radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
A zastanawialem sie co im z tego wyjdzie.. Ale ciesze sie bo ceny 600 staly sie juz zupelnie nienormalne a dwie kasetki w zapasie to dwa pstrykania..
W naturze zdjec z polara tkwi to, ze czesto sie je rozdaje a nie kisi dla siebie. Placisz za przyjemnosc zrobienia zdjecia i jednoczesnego sprezentowania go modelowi..:)
 

fotostopowicz  Dołączył: 06 Lut 2009
Polaroid wraca
Po ponad rocznej przerwie spowodowanej zamknięciem fabryki Polaroida (firma zbankrutowała) Grupa byłych pracowników i fanów fotografii przejęła firmę wraz z maszynami i wznowiła produkcję
Na stronie http://www.the-impossible-project.com/ można zamawiać 1-sze produkty, reszta wkrótce :-D
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
fotostopowicz, wrzuciłem już dawno na shouta... informacja przeszła bez echa...
 

fotostopowicz  Dołączył: 06 Lut 2009
tatsuo_ki napisał/a:
fotostopowicz, wrzuciłem już dawno na shouta... informacja przeszła bez echa...

oki :-)
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
raczej :-/
bo Polaroid fajnym jest... w dodatku mogłaby się wywiązać dyskusja, że nowe opakowania nawiązują designem do tych starych, tych dobrych...
można by powyciągać swoje stare prace polaroidowe, jak ktoś ma i je tu pokazać...
może zorganizować jakąś akcję kolejną i zamówienie zrobić...
no ale widać egzotyka Pentaksa już jest przytłaczająca, a co dopiero łączyć to z egzotyką Polaroida... egzotyka do kwadratu... to za dużo na nasze skołatane nerwy...
 

fotostopowicz  Dołączył: 06 Lut 2009
tatsuo_ki napisał/a:
w dodatku mogłaby się wywiązać dyskusja, że nowe opakowania nawiązują designem do tych starych, tych dobrych...
można by powyciągać swoje stare prace polaroidowe, jak ktoś ma i je tu pokazać...
może zorganizować jakąś akcję kolejną i zamówienie zrobić...

też na to liczyłem :-P
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
pooglądałem sobie na przykład ten ich impossible shop i normalnie jest do czego powzdychać...
lista zakupów fotograficznych, kurna chata, wydłużyła się mniej więcej o 5 pozycji (nie licząc powtórzeń niektórych punktów :mrgreen: )...
jak w totka nie wygram, to nie wiem... chyba rodzinę trzeba będzie wyprzedać...
a jak by się przyjemniacko/kozacko takim SX70 albo SONAREM streeta porobiło... ale i koncepty... i motywy... i epizody... i portrety... i w ogóle...
ech...
nie zasnę... normalnie nie zasnę...
 

fotostopowicz  Dołączył: 06 Lut 2009
tatsuo_ki napisał/a:
pooglądałem sobie na przykład ten ich impossible shop i normalnie jest do czego powzdychać...
lista zakupów fotograficznych, kurna chata, wydłużyła się mniej więcej o 5 pozycji (nie licząc powtórzeń niektórych punktów :mrgreen: )...

i do tego będą poszerzać asortyment ;-)
tatsuo_ki napisał/a:
ech...
nie zasnę... normalnie nie zasnę...

:mrgreen:
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
fotostopowicz napisał/a:
i do tego będą poszerzać asortyment ;-)

no, przypominaj mi i denerwuj jeszcze... :evil: ...


przez Ciebie będę musiał jutro jakieś zdjęcia porobić, żeby do równowagi emocjonalnej wrócić...
 

fotostopowicz  Dołączył: 06 Lut 2009
tatsuo_ki napisał/a:
a jak by się przyjemniacko/kozacko takim SX70 albo SONAREM streeta porobiło

już to sobie wyobrażam, ludzie brali by mnie już za kompletnego idiotę :mrgreen:
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Niestety, ale zadna rewelacja i na zadna rewelacje sie nie zanosi. Na razie wypuscili dwa filmy. Pierwszy to chyba jakis odrzut produkcyjny, ktory ktos jednak postanowil sprzedac. Fade to black. Po zrobieniu, zdjecie po prostu zaczynac czarniec i procesu nie da sie juz zatrzymac. Rewelacja. Dzisiaj wychodzi badziewny film cz-b, ktory jest mega niestabilny i kosztuje 18 euro za 8 zdjec. Nie da sie go w ogole wywolac w temperaturze ponizej 10 stopni!!! Ale oczywiscie impossible project dopisal do jego super arti teorie. Nie zamierzaja w ogole zabierac sie za filmy peel-apart. Jak dla mnie porazka. To nie sa zadni fani polaroida, tylko zwykli biznesmeni, ktorzy wskoczyli w oczywista nisze i bede produkowac drogie zabawki dla bogatych dzieciakow z holgami i lomo. Ja sie czuje troche oszukany. Przypomne tylko, ze Fuji caly czas robi materialy natychmiastowe bardzo dobrej jakosci, ktorej polaroid nigdy nawet nie liznal w tych formatach, nie robi wokol tego marketingowego szalu i sprzedaje za 1/4 ceny impossible project.

tatsuo_ki napisał/a:
a jak by się przyjemniacko/kozacko takim SX70 albo SONAREM streeta porobiło
Ta, rzeczywiscie kozacko. Pstryk, bzzzz i 10 zl w piach.

fotostopowicz napisał/a:
już to sobie wyobrażam, ludzie brali by mnie już za kompletnego idiotę
Mnie nie brali.



Zrobilem okolo 5 paczek 600ki moim SX-70, ale ja jeszcze kupowalem je po 35 zl. Przy obecnych cenach, ta zabawa nie ma w ogole sensu. Lepiej kupic sobie Polaroida Automatica za pare dolarow i jechac na Fuji FP. Fajnie jest miec w reku klasyczne zdjecie z SX-70, ale cholera nie za te cene.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
Fade to black. Po zrobieniu, zdjecie po prostu zaczynac czarniec i procesu nie da sie juz zatrzymac. Rewelacja.


Da się zatrzymać - ale to taki sobie sposób - trzeba rozciąć polaroida i wysuszyć chemię, żeby proces się zatrzymał - i wtedy wygląda jak zwykła 600 grubo po terminie ;-)
 

andrusz  Dołączył: 27 Lip 2007
Mój SX-70 spoczywa gdzieś teraz na strychu u rodziców. I myślę, że tam jego miejsce - na śmietnisku historii. Jakoś mnie nigdy ta technologia nie zafascynowała - może dlatego, że jakość zdjęć z tego pudełka była co najwyżej średnia.

No, ale rozumiem, że można się tym nadal pasjonować, tak samo jak można po ciemku maczać paluchy w roztworach chemicznych i mieć z tego frajdę ;-)

Ja czekam, aż zrobią niedrogą współczesną wersję Polaroida czyli cyfrówka z wbudowaną drukarką :-)
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
dzerry napisał/a:
bede produkowac drogie zabawki dla bogatych dzieciakow z holgami i lomo

z biznesowego punktu widzenia rzeczywiście targetowanie było oczywiste, ale i konieczne. Masowego klienta nie dałoby się, a na pewno byłoby bardzo ciężko, zachęcić i utrzymać. Masy weszły w cyfrę, tymczasem rynek dóbr luksusowych i pseudo-luksusowych jest póki co jeszcze otwarty i pojemny...
oszukanym też, myślę, nie można się tak do końca czuć, bo chyba oczywista sprawa, że przy tak dużym przedsięwzięciu nikt nie będzie finansował interesu... rozumiem, że wskrzeszanie legendy, ideały i te sprawy, ale coś do talerza trzeba wkładać...

dzerry napisał/a:
Ta, rzeczywiscie kozacko. Pstryk, bzzzz i 10 zl w piach.

od razu w piach... jak idę do drogiej restauracji to też zależy mi na tym, żeby efekty tej wizyty były wieczne?...

andrusz napisał/a:
Jakoś mnie nigdy ta technologia nie zafascynowała - może dlatego, że jakość zdjęć z tego pudełka była co najwyżej średnia

no widzisz, a niektórzy trzymają Tudory na kaloryferze właśnie po to, żeby ich "jakość" była średnia...
i niektórych to właśnie ta "średniość" fascynuje...

andrusz napisał/a:
No, ale rozumiem, że można się tym nadal pasjonować, tak samo jak można po ciemku maczać paluchy w roztworach chemicznych i mieć z tego frajdę ;-)

prawda? ;-) by nie powiedzieć: no właśnie :-P

andrusz napisał/a:
Ja czekam, aż zrobią niedrogą współczesną wersję Polaroida czyli cyfrówka z wbudowaną drukarką :-)

ale co za problem?...
http://artykuly.katalog-d...rka-na-swiecie/
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
tatsuo_ki napisał/a:
oszukanym też, myślę, nie można się tak do końca czuć, bo chyba oczywista sprawa, że przy tak dużym przedsięwzięciu nikt nie będzie finansował interesu... rozumiem, że wskrzeszanie legendy, ideały i te sprawy, ale coś do talerza trzeba wkładać...
OK, to dlaczego identyczny pod wzgledem technicznym mateial Fuji, ktory jest o niebo lepszy jakosciowo, kosztuje 14 dolarow za 20 zdjec? To jest moim zdaniem odpowiedni poziom.
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
tatsuo_ki napisał/a:
ale co za problem?...
http://artykuly.katalog-d...rka-na-swiecie/

A gdzieś w Polsce można kupić tego Zinka, czy to tylko ciekawostka przyrodnicza ?
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
dzerry napisał/a:
OK, to dlaczego identyczny pod wzgledem technicznym mateial Fuji, ktory jest o niebo lepszy jakosciowo, kosztuje 14 dolarow za 20 zdjec?

podejrzewam, że taka cena wyszła Fuji po tym jak dokonała ostatniej weryfikacji ekonomicznej opłacalności produktu...
zapytałbym raczej dlaczego Polaroid wyszedł tak drogi... podejrzewam, że z kilku powodów:
1. "magia" Polaroida - wszyscy Polaroida kojarzą, Amerykanie mają z nim całą wspólnotę doświadczeń, można trochę na tym sentymencie zarobić
2. kwestia produktów luksusowych i pseudo-luksusowych - ludzie lubią płacić więcej za to, że mogą używać czegoś niedostępnego dla mas...
3. niektórzy szukają właśnie tych niedoskonałości jakościowych, tego jak materiał "psuje" zdjęcia, nie zawsze chodzi o to, żeby coś było idealne, czasem chodzi o to, żeby było "to coś".
a może po prostu uznali, że ludzie będą za tyle kupować i postanowili po prostu z ludzi zdzierać...

ebelbeb napisał/a:
A gdzieś w Polsce można kupić tego Zinka, czy to tylko ciekawostka przyrodnicza ?

nie szukałem, nie wiem...
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
tatsuo_ki napisał/a:
a może po prostu uznali, że ludzie będą za tyle kupować i postanowili po prostu z ludzi zdzierać...
Moim zdaniem wlasnie o to chodzi. Film jest po prostu kiepski. Niedoskonalosc polaroida to jest powielany stereotyp, ktory sie wzial z procesow alternatywnych (lift, transfer, manipulacja) i z uzycia materialow po terminie. Materialy polaroida uzyte zgodnie z przeznaczeniem dawaly zawsze idealne zdjecia. Wystarczy wspomniec 55, ktory dawal tonalnosc niedoscigniona dla wielu kombinacji negatyw/wywolywacz. Podobnie time zero i sx-70. Polecam polaroidy Kertesza robione na sx-70 wlasnie. Te nowe filmy sa niedoskonale i niestabilne w momencie wyjscia z fabryki. I to jest wlasnie dla mnie oszustwo. Za taki szajs kaza sobie placic 80 zl. tatsuo_ki, chcesz, moge Ci pozyczyc instaksa i sx-70. Wyjdz sobie na miasto i zobacz jakie to jest uczucie, wywalic 3 zdjecia po 10 zl kazde, zeby dostac mniej wiecej to co chciales, a za te sama kwote zrobic caly film poprawnych zdjec z instaksa.
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
dzerry napisał/a:
chcesz, moge Ci pozyczyc instaksa i sx-70

kusisz, oj kusisz :-P

prawda jest taka, że gdybym miał kasę, to bym kupił i robił zdjęcia, bo trafiła do mnie ich metoda marketingowa (przede wszystkim z pokazywaniem przy produktach zdjęć nimi wykonanych). ale kasy póki co mi nie zbywa, także jak już znudzę się tym, co mam zaplanowane na najbliższe kilka miesięcy do zrobienia fotograficznie, to być może poszukam materiałów i sprzętów polaroido-podobnych w wydaniu tzw. budżetowym...
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
tatsuo_ki napisał/a:
prawda jest taka, że gdybym miał kasę, to bym kupił i robił zdjęcia, bo trafiła do mnie ich metoda marketingowa
Jestes pewien? Piszac o trzech strzalach, chyba lekko przesadzilem. Wyglada na to, ze te 8 moze nie starczyc. Do tego na ulice raczej sie nie nadaje - musisz sie wstrzelic w temp 17-25 stopni - prawie jak E6.

http://www.1854.eu/2010/0...ible_px100.html

Jak dla mnie to zaczyna byc nawet smieszne.

Tutaj takze duze skany zdjec z "kolekcji" - nawet tu widac, ze ten material jeszcze nie dziala:
http://www.1854.eu/2010/0...ssible_col.html
http://www.1854.eu/2010/0...ible_colle.html

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach