tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Sklepy/komisy
Postanowiłem zebrać info o sklepach jakie przewijają się na forum. Chodzi także o komisy, giełdy.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

tu mozna kupic uzywane obiektywy manualne (i nie tylko) na bagnet K :
http://www.kevincameras.com/
http://www.keh.com/
http://shphoto.de/
http://www.nanites.co.uk/index.htm


Łódź:
  • ...


Lublin:
  • MM
  • Lublin -- ul. Orla 7 (chemia, papier, sklep, komis, lab)



Radom:
  • MM


Kraków:
  • sklep przy ul. Studenckiej (www.foto...pl). Mają trochę "pleśni", DSLR by Pentax i Samsung oraz sprzęt Sigmy. Oprócz tego - filtry, statywy, torby itd.



Wrocław:
  • Foto Komis "Camera" - Zbigniew Kędziara, ul. Jedności Narodowej 73 - fajne miejsce, czasem można trafić jakąś perełkę (głównie korpusy, oryginalnych szkieł Pentaksa jeszcze tam nie widziałem, ale coś na M42 albo kundelki na K się trafiają), gość zna się na rzeczy, kupiłem tam w sumie pięć aparatów i nigdy nie miałem zastrzeżeń.
  • ul. Odrzańska - sklep, komis i lab w jednym, wysokie ceny.
  • ul. Krakowska 98 - www.foto-raj.pl
  • Jest jeszcze giełda foto w Klubie Kolejarza (na piętrze Dworca Głównego PKP) w każdą sobotę ok. 9-12 (ostatnimi czasy łatwiej tam dostac jakis korpus niż szkło).
  • MM
  • Saturn




Bielsko-Biała:

  • komis: "Horyzont" Sklep Fotooptyczny
    43-300 Bielsko-Biała, pl. Żwirki i Wigury 9 a - woj. śląskie
    tel. 033 815 08 94
    pełno różnych rupieci, obiektywy praktycznie tylko manualne. Niestety ceny obiektywów w porównaniu z allegro są bardzo wysokie






Dublin:
  • Hall Cameras, Dawson Street
  • Exchange Cameras, George St
  • Bermingham Cameras, Burgh Quay
  • Conn's Cameras, za Brown&Thomas na Grafton St. - ten szczegolnie. Obsluga tip-top
 
natus  Dołączył: 28 Mar 2008
we Wrocławiu jest jeszcze www.foto-raj.pl
kiedyś na Wyspiańskiego, teraz (za stroną www) na ul. Krakowskiej 98
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Stalowa Wola -Kodak express . Bogusław kwieciński 37-450
ul. Okulickiego 70
0158444890
Posiadają trochę komisowej optyki , wyprzedają system cokin . Czasem i Pentax się trafi
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
tref napisał/a:
Foto Komis "Camera" - Zbigniew Kędziara, ul. Jedności Narodowej 73
Od pewnego już czasu zamknięte, niestety.
 

nopik  Dołączył: 02 Lis 2007
Niedawno będąc na giełdzie we Wrocławiu, usłyszałem rozmowę 2 sprzedawców na temat jakiejś alternatywnej giełdy do tej z Klubu Kolejarza. Czy ktoś coś wie na ten temat ?
 

Misztu  Dołączył: 19 Mar 2007
Coś z moich rejonów:

Fotomax - Olsztyn, ul. Warmińska 14 - sklep (torby, filtry, statywy, ramki, filmy, itp.), sprzęt komisowy (aparaty - głównie analogowe, obiektywy), lab (cyfrowy i analogowy)

Fotojoker - Olsztyn, ul. Pstrowskiego 16 (Tesco) - sklep jak sklep, trochę dodatków, trochę aparatów, ogólnie bez szału ;)

AB Foto - Olsztyn, ul. Sikorskiego 2B (Real) - sklep i lab, nie pamiętam co mają, bo dawno nie byłem

Media Markt - Olsztyn, ul. Sikorskiego 2B - wiadomo ;)
 

Thadeus  Dołączył: 21 Mar 2008
Małe uzupełnienie:

Wrocek:
Foto-Raj - zamknął się we Wrocławiu - pozostał tylko Poznan.
Sklepy sieci ABfoto - na ulicy Dubis i w C.H. Magnolia
Filia Foto-Mastera - C.H Arkady piwnica
fotoakces - zlikwidowany (sadząc po olewce klienta i wirtualnym towarze nie dziwie sie)
Akcesoaria fotograficzne - Dabrowskiego 42 - sklep gościa z Allegro sprzedającego podróbki Cokina jako Cokina ;) i inne graty - ogólnie sporo rzeczy z chin Phottix i co ciekawe ostatnio to Hi-Tech na oko ze zdjęć oryginalne.
Giełda foto w związku z remontem dworca przeniesiona do nowych pomieszczeń Domu Kultury "Kolejarz" na Dworcu Świebodzkim.
Komis Foto na Jednosći - zamknięty
Sklepik p. Piotra (wtajemniczeni wiedzą o kogo chodzi) - ul Kasprowicza, ul Przybyszewskiego, pl Daniłowskiego do wyboru - około 16 przerwa na obiad :). W razie desantu na sklep proszę kierować pilota na wieżę ciśnień.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Lublin Foto Star. Sklep, komis, odbitki, wywoływanie i skanowanie filmów.
20-002 Krakowskie Przedmieście 2

Sprzedałem i kupiłem tam już kilka szkieł na K i EF, jak najbardziej polecam.
Fajny, uczciwy facet, z którym można się dogadać.

Ten komis współpracuje z chyba najlepszym serwisem foto w lublinie (można zostawiać w komisie sprzęt do naprawy dla serwisu):
FOTO SERWIS Iwona Piotrowska
ul. Hryniewieckiego 46, 20-610 Lublin

Tam z kolei naprawiałem 70LTD i Soligora 100/3.5, 9 miechów gwarancji na naprawę,
i nie przewalają z cenami, jeśli coś wymagało mniej roboty niż pierwotnie zakładano,
biorą mniej kasy niż było ustalone, co mnie bardzo pozytywnie zaskoczyło.
 
T.P.Arman  Dołączył: 03 Paź 2016
Nie wiem czy warto temat odgrzewać, ale
w Warszawie jest w Hali Mirowskiej FotoLarson
Przy targowej Interfoto no i w metrze centrum w Fotoformie też mają komis ;)
 
Yahoou  Dołączył: 24 Lis 2010
Witajcie. Kiedyś tu, na forum był wątek "Giełda "... Jest coś takiego jeszcze, bo nie mogę znaleźć a chciałem coś ogłosić. ... Prośba o link... Dziękuję
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
U nas nie ma giełdy. Polecam przeczytanie regulaminu forum.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach