Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
Kolorowa kropka na obiektywach
Ma obiektywach M,K,A z boku jest kolorowa, dosyć duża plastykowa wypukła kropka - myślałem że oznacza miejsca jak ma byc ułożony bagnet do zakładania - ale od tego jest kropka na bagnecie (no dobra ta może i jest w tym miejscu dla zakładania go po ciemku) ale na niektórych szkłach jest innego koru niż żółta. To coś znaczy?
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Canin napisał/a:
na niektórych szkłach jest innego koru niż żółta

sie zgubiłem - ostatnie pytanie dotyczy kropki wypukłej czy tej drugiej na bagnecie?
 

Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
tej wypukłej na zewnątrz obiektywu
 

gorky  Dołączył: 24 Kwi 2006
Na M i K jest biala, na A jest zolta
Ja traktuje ja do okreslenia kata pod jakim mam wlozyc obiektw w korpus (kropka pokrywa sie z bagnetem) i trzymam za nia podczas przekrecania obiektywu przy wkladaniu.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Re: Kolorowa kropka na obiektywach
Canin napisał/a:
Ma obiektywach M,K,A z boku jest kolorowa, dosyć duża plastykowa wypukła kropka - myślałem że oznacza miejsca jak ma byc ułożony bagnet do zakładania - ale od tego jest kropka na bagnecie (no dobra ta może i jest w tym miejscu dla zakładania go po ciemku) ale na niektórych szkłach jest innego koru niż żółta. To coś znaczy?

Tak, ta kropka pomaga zalozyc obiektyw w ciemnosci - musisz ja ustawic dokladnie w miejscu gdzie masz przycisk zwolnienia blokady obiektywu i juz mozesz go zakladac :-)
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
ja nawet myślałem kiedyś, że ta kropka świeci w nocy światłem fluorescencyjnym :-) ...... Ale nie świeci :-(
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Marek napisał/a:
ja nawet myślałem kiedyś, że ta kropka świeci w nocy światłem fluorescencyjnym :-) ...... Ale nie świeci :-(

Co Ci po swiecacej kropce na obiektywie jak nie swieci nic na korpusie? ;-) W MZ-Sie czerwona kropka jest swiecaca (jest tam LED wlaczajacy sie przy zdjetym obiektywie), ale to niewiele pomaga.
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Cytat
Co Ci po swiecacej kropce na obiektywie jak nie swieci nic na korpusie? ;-)


Masz rację. Przydałoby się wówczas jeszcze, żeby przycisk do blokady obiektywu w bagnecie świecił :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach