karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
  POLAROID
Leżę na plaży (we wspomnieniu zeszłego tygodnia) i pluję sobie w brodę że nie pożyczyłem od kumpla Polaroida. Na cóż mi Polaroid kiedy mam materiału od sasa do lasa włącznie ze slajdami o D700 nie wspominając. Ano po to aby pewne rzeczy móc uchwycić właśnie jako coś co jest tak pieruńsko ulotne podczas pewnych specyficznych momentów które przypominają bardziej sen niż jawę, tak iż żaden rejstrator nie podoła. I tu z pomocą nadchodzi POLAROID. Nieokiełznany, błyskawiczny i nie do podrobienia materiał światłoczuły za którego odkrycie ktoś winien dostać Nobla.

Ma się rozumieć Polaroid nie jedną ma twarz i właśnie dlatego chciałbym was zachęcić do podzielenia się swoimi doświadczeniami, wiedzą na ten temat oraz adresami stron i blogów.

A propos plażowania: http://www.corinnemercadier.com/engl/start.html
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
karmazyniello, tu jest duzo techniki http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=16342

Tutaj moznaby wrzucac zdjecia, ale nie wiem, czy bedzie wielki ruch, bo AFAIK to moze z 5 osob na forum uzywa Polaroidow. Ja mam jeszcze dwa zdjecia w aparacie i jeden ladunek w lodowce i chyba dam juz sobie spokoj, bo ceny sa w tej chwili zabojcze. Gdy zaczynalem zabawe z SX-70 mozna bylo jeszcze kupic Time Zero, ale cena mnie zniechecala. Teraz zwykly Polaroid 600 jest drozszy niz wtedy Time Zero.

Niby trzymam kciuki za the Impossible Project, ale niestety 5 lat studiow ekonomii podpowiada mi, ze nawet jak im sie uda, to duzo taniej nie bedzie :-/
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Tak na szybko; to zrobilismy 240 instaxow w Afryce, rozdalismy 99 procent i nie wyobrazam sobie nastepnej wyprawy bez tego. To po prostu otwieralo ludziom serca :-D

A wyjsc potrafilo czasem niesamowicie:

(instax full auto - Andrzej Wielgus http://cargocollective.com/andrzejwielgus + SB-80 na pol mocy, ja)



A czasem zupelnie zwyczajnie ;-)




Zdrowki z Paryza! Bosz, ale tu zimno :-P

 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Kurde, ale jakosc!
Musze sie rozjerzec za tymi instaxami.
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
Hehe extra :-) Ale z drugiej strony z 99% rozdanych zdjęć chciałoby się niektóre przywieźć do kraju, nie :-) :?:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
kefa napisał/a:
Ale z drugiej strony z 99% rozdanych zdjęć chciałoby się niektóre przywieźć do kraju, nie


No ba!
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
karmazyniello, ciiii :-)
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
alkos, pierwsze fantastyczne :shock:
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Skoro pokazujemy tutaj zdjecia, to prosze - z przed chwili. Na obu walnalem sie z korekcja, raz w jedna, raz w druga :-)


Polaroid Automatic 250, przeterminowany Fuji FP100B
 

fotostopowicz  Dołączył: 06 Lut 2009
alkos zaczynam powoli nabierać apetytu na przegląd Waszych zdjęć z Afryki :-D
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
fotostopowicz napisał/a:
alkos zaczynam powoli nabierać apetytu na przegląd Waszych zdjęć z Afryki


uff, skanuje juz 4ta klisze ;-) czego nie odbierasz smsow? :-P
 

fotostopowicz  Dołączył: 06 Lut 2009
uff wyobrażam sobie ile jeszcze zostało :shock:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
uff wyobrażam sobie ile jeszcze zostało


44.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Do zobaczenia za tydzień ;-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Niestety od poniedzialku do pracy i tylko 1-2 dziennie.. tak to mi wyjdzie z miesiac, inaczej bym skonczyl kolo czwartku ;-)
 

fotostopowicz  Dołączył: 06 Lut 2009
też tak myślałem, że gdyby nie praca to zrobiłbyś to w 4 dni :-D
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
 
Pioter  Dołączył: 18 Cze 2007
Witam
No i wychodzi na to, że na przekór piewcom cyfry fotografia analogowa po prostu żyje i ma się dobrze.
Pozdrawiam
Piotr
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Byle tylko robili takze cos a'la Time Zero.... A pierwsze filmy maja wejsc do sprzedazy juz w 2010 roku. Czarno-biale.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach