diplodok  Dołączył: 13 Cze 2006
jak tanio ogrzac pokoj?
no z zaczelo robic sie zimno...
musze ogrzac na zime pokoj w ktorym bedzie spalo dziecko
zastanawiam sie nad dwoma rozwiazaniami
1. piec akumulacyjny (mam II taryf)
2. cos takiego - http://www.allegro.pl/ite...dpr_sp_3kw.html
pierwszy raz to widze i nie wiem jak sie sprawdza
a moze ktos ma jakies inne pomysly?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
diplodok napisał/a:
1. piec akumulacyjny (mam II taryf)


Mam 2 takie wielkosci sporego polskiego kaloryfera na całe mieszkanie (2 pokoje i kuchnia) plus druga taryfe - cieplo trzyma cala dobe, a sufity mam 3metrowe jak nie wiecej ;-) No ale prąd w IE tani...

Jakos bym sie bal w pokoju dziecka instalowac cokolwiek spalinowego, cokolwiek by nie mowili o bezpieczenstwie...
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
diplodok napisał/a:
No ale prąd w IE tani...

Czyżby elektrownie wiatrowe na morzu?
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
thrackan napisał/a:
Czyżby elektrownie wiatrowe na morzu?


Raczej atomowe we Francji. Te wiatrowe są strasznie drogie. Jak z tym ekopaliwem, co jest trochę tańsze od paliw kopalnych, bo nie ma na nie nałożonej akcyzy w wysokości ok 2zł od litra :-P
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
thrackan napisał/a:
Czyżby elektrownie wiatrowe na morzu?


No wlasnie zmienilem operatora - troche z wiatru, troche z francuskich / brytyjskich atomówek ;-)
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
No to mamy remis :-P
 

diplodok  Dołączył: 13 Cze 2006
no to sobie ogrzeje wiatrami... tzn biopaliwem - najem sie fasolki i bede spalal gazy :-P
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
diplodok napisał/a:
2. cos takiego - http://www.allegro.pl/ite...dpr_sp_3kw.html

Ale do tego to trzeba ten gaz dociągać? Jakoś mi się ten pomysł średnio podoba.
 

diplodok  Dołączył: 13 Cze 2006
Arti, mozna dociagnac gaz albo z butli
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
no ale butla obok musi gdzieś stać?
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
Hmm gdyby nie to dziecko, to najtańszym sposobem ogrania pokoju jest zorganizować imprezę na 10 osób. Każdy wydziela jakieś 150 wat ciepła, więc przy tylu osobach można uzyskać tyle energii, co przeciętny grzejnik elektryczy. To taki sposób z czasów studenckich 8-)
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
diplodok, nie polecam żadnych ogrzewaczy gazowych do zamkniętych pomieszczeń. Pobierają sporo powietrza i musiałbyś zrobić jakiś otwór nawiewowy. Nawet dorosły niezbyt dobrze się czuje w pomieszczeniach ogrzewanych takimi piecami a cóż dopiero szkrab. Pzdr.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Wszelkie piecyki gazowe wymagają bodaj aby pobór powietrza i wydmuch spalin były wyprowadzone na zewnątrz budynku.
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Za poprzednikami. Tylko elektryczny w takiej sytuacji, rodzina w kamienicy ma takie dość nowe, akumulacyjne. Praktycznie bezobsługowe i dostali jakąś zniżkę, za likwidację ogrzewania w piecu kaflowym. Nie oszczędzaj na przyszłości narodu :-P . Mam w mieszkaniu (w bloku) dwufunkcyjny kocioł gazowy i zapewnienie odpowiedniej wentylacji wcale nie jest takie łatwe, mam w ścianie dziurę (czyli nawiew) o średnicy ok 15 cm - w zimie jest fajnie, jak ciągnie po kolanach, gdy się siedzi blisko a jeszcze jak jest cofka, bo masy powietrza spływają ze wzniesienia na osiedle i wpychają powietrze z powrotem do kominów :evil:
Do meritum, po tych doświadczeniach, to dla mnie jakiekolwiek ogrzewanie spalinowe ma sens tylko wtedy, gdy się taki piec/kocioł umieści w osobnym, dedykowanym pomieszczeniu z odpowiednią wentylacją.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
diplodok a parkiety mosz? Jak masz chopie parkiety, to ku se łom i i rwij, po kawalutku jok bedziesz ostrożnie palił to na długo starcza.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
I koze se kup do parkietu.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
mygosia ło to, to, to tylko rzek zapomioł napisoć
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Żaba, mygosia: Jeśli na tapecie są kozy, to ja powiem, że użytkuję do ogrzewania kawalerki nowoczesny piecyk na brykiet z trocin. Rozwiązanie to ma swoje zalety a) ćwiczę wnoszenie ciężarów na 5. piętro (plus ujemny) b) w mieszkaniu jest ciepło oraz nastrojowo dzięki prawdziwemu ogniowi za szybką c) w żarze można sobie upiec ziemniaki jak z ogniska d) te ziemniaki naprawdę smakują jak z ogniska.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Kytutr, czy to wyglada jak klasyczna koza?
czy mozna na gorze postawic garnuszek w celu podgrzania?
Rure trzeba miec, prawda?
Ile kg brykietu z trocin idzie na dobe [i jaka kubatura pomieszczenia] i gdzie sie je kupuje [pewnie takie dla swini beda nieodpowiednie? ;-) ].

Na gorze u mnie zimno...
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
Kytutr napisał/a:
b) w mieszkaniu jest ciepło oraz nastrojowo dzięki prawdziwemu ogniowi za szybką c) w żarze można sobie upiec ziemniaki jak z ogniska d) te ziemniaki naprawdę smakują jak z ogniska.

Hejt!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach