M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Yashica T2 & Yashica T3
Czy Tessar Carl Zeiss Jena 2.8/35mm jest tak samo ostry jak Tessar Carl Zeiss 3.5/35 T*

Czy te aparaciki sa tak dobre (jakość wykonania, wytrzymałość) jak Olympus XA2, czy może bardziej awaryjne ?

Zastanawiam sie nad T2, T3 i Olympusem XA2 (niestety obecnie na all ... dostepny bez lampy)

http://www.youtube.com/watch?v=k8i3VETLflk
 

michalwochna  Dołączył: 31 Sty 2007
Kilka ładnych lat miałem T4, wcześniej XA2 i obecnie XA. Yashica to sprzęt automatyczny, posiada AF, automatyczny przesuw filmu etc. Nie masz tryby manualnego. Olympus to sprzęt manualny, w przypadku XA2 masz trzy programy ostrości, XA ma natomiast dalmierz, korekcje ekspozycji, priorytet przysłony.

Yashica T4 jest bardzo solidna, dobrze uszczelniona, nieco większa jak myślę od Olympusa. Optyka jest bardzo ostra. AF jest jednak wolny.

XA2 to świetny i prosty aparat, doskonale mieści się w kieszeni. Optyka bardzo dobra.

Ja pozbyłem się T4 i XA2 i wybrałem XA, ze względu na dalmierz i priorytet przysłony.

Jeśli chodzi o jakość wykonania, to myślę, że wszystkie wymienione są równie solidne, niestety dość ciężkie. T4 prawdopodobnie również będzie w najwyższej cenie.
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Dzięki za informacje :-B
A jak jest z reakcją spustu migawki, czy przez wolny autofocus mam w tym czasie zablokowany spust (aż do potwierdzenia ostrości), czy może aparat robi zdjęcie, ale jest nieostre.


Cytat
w przypadku XA2 masz trzy programy ostrości,

Jak to wygląda w praktyce?
 

kapsel  Dołączył: 13 Lis 2008
mialem jaske t3 i t4.
t4 nie ma takiej patrzalki od gory a to jednak dosc fajny feature.
maja niewielki shutter lag oba.ale t3 jakby mniejszy.
 

whitesand  Dołączył: 18 Sie 2008
W T5 ten patent z peryskopem (Super Scope) powrócił.
 

michalwochna  Dołączył: 31 Sty 2007
M.W napisał/a:
A jak jest z reakcją spustu migawki, czy przez wolny autofocus mam w tym czasie zablokowany spust (aż do potwierdzenia ostrości), czy może aparat robi zdjęcie, ale jest nieostre.

Dokładnie jest tak jak piszesz na początku. Dlatego zrezygnowałem z tego aparatu.

M.W napisał/a:
Jak to wygląda w praktyce?


Zakres ogniskowych 1,2m do nieskończoności w 3 strefach: zamknięcie (1,2 m - 1,8 m), w pobliżu (1,2 m - ) i daleko (6,3 m - nieskończoność). W praktyce jest to bardzo wygodne, koncentrujesz się tylko na kadrowaniu. Reakcja spustu migawki jest natychmiastowa, a aparat jest niezwykle cichy. Kiedyś z moim XA2 pojechałem jako opiekun na wycieczkę szkolną do Łeby na wydmy, dodatkowo miałem zrobić trochę ciekawych zdjęć dla dzieciaków, do szkolnej gablotki. Nie wyobrażam sobie wówczas innego aparatu ze sobą, gdzie trzeba coś ustawiać, mierzyć, już nie mówiąc o patrzeniu na wyświetlacz. Lekkie to, szybkie i wygodne. Przy tym ciekawa i dobra jakość optyczna.
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Cytat
Zakres ogniskowych 1,2m do nieskończoności w 3 strefach: zamknięcie (1,2 m - 1,8 m), w pobliżu (1,2 m - ) i daleko (6,3 m - nieskończoność). W praktyce jest to bardzo wygodne, koncentrujesz się tylko na kadrowaniu. Reakcja spustu migawki jest natychmiastowa, a aparat jest niezwykle cichy.


Idealne, o to mi właśnie chodziło, zdecydowanie Olympus XA2 8-)

Jeszcze raz dzięki za info :-B :-B :-B
 

wawer1  Dołączył: 20 Kwi 2006
M.W, to samo masz w XA, nie musisz ostrzyć idealnie na f8;P. Zyskujesz jaśniejsze szkiełko i półautomat.
W moim XA niestety zawiesza się migawka:(, raz na 36 klatek i czasami odblokowuje się dopiero po pół roku:/.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach