Satham7  Dołączył: 02 Lis 2008
Kompakt Ricoh CX1 czy Fuji F100FD
Witam!
Długo się zastanawiałem i zostały mi dwa kompakty
CX1 i F100FD
Obydwa oferują bardzo dobrą jakość obrazu.
Z tym, że pierwszy ma zakres ogniskowych 28-200mm a drugi 28-140mm.
Do portretów wydaje mi się lepszy będzie 200mm..
No ale iso 800 też by się przydało w gorszych warunkach oświetleniowych.
Przy Ricohu można co najwyżej max użyć iso400, które będzie widoczne, ale przy małych fotografiach nie będzie się rzucać w oczy.
Obydwa mają też tryb dr, więc problemu jakby z całkowicie przepalonym niebem, nie ma.

Proszę nie proponować innych kompaktów, bo już obejrzałem dosłownie wszystkie.

Widział ktoś może zdjęcia robione na wyższych czułościach niż 800 na tym fuji? ale nie cropy!

Co wy byście wybrali mając do wyboru te dwa kompakty?
 
jungli
[Usunięty]
Satham7,


Satham7 napisał/a:
Proszę nie proponować innych kompaktów, bo już obejrzałem dosłownie wszystkie.


Aby?

Rozumiem, ze nie proponowac, poniewaz Cie nie stac na nic lepszego? tylko czy warto isc sztuka kompromisow? moja rada dozbieraj na LX-3 albo sigme DP2, chyba, ze rozmiar nie ma znaczenia, to zdecydowanie R1...

hej
 
Satham7  Dołączył: 02 Lis 2008
Ale ja nie idę sztuką kompromisów:)
Moim zdaniem f100fd jest lepszy od r1, lx3 i dp2, zdjęcia z nich są nierozróżnialne.
Może tylko na wyzszych iso przewage ma fuji.
Noi w porównaniu do lx3 na WB też. Poza tym kompakty które dałem mają szerszy zakres ogniskowych a na rawie mi nie zależy.

Wiadomo, że jeśli chodzi o funkcjonalność, raw, tryby manualne to wymienione przez Ciebie aparaty są lepsze. ale jeśli chodzi o jakość zdjęć to wszystkie oferują bardzo dobrą, natomiast bardziej wszechstronny(ze względu na ogniskowe) jest cx1 czy f100fd, tylko że nie wiem który wziąść..

edit. w porównaniu z dp2 zdjęcia są rozróżnialne:)

 
jungli
[Usunięty]
Ok, to wez cokolwiek, skoro nie ma roznicy miedzy tymi co wymienilem, gwarantuje, ze miedzy twoimi tez nie bedzie...

:shock:
 
Satham7  Dołączył: 02 Lis 2008
Wyślę Ci paczkę zdjęc zrobionych poszczególnymi aparatami, ciekawe czy rozróżnisz które były robione na jakim sprzęcie;)

edit. No oprócz Sigmy DP2, z niej akurat da się zdjęcia odróżnić bez problemu, na jej korzyść:)
Szkoda tylko , że na iso 800 ma takie wyblakłe kolory..
 
Staś  Dołączył: 15 Sty 2008
Satham7 napisał/a:
Moim zdaniem f100fd jest lepszy od r1, lx3 i dp2, zdjęcia z nich są nierozróżnialne.

Ciekawy wniosek
Satham7 napisał/a:
Poza tym kompakty które dałem mają szerszy zakres ogniskowych a na rawie mi nie zależy.

No to kup ten z najszerszym zakresem
Satham7 napisał/a:
Wiadomo, że jeśli chodzi o funkcjonalność, raw, tryby manualne to wymienione przez Ciebie aparaty są lepsze. ale jeśli chodzi o jakość zdjęć to wszystkie oferują bardzo dobrą, natomiast bardziej wszechstronny(ze względu na ogniskowe) jest cx1 czy f100fd, tylko że nie wiem który wziąść..

Rzuć monetą
ps
Nie obraż się za odpowiedzi , ale same cisną się na klawiaturę.
Kolega slusznie radził Ci abyś brał pod uwage np LX3 , ale skoro nie widzisz różnicy w jakości foto. to kup najtańszy z naaaajszerszym zoomem
Aha , ja używam D-Luxa4 (zamieniłem D90 hehe) i nie żałuję.
Pozdr.
Staś
 
jungli
[Usunięty]
Staś,

No bravo! Jeden, ktory wie czego chce i robi to swiadomie!

pozdroofka :mrgreen:
 
Satham7  Dołączył: 02 Lis 2008
Staś, widzę różnicę pomiędzy najtańszym zoomem, a tymi które wymieniłem, natomiast nie widzę różnicy pomiędzy f100fd a lx3, jeśli Ty widzisz, to gratuluję.
 
Staś  Dołączył: 15 Sty 2008
Wrzuć sample z najtańszych do Twoich sampli i też nie zauważysz wielkiej różnicy.
Zobacz temat porówniania Haselblada do G10.
Może jest w sieci porównanie tych aparatów ( ten sam kadr , warunki oświet. itd )
 
jungli
[Usunięty]
Staś,

Ok tylko niech sample tycza tego samego tematu i beda robione na podobnych ustawieniach, wtedy widac roznice, inaczej takie porownywanie sampli jest bez sensu.

hej
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
Satham7 napisał/a:
Widział ktoś może zdjęcia robione na wyższych czułościach niż 800 na tym fuji? ale nie cropy!


mam tego Fudżika, co Cię interesuje - mogę pstryknąć i podesłać.
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
dżejpi napisał/a:
mam tego Fudżika, co Cię interesuje - mogę pstryknąć i podesłać.


O, to jak mi się uda i by ktoś chciał to dorzucę coś podobnego z F31fd o-P
Ot tak, dla porównania co się zmieniło przez te dwa lata o-)
 
Satham7  Dołączył: 02 Lis 2008
Problem rozwiązany, poczekam i wezmę fuji F70EXR :) który to będzie w podobnej cenie do F100FD, którego miałem zamiar nabyć.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach