Kilroy  Dołączył: 12 Lis 2006
[ K10D] K10D - artefakty przy słabym świetle?
Gdzieś ten temat już widziałem, ale nie mogę znaleźć ...
Otóż, dziś stałem się posiadaczem K10D, zrobiłem kilka testowych fotek ... i cóż widzę:

Na innej klatce po rozjaśnieniu:


Ta "rysa" ciągnie się przez 3/4 szerokości kadru i nie jest to przypadkowo sfotografowana pajęczyna :-/
Co to może być :?:
 
gatto_nero
[Usunięty]
Wg mnie wina matrycy - chociaż ja się nie znam - niech ci to wymienią! Pech
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
Kilroy to wygląda jak zarysowanie na matrycy. Czy zawsze w ciemnych miejscach ten pasek występuje?
 

Kilroy  Dołączył: 12 Lis 2006
Niestety ta "rysa" występuje na wszystkich klatkach :-(
Oczywiście, w normalnych warunkach jest niezauważalna.
W powiększeniu to raczej regularny ciąg kropek.
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Kilroy, wymień aparat, ten jest uszkodzony :-/
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Ja na Twoim miejscu nie denerwowałbym się. Spokojnym wyluzowanym krokiem popedził bym do sklepu w którym kupiłem aparat (oczywiście zabrałbym te zdjęcia ze sobą, na karcie i zgrane na np CD) i poprosiłbym o wymianę na inny sprawny egzemplarz. IMHO to wada ukryta produktu i masz prawo do wymiany na w pełni sprawny.

cześć
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
JEP!!! zADNE TAM GWARANCYJNE NAPRAWY!!!! Produkt nie zgodny z umowa=wymiana na nowy ...
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
może to głupie przypuszczenie - ale czy nie warto spróbować delikatnie przetrzeć matrycę? Chuchnąć i leciutko przetrzeć patyczkiem do uszu - ale takim, który się nie "kłaczy" spontanicznie.
 

GRZESIO  Dołączył: 05 Mar 2007
Na tej lini jest ewidentnie walnięty któryś kanał, tak więc przecieranie nic nieda.
 

Kilroy  Dołączył: 12 Lis 2006
Prawdę mówiąc ta skaza widoczna jest na poziomie szumów ...
Powiększenie:


Teoretycznie mogę (podobno) zwrócić sprzęt w ciągu 5 dni, ale jutro wyjeżdżam i nie wiem czy zdążę :-/

Cytat
walnięty któryś kanał

Na wszystkich kanałach jest identycznie.
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
Kilroy nie bierz się za żadne samodzielne czyszczenie. Będziesz zwracał, zauważą i będziesz miał problemy.
 

ttb  Dołączył: 26 Lip 2006
normalnie sony se Trinitrona zrobilo na twojej matrycy:)

a tak powaznie to przykra sprawa.
 

Kilroy  Dołączył: 12 Lis 2006
... no to pakuję sprzęt do pudełek :-(
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Ja bym zagrał na Twoim miejscu w totka - masz 1000 hot pikseli, i to jeszcze przypadkiem umieszczonych w jednej linii - nieżle ;-)
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Kurcze przykro mi. Niedawno sam kupiłem swój sprzęt i wiem, że to strasznie załamujące jak nowa zabawka na wstępie się spieprzy. Myślałem nad kupnem k10d ale bałem się, że może być walnięty (pare osób na tym forum wymieniało swoje puszki - proszę nie linczować, ja naprawdę gdy myślałem na wyborem k10 czy k100 poważnie obawiałem się problemów z matryca k10 i z AF. Jestem uczulony na takie rzeczy ze względu na wrodzony fatalizm i głęboką religijność / jestem wyznawcą praw Murphy'ego). Z drugiej strony to jest świetny sprzęt i po to jest gwarancja żeby takich rzeczy się ustrzec(a zawsze może się zdarzyć walnięty egzemplarz). Wymień na inny egzemplarz i tyle. Życzę abyś jutro zdarzył wymienić puchę na 100% sprawną, a uśmiech i radość z zakupu powróciła na twoją twarz.
 

Kilroy  Dołączył: 12 Lis 2006
Dzięki za pocieszenie :-)
Właśnie pstryknąłem kilka dodatkowych testów i to wychodzi zawsze na czarnym tle niezależnie od oświetlenia.
 
gatto_nero
[Usunięty]
Im wcześniej wymienisz tym będziesz lepiej sypiał :) Nie drap niczym matrycy bo ta skaza cudem jakimś przebiła się przez kontrolę jakości w fabryce. Moim zdaniem z wymianą powinno być 0% problemów.
 

Kilroy  Dołączył: 12 Lis 2006
 
Reklamacja uznana, może jeszcze dziś będę miał nowy egzemplarz :roll:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Kilroy, i dobrze !!!!!!!!!! Mam nadzieje ze dobry korpus dostaniesz....
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Fafniak, teraz będzie miał FF "gratis" ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach