sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Sensor w 645D
Czyzby to byl ten?
http://www.kodak.com/US/e...F-31600_product
Tak wynika z ilosci aktywnych pikselkow - 31,6 milionow. W przeciwienstwie do CCD 39 Mpix wieksze sa fotocele i do tego mamy mikrosoczewki, wiec szumy powinny byc na niskim poziomie, pewnie Π x drzwi takie jak w 1Ds mkII :-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
A w kwietniowym numerze francuskiego "Chasseur d'Images" podobnoż jest już REKLAMA 645D. Czyżby jakaś niespodzianka, juz bardzo, bardzo blisko?
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Czyżby jakaś niespodzianka, juz bardzo, bardzo blisko?


Byleby to byla niespodzianka takze cenowa, pozytywna niespodzianka...
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
milo jeżeli Ty myslisz o przyjemnie niskiej niespodziance cenowej to ja myslę, że Ty się mocno rozczarujesz :-/ Nie wierze by ten aparat dokonał jakiejś cenowej rewolucji. Tak matryca musi kosztować i szkła zreszta też.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Tiaaaa jak bedzie to w tej idiotycznej obudowie to faktycznie niespodzianka bedzie bo wykosi konkurencje....umra ze smiechu....
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Cytat
Tiaaaa jak bedzie to w tej idiotycznej obudowie to faktycznie niespodzianka bedzie bo wykosi konkurencje....umra ze smiechu....


NO moze do Hasselbada to troche jej brakuje ale...
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
milo napisał/a:
NO moze do Hasselbada to troche jej brakuje ale...
- prosze..... :mrgreen:
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Fafniak napisał/a:
prosze..... :mrgreen:


o co?
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Hasselbada ma jeszcze brzydsze obudowy :-P
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Wystarczy, ze bedzie za 1/2 ceny Hassela, wowczas moze wygladac nawet jak Ami :-D
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
No ja się tam na średnioformatowcach nie znam zupełnie, ale wyglądem to ten Pentaś nie szokuje, to fakt. Pocieszające, że Canony z wyższej półki też są jakieś nie teges w tym względzie (prznajmniej wg mnie) i jakoś się sprzedają :-)
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Wszystko kwestia gustu, moim zdaniem nie jest tak zle, przynajmniej Pentax wyglada jak jeden aparat, a nie zlozony z klockow Lego jak Hassel ;-) To mu wrozy tez wieksza popularnosc wsrod fotografow terenowych, gdzie solidnosc i jednolitosc konstrukcji ma swoje znaczenie :-) Poza tym 645D jest jakies 30% mniejszy i zapewne lzejszy :-)
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Jest takie powiedzenie o podobaniu sie, ktorego nie bede przytaczac ;)
Mi tam osobiscie 645D z wyglady nawet odpowiada... Ale to tak jak FA* 85/1.4, prawda sylwiusz? Lepiej miec cos niepozornego niz zapraszac złodziei do niecnego procederu...
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Na pewno czarny 645D bedzie mniej sie rzucal w oczy niz srebrzysto-szary Hassel. FA* 85/1.4 jest na dwoje baba wrozyla - wiekszosc niewprawnych oczu bierze go za tani, plastikowy, srebrno-czarny amatorski mega zoom :-D
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Fafniak kużden ma swój gust. Do mnie wzornictwo Hassela wcale nie przemawia a tylne scianki sa poprostu paskude vide H3D-31. Wolno mi kwestia gustu i tyle.
sylwiusz napisał/a:
Wystarczy, ze bedzie za 1/2 ceny Hassela,
też tak sądze.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
A w kwietniowym numerze francuskiego "Chasseur d'Images" podobnoż jest już REKLAMA 645D. Czyżby jakaś niespodzianka, juz bardzo, bardzo blisko?


Ktos Cie Jarku bardzo mocno oszukal :)
Po drugiej stronie okladki jest fajna reklama K10D z 16-45 ktory jest przewiercony sruba ;)

A co sie tyczy 645D... to jest o nim, ale w dziale INFOS...
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
milo napisał/a:
Ktos Cie Jarku bardzo mocno oszukal :)
Jasne, Francuzi zawsze coś kręcą....
milo napisał/a:
A co się tyczy 645D... to jest o nim, ale w dziale INFOS...
I co napisali? (pewnie nic nowego).

A info o tej rzekomej reklamie wziąłem z forum dpreview.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
I co napisali? (pewnie nic nowego).


Z mojej bardzo slabej znajomosci francuskiego wyniaka ze napisali tylko to co juz bylo wiadomo czyli to co na PMA.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach