Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
Adampio napisał/a:
MZ44 czy MZ440

Jak pisałem - MZ44 AF

[ Dodano: 2006-07-20, 19:48 ]
Canin napisał/a:
apropos dyfuzora

To jest dyfuzor !!!!
http://www.juergenspecht....r=1&storypage=2
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
Hmmm... Ale się porobiło!! :-D Zapewniam wszystkich nieprzekonanych że DS ma korekcję błysku (w menu) i odnosi się ona także do lamp zewnętrznych i działających w zwykłym TTLu (metz 32MZ3).
Co do PTTLu to pozostaję sceptyczny -jeśli ktoś patrzy w obiektyw, a niestety nie da się tego czsami uniknąć -ludzie mają ten głupi zwyczaj, to zamyka oczy, niektóre owady też reagują na przedbłysk. Poza tym żre to dużo więcej prądu co jest problemem na kilkudniowych wypadach w głuszę. Jak dla mnie TTL w DSie pracuje znośnie, nie tak dobrze jak w LXe ale do przejścia i mam nadzieję, że w K10D będzie opcja do wyboru. Tak jak nie zawsze sprawdza się AF, tak i PTTL ma swoje minusy.

No i trzeci podwątek, a właściwie to zasadniczy -zmiękczanie światła. Ja zrobiłem sobie mikro lightboxa -w opakowaniu po serku wyciąłem z dołu dziurę pasująca na palnik lampy, środek wykleiłem folią aluminiową a z góry przykleiłem kalkę techniczną. Takie ustrojstwo zakładam na palnik lampy i po krzyku -trochę osłabia lampę, ale działa dobrze.
Pozdrawiam!
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Slava napisał/a:
Ja zrobiłem sobie mikro lightboxa -w opakowaniu po serku wyciąłem z dołu dziurę pasująca na palnik lampy


Po jakim serku?
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Po jakim serku?

Homogenizowanym, truskawkowym bodajże :mrgreen: Teraz zakupiłem jakieś smarowidło (creme bonjour, czy jakoś tak -francuskiego nie znam niestety) do chleba bo ma fajniejsze, sztywne pudełko i powtórzę z nim ten patent. :evil:
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ale Danio, czy Darek?

Swoją drogą chyba najdroższe serki robi Sto-Fen...
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Ale Danio, czy Darek

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Jarek Dabrowski napisał/a:
Swoją drogą chyba najdroższe serki robi Sto-Fen

ale czy najsmaczniejsze? :evil:
 

dialer  Dołączył: 03 Maj 2006
Czy ktoś moze mnie "oświecić" jak działa tryb HS (HSS) ?
Wiem oczywiście że to synchronizacja z krótkim czasem itd
ale jak ona potrafi błysnąć przy czasie 1/2000 s ?
Czy to jest taki długi błysk czy wiele błysków stroboskopowych a może taki krótki strzał :?: :-)

A przy okazji czy ma ktos może polską instrukcję do AF 360FGZ (SEF-36PZF)
Nigdzie nie udało mi się znaleźć :-(
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
dialer napisał/a:
Czy ktoś moze mnie "oświecić" jak działa tryb HS (HSS) ?
Wiem oczywiście że to synchronizacja z krótkim czasem itd
ale jak ona potrafi błysnąć przy czasie 1/2000 s ?
Czy to jest taki długi błysk czy wiele błysków stroboskopowych a może taki krótki strzał :?: :-)

To jest wiele błysków, jedne po drugim, tak, żeby równo naświetlić klatkę, "etapowo", przy przelatującej wąskiej szczelince między lamelkami migawki. Dlatego tak znacznie spada moc (zasiąg) lampy przy HSS.
 

Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
Slava napisał/a:
Swoją drogą chyba najdroższe serki robi Sto-Fen
ale czy najsmaczniejsze?

Całkowicie się zgadzam. Kupiłem takiego okazyjnie (raczej orginalny) i barwi mi światło ma żółtawo. Nie jest problem to skorygować ale chyba powinien być neutralny (to nie jest ten z serii zielonej czy żółtej). Zapisałem sobie korektę zdjęta z szarej karty ale nie podoba mi się takie zachowanie

dialer napisał/a:
Czy to jest taki długi błysk czy wiele błysków stroboskopowych a może taki krótki strzał

Raczej krótki ostrzał :) ja przynajmniej przerw między nimi nie widzę :)
 
gawcio  Dołączył: 02 Mar 2007
kiwaczek,
ja się kiedyś nająłem do zdjęć na ślubie w rodzinie. Miałem MZ5 + AF 330 FTZ + obiektyw 80-200/4,5 Tokiny manual. Wyszły takie foty, że profesjonał był mocno zdziwiony. Oczywiście parę knotów było, bo to manual i ostrzenie było be.
Gawcio
 

Lenin  Dołączył: 08 Lut 2007
Jarek Dabrowski napisał/a:

Teraz powoli zaczajam się na AF-540FGZ, ale zaniepokoił mnie jeden zapis w instrukcji. Wynikałoby z niej, że w P, Av i TV, nie można zmienić P-TTL na nic innego. Ani na TTL (przeboleję), ani na własną automatykę lampy, czy manual (to już niedobrze). Czy jest ktoś na sali, kto mógłby potwierdzić te informacje?


AF-360FGZ z K100D - w trybie P przy nieaktywnym światłomierzu można przełączyć pomiędzy P-TTL a własną automatyką. W trybie Tv też i dodatkowo wartość A jest przekazywana z lampy do korpusu. W trybie Av jak dla Tv, ale bez przekazania A. W M korpusu można ustawić P-TTL, własny pomiar lampy lub M lampy.

360 od 540 chyba tylko mocą i kręconym palnikiem się różnią.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach