dragunoff  Dołączył: 23 Lut 2008
Czytałem na myspace'sie(?) wypowiedz dziewczyny której nie pozwolili wniesc aparatu bo mial o 800tys pikseli za duzo, nie trzeba w takim przypadku sprzetu odwozić do domu, mozna zlozyc go w festiwalowym depozycie i odebrac po imprezie (podobno nic nie ginie :).
Zapytalem dziewczyne w jaki sposob weryfikuja wielkosc matrycy - ciagle czekam na odpowiedz ale znając zycie i ilosc wiary ktora zawita przed wrota lotniska weryfikacja bedzie bardzo pobiezna i najpewniej oparta o naklejke/nadruk na aparacie, ewentualnie subiektywną opinię lysego specjalisty z szerokim karkiem. (sam jestem lysy tak ze luz, nie bic :)

Z regulaminu imprezy:

"Na teren festiwalu można wnieść amatorskie aparaty cyfrowe o matrycy do 3.2 MPix oraz tradycyjne amatorskie aparaty kompaktowe. Niedozwolone jest wnoszenie sprzętu foto mogącego mieć profesjonalne zastosowanie, np. lustrzanek małoobrazkowych, lustrzanek cyfrowych, aparatów średnio- i wielkoformatowych itd."

Nie zamierzam pchac sie pod scene zeby tymi trzema pikselami zrobic poruszone/przeswietlone/niedoswietlone (w 90% kiepskie) zdjecie. Pod scena chodzi tylko i wylacznie o muzyke ale przez te 4 festiwalowe dni bedzie dzialo sie naprawde duzo, scena muzyki eksperymentalnej, scena jam-session, scena teatralna. Zdjecia gwiazd sciagne sobie z sieci ale we wlasnym zakresie chcialbym uchwycic atmosfere tego miejsca i czasu, ciekawych ludzi kolorowych twarzy a przede wszystkim offowych nocy i porankow ktorych nie fotografują akredytowani zawodowcy :)

Wracając do tematu, moje typy na "regulaminowy" aparat:



Pentax 33WR




Pentax OptioS




Casio Exlim EX-Z3




Moj faworyt Olympus Stylus 300




Nikon Coolpix 3700




Minolta DiMAGE Xt




Szukam dalej !
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
dragunoff napisał/a:
nie trzeba w takim przypadku sprzetu odwozić do domu, mozna zlozyc go w festiwalowym depozycie i odebrac po imprezie (podobno nic nie ginie :)


jak bym dostal zapewnienie na pismie, to okej.. bez niego nic nikomu bym nie oddawal
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
Z doświadczeń innych uczestników wspomnianego przeze mnie koncertu, należy przenieść aparat następująco. Body aparatu przemycić w prywatnych rzeczach koleżanki - mniej macają. Obiektywy rozdać kolegom żeby poupychali po kieszeniach, samemu ostentacyjnie wejść z wielką torbą foto a w nim mały kompakcik ;) potem poskładać aparat do kupy a kompakta oddać koleżance która dzięki temu może sobie i koleżankom fotki na imprezie zrobić :)
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
Grendel, pozostaje pytanie, czy jak Cię w tłumie znajdą i poproszą o pokazanie akredytacji, a Ty jej nie masz, to nie mają prawa Cię wyprosić z tym sprzętem?
 

volender  Dołączył: 15 Wrz 2008
dagio napisał/a:
wyprosić z tym sprzętem?
,
jak będzie wielkie "3.2 Megapixel", to ..... :-D , w końcu wpuścili 8-)
 

dragunoff  Dołączył: 23 Lut 2008
"13. Organizator Imprezy może odmówić wstępu na Imprezę oraz przebywania na niej osobom:
...
...
e) noszącym buty o metalowych zakończeniach,
f) których wygląd zewnętrzny uniemożliwia identyfikację,
g) posiadającym plastikowe lub szklane pojemniki lub puszki itp., "

Plastikowe pojemniki lub puszki, na imprezie ktorym glownym sponsorem jest browar heh. Teoretycznie szklo wnosic mozna ale:
" Ocena przedmiotów jako niebezpiecznych należy do Służb Porządkowych. "

I tak dalej i tak dalej, regulamin regulaminem ale to jak organizatorzy beda go przestrzegac to inna sprawa.
Oddajac rzeczy do depozytu na pewno otrzymamy jakies pokwitowanie, w to nie watpie.

Wychodzi jednak na to ze ochrona ma prawo wyprosic z imprezy kazdego na podstawie midzi-mi-sia ochroniarza, zadnej dlugiej lufy przemycac nie bede bo to i strach ze sie rozsypie/komus sie spodoba, wchodze w kompakt i opcje z ewentualnym sfalszowaniem ilosci mpikseli.
Istnieje jeszcze opcja akredytacji, jesli pentax.org.pl wyda mi legitymacje prasową bede dumnie reprezentowal naszą spolecznosc i zajezdze na smierc moją kasetke ;)
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
3.2 nie nadaje się do niczego? Raz umieściłem na jednej z wystaw wydruk z 3 megapikselowego maciupeńkiego nikonka koleżanki zdjęcie formatu A3 i było wielce ok.
 

Viridian  Dołączył: 08 Paź 2006
A ja ciągle swoje:



2,75 Mpix i do nabycia za 200$ ;-)
 
odyseusz  Dołączył: 21 Kwi 2006
Hmm, a jakby organizator reagował na takiego contaxa g1 z sonnarem 90? Muszę chyba sprawdzić przy jakiejś okazji.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach