Konstal  Dołączył: 03 Cze 2009
Ciągniemy kodachromy

No to jedziemy z tym koksem, kilka osób jest chętnych. Jestem w stanie zająć się dystrybucją. Podobno filmów starczy tylko do jesieni, więc warto się pospieszyć ;-)

Chętnych proszę o przysłanie PW lub maila z tematem "Kodachrome", w treści proszę o podanie ile sztuk chcecie.

Cena: 8,42$/rolka. Ale nie popuszczę Wam przesyłki i ewentualnego cła, pewnie wyjdzie nam powyżej 12 rolek, a do 12 internacjonał sziping wynosi 13,95, powyżej - nie wiadomo, wysłałem maila z zapytaniem do dwayne's photo. Cło (jesli naliczą) wyłożę za Was jak trzeba będzie zapłacić i później je podzielę na zamawiających. . Koszta przesyłki natomiast pobieram z góry, tylko czekam na tego maila.

Płatność: najlepiej na moje konto paypal, już w $, jeśli coś nie idzie to w zł polskich na moje konto krajowe (wszystkie dane podam w pw/mailu, łącznie z kursem zielonego).

Na wywołkę mamy czas do końca 2010, teraz nie ma raczej potrzeby o tym myśleć.

Może zły dział, ale jest tu temat o matówkach i muszlach, więc w sumie ok...

edit: Listę zamykam w sobotę 27 VI br. Myślałem że spokojnie będziemy mogli czekać 2 tygodnie, ale na Dwayne's Photo już zabrakło materiału i czekają na dostawę, widać idą jak świeże bułeczki.

 

ggdh  Dołączył: 06 Sty 2008
Ale... osochozi?
 
Konstal  Dołączył: 03 Cze 2009
 
zugo  Dołączył: 20 Cze 2009
3 rolki :)
 

mishieck  Dołączył: 16 Paź 2008
A 120 jest dostępny?
 
Konstal  Dołączył: 03 Cze 2009
Tylko 135. Czułość 64 ASA.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Konstal, ale możesz skrobnąć choć z grubsza jak wygląda sprawa wołania? Gdzie to wołają, jak, po ile itd. I czy planowana jest podobna akcja pt. "wywołujemy kodachromy"?
 
Konstal  Dołączył: 03 Cze 2009
Są 2 laby na świecie wywołujące K-14. Dwayne's i jakiś drugi, też w USA, ale mają droższe ceny. Wołanie kosztuje 9$/rolka, skanowanie w tym samym labie 4,95.
matb napisał/a:
I czy planowana jest podobna akcja pt. "wywołujemy kodachromy"?
Tak :-)

PS Nie napisałem - rolki 36-klatkowe, gdyby ktoś pytał.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Jeśli będzie akcja wołania, to wchodzę. 3 role proszę :->
 
Konstal  Dołączył: 03 Cze 2009
zugo, bEEf, wpisani.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Czyli ile mniej więcej powinno wyjść od rolki, i ile późniejsze wywołanie? Bo rozumiem, że w Polsce tego nie da rady wywołać? (Nawet w rossmanie? ;-) )
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Eldred, juz teraz widac, ze za przesylke wyjda jakies grosze od rolki. Pewnie cos w okolicach dolara, moze ciut wiecej. Raczej nie bedziemy mieli wyjscia i wszyscy bedziemy razem wolac, wiec wtedy rowniez przesylka bardzo ladnie sie rozlozy.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Eldred, zdaje się, że te Kodaki to teraz wywołują chyba w jednym miejscu w Europie. Albo i nie, i trzeba wysyłać do Ameryki :-/
Ale ja się dopiszę na 2 rolki. Tylko doczytam co, gdzie i kiedy mam wysyłać, przelewać itd. ;-)
 
Konstal  Dołączył: 03 Cze 2009
8,42$ (film) + 3$ (przesyłka od łebka - szacunkowo) - 15 zł (szacunkowo, cło - jeśli naliczą + przesyłka do Ciebie). Czekam na dokładniejsze dane o przesyłce.

Wywołanie podobnie - na oko 9$+3$+13zł, tylko to zrobimy jakoś inaczej, partiami, jak uzbiera się kilka(naście) gotowych rolek to wyślemy, raczej nie wszystkie duszkiem, nie mam zamiaru nikogo popędzać, w lodówce nic się chromusiom nie stanie, a czas mamy do grudnia 2010 ;-) .
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
to ja też bym wziął dwa filmy. :->

[ Dodano: 2009-06-24, 15:05 ]
A wywołać możemy np. w zimie, będzie całe lato i jesień na naświetlenie, a w ziemie akurat będzie się fajnie takie slajdy oglądało. ;-)
 

mishieck  Dołączył: 16 Paź 2008
matb napisał/a:
Eldred, zdaje się, że te Kodaki to teraz wywołują chyba w jednym miejscu w Europie. Albo i nie, i trzeba wysyłać do Ameryki :-/


Wołali w Szwajcarii, ale laboratorium zostało już zamknięte.


Ja poproszę 3 rolki.
 
Konstal  Dołączył: 03 Cze 2009
matb, Eldred, mishieck, zapisani.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Szczerze mówiąc właśnie najbardziej by mi pasowało wołanie na jesieni, bo chciałbym we wrześniu wziąć na wyjazd do Antibes i Florencji zestawik Me Super, M20/4, i dwa slajdy Kodachrome :->
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
matb napisał/a:
że te Kodaki to teraz wywołują chyba w jednym miejscu w Europie.
Wlasnie chyba w Szwajcarii....

Jak coś, to ja 3 rolki.
 
Konstal  Dołączył: 03 Cze 2009
Cytat
Szczerze mówiąc właśnie najbardziej by mi pasowało wołanie na jesieni, bo chciałbym we wrześniu wziąć na wyjazd do Antibes i Florencji zestawik Me Super, M20/4, i dwa slajdy Kodachrome
Jak będzie dużo zrobionych rolek na jesień to da się zrobić :-)
perl, ok

[ Dodano: 2009-06-24, 17:39 ]
Cytat
Film status: We are currently out of stock and waiting to receive additional Kodachrome film from Kodak. 24June2009


:evil: Super. Będziemy czekać jeszcze dłużej.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach