kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
[K100D] K100D, problemy z zapisem na kartę SD (długie)
Szukam pomocy gdyż moja KaSetka czasem nie radzi sobie z zapisem zrobionego zdjęcia na kartę TakeMS HyperSpeed 133x o pojemności 2GB Na karcie znajduje sie około 290 zdjęć zarówno JPG jak i RAW (1,6GB). Tryb zapisu jest ustawiony na standardowy tzn., ze wszystkie zdjecia gromadzone są w jednym folderze 100PNTX na karcie SD a zwiekszany jest tylko numer kolejnego zdjecia. Do wczoraj wszystko było OK. zdjecia zapisywały się po zrobieniu oraz bez problemu mogłem je kopiowac na komputer (Win XP). Dziś przy próbie zrobienia pięciu kolejnych zdjęć RAW okazało się, że cztery pierwsze zostały zapisane na karte ale nie mozna ich odczytać, piąte zapisało się poprawnie. W podglądzie na LCD te zdjęcia zamiast obrazka mają znak zapytania Gdy przeglądam zawartość karty na kompie (przez USB) widzę, że pliki, które są nieprawidłowo zapisane mają rozmiar ok 10MB tak jakby zawierały jakieś dane ale nie można ich skopiować ani odczytać ich zawartości. Nie można też odczytać ostatniego zdjęcia wykonanego poprzedniego dnia (gdy wszystko było ok) chociaz zdjęcie to da sie jeszcze obejzeć na LCD.
Miałem już problemy z zapisywaniem zdjęć na tę kartę gdy dla każdego dnia tworzone były nowe foldery, przestawiłem więc tryb zapisu na taki jak opisałem wczesniej ale jak widać probelm nie pojawił się ponownie.
Nadmieniam, ze aparat ma wgrany najnowszy firware.

Jakies pomysły? Ktoś miał już podobne problemy?

[ Dodano: 2007-03-29, 16:43 ]
Uwaga dodatkowa

Wlasnie próbowałem zrobic kolejne zdjęcia na te kartę (bez zadnego naprawiania, formatowania itp.) Karta zaczeła "wariować" znikneła z niej część zdjęc zrobionych wcześniej (około 40szt.) chociaz nowe zapisuje poprawnie. Załamka :-( A co będzie jak odwali mi taki numer jak gdzieś pojadę.

Z góry dzięki za wszelkie informacje
 
Maxi 7  Dołączył: 07 Mar 2007
Witam.Najpierw sformatuj kartę i zób fotki, jak to problem się pojawi ponownie proponował bym włożyć inną kartę i zobaczyć jaki jest efekt.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Stawiam raczej na tę markową kartę. Jeśli masz taką możliwość - sprawdź, jak się będzie aparat zachowywał z inną kartą. Jeśli nie masz takiej możliwośći - kup po prostu inną. Dziś to jużnie majątek, a po cholerę masz się frustrować. Tylko wybierz tym razem producenta znanego poza lokalnym kantonem.
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
Michu napisał/a:
kup po prostu inną. Dziś to już nie majątek, a po cholerę masz się frustrować.


Generalnie taka właśnie jest moja decyzja. Chciałem tylko się upewnić czy ktoś nie miał juz podobnych doświadczeń.

Pozdrawiam.
 
Krzychoo  Dołączył: 13 Wrz 2006
Witam.
Miałem zbliżone problemy z PQI 4Gb. Najpierw nie zapisywało niczego powyżej 1 Gb, potem nie mogłem zgrać zdjęć z aparatu, na koniec przestał kartę widzieć czytnik. Formatowanie czytnikiem czy aparatem nie zmieniało niczego. Karta padła i wymieniłem ją na Goodrama.
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
A czy Pentax nie publikuje przypadkiem listy kompatybilnych ze swoimi aparatami nośników pamięci? To byłby całkiem niezły pomysł.
 
mucias  Dołączył: 20 Lis 2006
kristofo, Raczej nie chodzi o kompatybilność tylko o jakość tych kart... a ona jest (jak widać) wątpliwa... lepiej dopłacić i mieć goodrama lub jeszcze dopłacić i mieć SanDisca... Na karcie nie należy oszczędzać...
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
No tak :-)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
kristofo napisał/a:
A czy Pentax nie publikuje przypadkiem listy kompatybilnych ze swoimi aparatami nośników pamięci?
W instrukcji DS-a było chyba, ze rekomendowany jest Sandisk. Mam Sandiska, Goodrama. Oba nie sprawiają kłopotów. Teraz karty są bardzo tanie, więc lepiej jednak kupić firmową.
 

sebostek  Dołączył: 19 Kwi 2006
a jak już będziesz kupował firmową kartę to poczytaj wątek o "jak poznać czy to oryginał czy podróbka karty"

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach