vomer  Dołączył: 12 Cze 2006
[technika] Jak focić w ostrym słońcu
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
To tylko skośnooki coś takiego wymyśli :mrgreen:
Flash od nikona ale na kasku i na parasolce logo jakby pentaxa :mrgreen:
P.S vomer, witaj ziomalu dopiero teraz zauważyłem że z Bartoszyców jesteś ja z Lidzbarka, pozdrowinka dla Warmiaka.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Noooo, szacun i respect! :mrgreen:
Ale Chuck Noris robi takie foty Canomatikiem, tylko zamiast flesza na kasku ma zsynchronizowane granaty błyskowe od antyterrorystów.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Re: Jak focić w ostrym słońcu
vomer napisał/a:
Można pomóc sobie


Pomysł oryginalny, ale cosik mi się zdaje, że na naszej szerokości geogr. można sobie tak zaszkodzić ;)
 
sp7foy  Dołączył: 31 Lip 2006
Re: Jak focić w ostrym słońcu
rychu napisał/a:
cosik mi się zdaje, że na naszej szerokości geogr. można sobie tak zaszkodzić ;)


Czemu?
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Re: Jak focić w ostrym słońcu
sp7foy napisał/a:
rychu napisał/a:
cosik mi się zdaje, że na naszej szerokości geogr. można sobie tak zaszkodzić ;)


Czemu?


Czemu? Ano bynajmniej nie z technicznej strony, ale z własnych doświadczeń wiem jak ludziska reagują na fotografa wyginającego się jak paragraf, bądź klęczącego, niekiedy wystarczy przyłożyć aparat do oka, a tu jeszcze parasolek z lampką :))
Nie żebym się tym przejmował, ale już sobie wyobrażam. Takich mamy rodaków, prędzej wyśmieją niż zastanowią się po co i na co.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Chichotem rodaków nie ma co się martwić. To zapewne z zawiści. A w takim hełmie to i banda zawistnych kiboli niestraszna! ;-)
Masz Rychu jakieś przykre doświadczenia z pleneru? Chcesz o tym porozmawiać? 8-)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Ryszard napisał/a:
Chichotem rodaków nie ma co się martwić. To zapewne z zawiści. A w takim hełmie to i banda zawistnych kiboli niestraszna! ;-)
Masz Rychu jakieś przykre doświadczenia z pleneru? Chcesz o tym porozmawiać? 8-)

Ja wiem, jest o czym? Po prostu irytują mnie głupawe dogaduchy i to nie tylko w sferze fotografii, lecz w każdej, w której wyróżniasz się wśród tłumu wszystkowiedzących użytkowników pilotów do video ... ups, przepraszam - DVD ;)
 
gawcio  Dołączył: 02 Mar 2007
vomer, efekty są ciekawe, choć foty - szczególnie te twarzy są nienaturalne - płaskie (brak cieni). Błysk bowiem wali prosto w twarz, a widać słońce z lewej lub prawej. Ja kiedyś robiłem analogiem MZ5 + AF 330 FTZ + folia aluminiowa na byle jakim patyku i lampa skierowana w tę folię. Jakbym miał skaner, to może bym wysłał foty robione w ten sposób. Podzielam zdanie interlokutorów, że ludziska patrzą czasami, jak na idiotę. Kto bowiem foci na plaży w pełnym słońcu z lampą błyskową i to dodatkową, a nie tylko wbudowaną.
Gawcio
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Lampa 330FTZ pracuje nie tak dokładnie z MZ5 jak 500FGZ niemniej jednak jeden rozpraszacz i chustka higieniczna w razie potrzeby załatwia sprawę.W przypadku 500tki gdy przepala podnoszę żarnik do góry.Używając nasadki oczywiście.Pozdrawiam
 
bako  Dołączył: 07 Mar 2007
Nie focic...
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
bako napisał/a:
Nie focic...


Uwazasz ze byl sens to napisac? Tym bardziej ze nikt od trzech dni sie tu nie odzywal...
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
ja w ogole nie wiem po co doswietlac lampa ... ustawic korekcje -1VE w celu unikniecia przepalen i cieszyc sie specyficznym silnym kontrastem.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Bronek napisał/a:
cieszyc się specyficznym silnym kontrastem.

Bronek, Ty jakies nowe teorie towrzysz :-o Ja tam nie lubie jak osoba fotografowana ma pol twarzy w wartosciach 3,3,3 :-P
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
bako napisał/a:
Nie focic...

Focić!
milo napisał/a:
Uwazasz ze byl sens to napisac? Tym bardziej ze nikt od trzech dni sie tu nie odzywal...

A kto by tam liczył… https://www.youtube.com/watch?v=fFU_5Pn9Bnw

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach