Maxi 7  Dołączył: 07 Mar 2007
czas na retusz...
Witajcie ziomale.Proszę o poradę jakim programem poprawiać zdjęcia (JPEG) filtry,zmiana tła ,itp.Najlepiej żeby był w rodzimym języku :lol:
 

GRZESIO  Dołączył: 05 Mar 2007
z darmówek do GIMP - dość dobry kombajn :-B
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Maxi 7 napisał/a:
Witajcie ziomale.
A co z tymi, co do ziomali nie należą? Albo sie wypisali?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
nieziomale wypad z piaskownicy bo wam loptaka przydzwoni...
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
No szkoda. Ja swoją legitymację ziomala zdałem w '89, jak się odwilż zaczeła.

Jeżeli nie miałeś do tej pory poważnego doświadczenia w obrabianiu grafiki, to GIMP może Cię trochę przerazić. Możesz oczywiście go wykorzystać, ale na początek zainteresuj się jakąś prostą przeglądarką typu XnView. Ja tym prócz przeglądania zdjęć wprowadzam podstawowe zmiany na zdjęciach - gdy nie chce mi się uruchamiać jakiejś kolubryny. Ma wszystko, co potrzeba do elementarnej zabawy ze zdjęciem.

 
Maxi 7  Dołączył: 07 Mar 2007
dzięki ziomale i nie ziomale. Mam gimpa i rozgryzam po kolei :mrgreen:
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Picasa - opcja "szczęśliwy traf" - na początek najpewniej najlepsza. Osobiście się przekonałem, że w moim przypadku wszelkie korekcje levelsów najlepiej wykonuje automatyka programów graficznych.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
pawelek-79 napisał/a:
Picasa - opcja "szczęśliwy traf"


Bardzo lubie Picasę, ale akurat 'szczęśliwego trafu' nie używam. Ona robi dość schematycznie to - rozciąga histogram na maxa, tak że wychodzi zazwyczaj za bardzo kontrastowe. Wolę sobie ręcznie poklikać.

Ale efekty są świetne :-)
 
Maxi 7  Dołączył: 07 Mar 2007
mygosia,
mygosia napisał/a:
Wolę sobie ręcznie poklikać.
:lol:
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Oprócz picassy uzywam FastStone i polecam. Bardzo wygodny/prosty w obsłudze program, uzupełnia siez picassą.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Maxi 7 napisał/a:
mygosia, mygosia napisał/a:
Wolę sobie ręcznie poklikać.
:lol:


ha ha ha, aaaaleeee śmieeeszneee :-x

;-)
 
Maxi 7  Dołączył: 07 Mar 2007
mygosia napisał/a:
ha ha ha, aaaaleeee śmieeeszneee


Przepraszam, poniosła mnie fantazja ułańska 8-) Programik już mam, fajny i sympatyczny.Dziękuję :->
 

emdek  Dołączył: 28 Sty 2007
Apropos retuszu... http://galeria.debowski.n...php?image_id=31 - dzisiaj mnie photoshop pobil, musze zaczac z nim czesciej pertraktowac ;P To juz wojna a nie tylko retusz :D
 

starymada  Dołączył: 09 Lis 2006
 
emdek napisał/a:
Apropos retuszu... http://galeria.debowski.n...php?image_id=31 - dzisiaj mnie photoshop pobil, musze zaczac z nim czesciej pertraktowac ;P To juz wojna a nie tylko retusz :D


powiedzialbym ze bardziej WYPALIL niz pobil ...
;-)
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Gimpa używam jak coś grubszego trzeba zrobić, np. jakieś operacje na warstwach, krzywych, poziomach. Najczęściej używam Picasy (rewelacja do przeglądania i wyszukiwania zdjęć, najszybsze i najprostsze w użyciu filtry połówkowe i narzędzie do prostowania). Kontrast, nasycenie, kadrowanie, wyostrzanie, kompresja JotPeGów, ramki robię w Photofiltre. Wszystkie 3 programy są darmowe i dostępne w rodzimym narzeczu :mrgreen: . Byłbym zapomniał o najważniejszej zalecie Photofiltre'a - ma najlepszy stempelek :!:
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Polecam Xnview
Najszybszy,świetny do przeglądania,po polsku,obsługuje pluginy photoshopa....

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach