pi.wa  Dołączył: 20 Kwi 2006
  [ K10D] Czy klopoty z anty-wstrzasem w K10D juz sie pojawil
Witam kolegów i koleżanki. Pytanie brzmi czy ktoś z was miał juz może problem z antishake w K10D? Wydaje mi się że w moim egzemplarzy czasem dziala a czasem nie. Macie pomysł jak sprawdzic poprawne działanie tego systemu?
pozdro
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
pi.wa, ktoś tu ostatnio pisał, patent:
Wskaźnik laserowy na taśmę do korpusu, wycelować w ścianę z jakimś wzorkiem, długi czas, strzelić, i:
a) z SR - wzorek na ścianie ostry, ślad lasera rozmazany
b) bez SR - odwrotnie
 

pi.wa  Dołączył: 20 Kwi 2006
THX
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
ja to mam prostego testa... 1/15 i 50mm 1.4 :-P
teraz sprawdzilem i przekonalem sie ze SR dziala a i AF jakby sie "poprawil" z ta moja 50 1.4
 

pi.wa  Dołączył: 20 Kwi 2006
1/15 z 50mm to ja trzymam bez SR ;-)
ale cos jest nie tak z moim SR, wogole cos z puszka jest nie tak
bateria z gripa potrafi sie nagle rozladowac ( tak pokazuje wskaznik )
a jak wylacze i wlacze aparat to jest ok i starcza na calkiem dlugo;
i problem z lapaniem ostrosci...czekam na nowe szkla moze bedzie lepiej
bo dzis to szlag mnie zaczyna trafiac
tylko ze ja robie srednio z 200-300 zdjec dziennie i moze to go wykancza :-/
no i jeszcze ten " odkurzacz " dziala jakby Bozia nie dala, brudzi sie jak w IstD
niefajnie co?
 

Encor  Dołączył: 27 Gru 2006
SR dobrze działa na 55mm przy 1/10 sek, natomiast na 18mm przy 1/10 lepiej go wyłączyć. To taki dość jednostronny przykład, ale coś tam daje do myślenia... 8-)
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
Fafniak napisał/a:
ja to mam prostego testa... 1/15 i 50mm 1.4 :-P
teraz sprawdzilem i przekonalem się ze SR dziala a i AF jakby się "poprawil" z ta moja 50 1.4

ej, no co ty. W "kasetce" w miarę spoko pykam 1/6 na 50mm, a zdarza się, że i dłużej o ile sam za bardzo się nie gibam :-B ;-) :-B ... ale kolega pi.wa waląc po 300 zdjęć dziennie wzbudza mój respekt.... Co do pracy baterii. Z kontaktów z canonem 20D pamiętam, że też trochę się wygłupiał ze wskaźnikiem baterii. Niby był energooszczędny, ale przy intensywnym fotografowaniu (czy ja walnąłem kiedyś 300 zdjęć/dziennie?), przeglądaniu, lampieniu, w zasadzie trzeba było go doładowywać codziennie, żeby mieć pewność, że nie padnie nagle w środku lasu. :-/
 

Tomaszttr  Dołączył: 23 Lut 2007
Z jakiej odległości od "celu" robisz zdjęcia z SR ?
SR nie jest lekarstwem na ostre sdjęcia. Działa w pewnym zakresie - jak pewnie wiesz.
Przeczytaj w instrukcji jakie są ograniczenia odnośnie SR w K10D
Przy stosowaniu SR możesz mieć ostrzejsze zdjęcia niż bez SR, ale nie zawsze super ostre.
Działa dobrze, ale cudów nie robi. Na początku też myślałem, że w mojej kadyszce coś jest nietenteges z SR. Działa w pewnym zkresie, ale jak masz "parkinsona" ;-) ...
 

pi.wa  Dołączył: 20 Kwi 2006
A czy klepniecie SR przy robieniu zdjec ( tak kiedys mialem ) jest u was wyczuwalne czy nie? NP. 200mm przy 1/40 s wychodzilo super cool ale w srodku cos jakby przyslowiowe paluszki filipinkiego dziecka podskakiwaly, a teraqz tego nie czuje wiec mam taki pomysl ze cos sie z....psulo
 

Tomaszttr  Dołączył: 23 Lut 2007
Klepnięcie SR-a przy robienu zdjęć :?:
SR się telepie w środku jak obracasz korpusem, ale nie w trakcie otwarcia migawki.
Wtedy stabilizuje :-P , i to jest raczej niewyczuwalne, przynajmniej ja nic nie czuję. 8-)
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
pi.wa najprościej sprawdzić możesz ustawiając dłuższy czas naświetlania, np około 1s, przy włączonym SR słychać lekki szum, przy wyłączonym jest cisza, żadnych innych dźwięków nie powinieneś mieć, jeżeli są mogą być niezwiązane z SRem

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach