Jaki obiektyw wybrać Makro i Portret
Tamron SP AF 90 mm f/2.8 Di Macro
44% Complete
39 (44%)
Inny - podam w poście jaki
9% Complete
8 (9%)
Kup osobno Makro i Portret
45% Complete
40 (45%)
 
subbar  Dołączył: 17 Paź 2009
Makro i portret w jednym ?
Jaki polecicie obiektyw do makro 1:1 i jako portretówka do K7 ?

Przesiadłem się z nikona d90 tam miałem tokinę która była idealna a jako że w Pentax'a dopiero wchodzę to nie mam bladego pojęcia o polecanych szkłach - wiem że w nikonie byl bardzo polecany Tamron 90 2.8 ale nie wiem jak on się sprawdzi optycznie i z celnością AF.

Czy możecie coś polecić lub ukierunkować w jakim kierunku powinienem się udać ?

Pozdrawiam
Bartek
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
subbar napisał/a:
Przesiadłem się z nikona d90 tam miałem tokinę

Tokinę 100mm f/2.8 :?:

jeżeli tak, to do Pentaxa możesz kupić

Pentaxa D FA 100mm f/2.8 - to jest praktycznie to samo szkło ;-)

[ Dodano: 2009-10-17, 20:18 ]
subbar napisał/a:
Tamron 90 2.8 ale nie wiem jak on się sprawdzi optycznie

optycznie podobno świetny
 
p_ttl
[Usunięty]
tamron
polecam
 
subbar  Dołączył: 17 Paź 2009
opiszon napisał/a:
subbar napisał/a:
Przesiadłem się z nikona d90 tam miałem tokinę

Tokinę 100mm f/2.8 :?:
jeżeli tak, to do Pentaxa możesz kupić
Pentaxa D FA 100mm f/2.8 - to jest praktycznie to samo szkło ;-)

Tak Tokinę 100 2.8

Czy ten Obiektyw Pentax'a będzie lepszy od tamrona - bardziej pewny od strony ff/bf itp że warto do niego dołożyć 700zł ?

Czy też są może podobne jakościowo obiektywy tańsze ?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
myślę że jeżeli chodzi o ff/bf to oba będą jednakowo dobre, zresztą stałkę sobie skorygujesz łatwo w menu k-7 w razie czego


tamron ponoć jest ostrzejszy od Pentaxa, natomiast do portretu bardziej podobno nadaje się Pentax (z racji tego że nie jest tak chirurgicznie ostry)
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
subbar, miałem DFA 100/2,8, do portretu był bdb, mogę ci jakieś sample podesłać, zresztą to praktycznie to samo co Tokina. Ale jak Cię stać, kup 2 - DA70 robi fajniejsze portrety :) FA 77 jeszcze lepsze :). A do makro można popolowac na coś tańszego...
Z takich "2 w jednym" podobały mi sie fotki z sigmy 70/2,8 - choć w ręu nie miałem.
 
subbar  Dołączył: 17 Paź 2009
Jakieś propozycje kompletu który byście proponowali żeby zmieścić się w 2500zł ? i być bardziej zadowolonym niż z pentaxa 100 lub tamrona 90 ?
 

mac_27  Dołączył: 09 Sty 2008
Proponuję:

- do portretu: Samyang 85/1.4
- do makro: Tamron 90/2.8

Przekroczysz trochę kwotę 2500zł, jeżeli zakupisz nowe.
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
subbar napisał/a:
Jakieś propozycje kompletu który byście proponowali żeby zmieścić się w 2500zł ? i być bardziej zadowolonym niż z pentaxa 100 lub tamrona 90 ?

Do portretu: DA 70/2,4
Do makro: Cosina / Vivitar / Soligor / Pentax 100mm/3,5 (ten sam obiektyw pod 4-ma nazwami) - nie będzie łatwo znaleźć ale za mniej niż 1000zł (rok temu ok. 600-800zł) powinieneś znależć wersję z AF. Albo coś manualnego poszukać, np starszego Tamrona 90/2,5... Generalnie kupowałbym droższy do portretu, bo makro można "załatwić" tańszym manualem.
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
espresso napisał/a:
różnicy nikt nie dostrzeże.

Aha. :-/
 
subbar  Dołączył: 17 Paź 2009
espresso napisał/a:
rbucz napisał/a:
- DA70 robi fajniejsze portrety :) FA 77 jeszcze lepsze :

Jako że słabo grypsuję to bardzo bym prosił o nieco pełniejszą nazwę coby błędu nie popełnić :) Oczywiście interesują mnie nowe obiektywy chyba że ewentualnie któryś z klubowiczów by się chciał pozbyć dobrej polecanej portretówki na początek :) bo z makro mi się tak nie spieszy.
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
FA 77 to nie jest taka znowu portretówka na początek, raczej na koniec. :-P Drożej można chyba tylko FA* 85/1.4. Dwa tysiące pękają spokojnie za używany, pewnie dwa i pół to mogłaby być dosyć okazyjna cena. Na początek lepiej zaopatrzyć się w DA 70mm/2.4 Limited. Ten już do 1500 zł powinien się (po jakimś czasie) znaleźć. :-) Nowy pewnie 2200.
 

deckard  Dołączył: 01 Lut 2008
subbar napisał/a:
espresso napisał/a:
rbucz napisał/a:
- DA70 robi fajniejsze portrety :) FA 77 jeszcze lepsze :

Jako że słabo grypsuję to bardzo bym prosił o nieco pełniejszą nazwę coby błędu nie popełnić :) Oczywiście interesują mnie nowe obiektywy chyba że ewentualnie któryś z klubowiczów by się chciał pozbyć dobrej polecanej portretówki na początek :) bo z makro mi się tak nie spieszy.


Koledzy mówią o http://www.jabbafoto.pl/o...24-limited.html oraz http://www.jabbafoto.pl/o...-77-mm-f18.html :evilsmile:
 
subbar  Dołączył: 17 Paź 2009
Dzięki za informacje - z pewnością wiedza o tych obiektywach będzie bardzo przydatna ale jako że aparat dla mnie to zabawka do okazjonalnego robienia zdjęć rodzinnych to nie potrzebuję tak profesjonalnego obiektywu i na razie skłaniam się ku proponowanemu Samyang 85/1,4 jeśli będzie to lepsza opcja dla portretów niż Tamron 90 który chciałem kupić.

Pozdrawiam i dzięki za wszelkie sugestie
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
subbar, tylko pamiętaj, że Samyang jest manualny ;-)
 
subbar  Dołączył: 17 Paź 2009
opiszon napisał/a:
subbar, tylko pamiętaj, że Samyang jest manualny ;-)

no to w takim razie opcja tamrona 90 znowu jest na topie :) dzięki bo już zamawiałem przez allegro 900zł wydawało się bardzo mało że nawet nie przeczytałem opisu że manual :)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
subbar,

ew schyl się nad tą Sigmą 70mm f/2.8 która była już wcześniej wspominana

też makro, a trochę krótsza
 
subbar  Dołączył: 17 Paź 2009
opiszon napisał/a:
subbar,

ew schyl się nad tą Sigmą 70mm f/2.8 która była już wcześniej wspominana

też makro, a trochę krótsza


miałem już kilka sigm i doświadczenia raczej mam traumatyczne jak chodzi o ich AF szczególnie w przełączeniu na full.
 

wojtek_c  Dołączył: 28 Lut 2008
Sigma 70/2.8 to fajny wybór. Do makro jest świetna - choć dla niektórych zbyt krótka. Za to do portretu zdecydowanie bardziej mi pasuje 70 niż 90mm - dlatego jeśli chcesz mieć dwa w jednym, polecam raczej sigmę niż tamrona. Pod względem jakości optycznej są do siebie zbliżone (oba bardzo dobre).

Ale: sigma jest duża, ciężka, ma głośny i wolny AF. To samo dotyczy tamrona.

Jak Cię stać, kup sobie DA70/2.4 do portretu plus obiektyw makro. Jak Cię nie stać, to bierz Sigmę. Ja tak właśnie zrobiłem. Używam też fa 50/1.4 i do portretu zdecydowanie wolę sigmę (choć 50/1.4 jest dużo milszy w użyciu, bo mniejszy i z szybszym AF).

Tokina 100/2.8 (czyli Pentax 100/2.8) jest na pełnej dziurze wyraźnie bardziej miękki i od Sigmy, i od Tamrona.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Sigma 70 ma słaby bokeh.

70 Pentaxa jest w portrecie dużo lepsza.

Tylko cena obecnie jest mało ciekawa.
Obiektyw ten podrożał sporo...

Budżetowo Samayang 85 jest ok.

W razie problemów z ostrością podostrzysz na LV.

Tamron 90 do makro jest fajny i nic lepszego i tańszego nie ma.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach