, że skoro odpowiada Ci klimat tego forum, to dołączysz do klubu hydeparkowców - tam nie rozmawiamy o sprzęcie. Miłej zabawy...
 

specta  Dołączył: 24 Paź 2006
To ja też się przywitam
Witam,
Też jestem nowy tzn dopiero raczkuję, ale od października. K100D mam od listopada. I oczywiście wiele prozaicznych pytań.
Miło was wszystkich poznać.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
specta, skąd ja Cię znam? Witaj!
 

Polar  Dołączył: 12 Mar 2007
Hej witajcie
Nowy tu jestem więc nie będę się rospisywał ale niedługo zostanę szczęśliwym posiadaczem k100d i pomyślałem że fajnie jest pochwalić się tym faktem przed innymi.
k100d będzie moim pierwszym w życiu lustrem i wiem że wiele będę się musiał nauczyć ale z drugiej strony co mam do stracenia.Pytacie czemu wybrałem system Pentaxa i k100d -- a to sami sobie na to pytanie odpowiedźcie :-D
Pozdrawiam Jarek.
 

GRZESIO  Dołączył: 05 Mar 2007
Polar kołowy czy liniowy :?: No to :-B witamy :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach