FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
pozazdrościć tylko, nigdy nawet nie siedziałem w środku, tylko CX-ami jeździłem
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
FraZa napisał/a:
Citroen DS

ktoś oglądał polski film "Hydrozagadka"?? (swoją drogą super komedia) tam właśnie był ten Citroen iii strasznie się mi spodobał ... nie będę jednak ukrywał, że jak ktoś mnie pyta o samchód marzeń to mówie mustang .. aczkolwiek znów się zrobiło troche [OT] ;)
 
Gandalf
[Usunięty]
marucha napisał/a:
]Tak na marginesie - zobaczcie jak ludzie walczą o potwierdzenie ostrości z m42 dla Canon'a:
http://www.allegro.pl/ite...z_ostrosci.html


Aukcja juz przekroczyła 200 PLN / za tyle mozna "nowy" obiektyw do Pentax'a kupić ;-)

A wracając do tematu - jeżeli chodzi o mnie dobre pół roku chodziłem, oglądałem, badałem organoleptycznie i zdecydowałem się pozostać w systemie Pentax'a. Dużo za tym na pewno przemawiały posiadane juz szkiełka, lampa i kilka dodatków, ale był taki moment, że juz byłem gotowy przesiąść się na Minoltę (kusiła mnie ta stabilizacja obrazu). W rezultacie wymieniłem wysłużonego MZ-6 na DS'a, a dlaczego:

- małe gabaryty, jednak nie aż tak małe, aby nie był poręczny,
- "pełna" współpraca ze starszymi szkiełkami; w moim wypadku świetnie sprawuje się z SMC A 35-70 /f:4, a ponieważ jest to szkiełko z ręczną ostrością, to i na plus sprawia się duży i przejrzysty wizjer,
- "uniwersalne" zasilanie, na 4 akumulatorki AA. Na marginesie naprawdę nie rozumiem biadolenia niektórych o braku battery-grip'a. Jak do tej pory drugi zestaw zapasowych akumulatorów w zupełności mi wystarcza i nie odczuwam potrzeby zwiększania ciężaru sprzętu, przez podkręcanie dodatkowych "zasobników",
- AF niby może i wolny, ale jak do tej pory jeszcze ani razu mnie nie zawiódł,
- karty pamięci SD / tanie, poręczne i wygodne - można je łatwo odczytać nawet na przenośnym Packet PC ;-) ,

Oczywiście, na upartego znalazłbym również i wady (np. wspomniany brak stabilizacji, lub głęboko ukryte funkcje w menu), ale nie należą one do takich, których nie można by "pokochać" i się po prostu przyzwyczaić ;-)

A na poważnie - Mirek - odwiedź najbliższy sklep ze sprzętem, podotykaj, pomacaj, zrób kilka zdjęć i wybierz ten aparat, który Ci najbardziej przypadnie do gustu. Jeżeli nie zraża Cię plastykowa obudowa Canona, to ma on bardzo niskie poziomy szumów (pomijam wielkość matrycy 8Mpx) i jest w tej kwestii godną polecenia alternatywą. Zresztą posiada najlepsze zaplecze nieautoryzowanego softu (z za wschodniej granicy), które rozszerza jego funkcjonalność do granic możliwości ;-) . Jeżeli robisz dużo zdjęć w nocy, to celuj na Minoltę ze stabilizacją obrazu, a jeżeli bywasz często na rajdach samochodowych, zwróć uwagę na Nikona ... A co do Pentax'a, cóż, nie jest on może naj ..., ale jak pogodzisz się z jego niedociągnięciami i poznasz go dokładnie, po prostu się w nim "zakochasz", tak jak wielu z nas ;-)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Gandalf napisał/a:
(...)
A na poważnie - Mirek - odwiedź najbliższy sklep ze sprzętem, podotykaj, pomacaj, zrób kilka zdjęć i wybierz ten aparat, który Ci najbardziej przypadnie do gustu. Jeżeli nie zraża Cię plastykowa obudowa Canona, to ma on bardzo niskie poziomy szumów (pomijam wielkość matrycy 8Mpx) i jest w tej kwestii godną polecenia alternatywą. Zresztą posiada najlepsze zaplecze nieautoryzowanego softu (z za wschodniej granicy), które rozszerza jego funkcjonalność do granic możliwości ;-) . Jeżeli robisz dużo zdjęć w nocy, to celuj na Minoltę ze stabilizacją obrazu, a jeżeli bywasz często na rajdach samochodowych, zwróć uwagę na Nikona ... A co do Pentax'a, cóż, nie jest on może naj ..., ale jak pogodzisz się z jego niedociągnięciami i poznasz go dokładnie, po prostu się w nim "zakochasz", tak jak wielu z nas ;-)


Te słowa powinny się znaleźć na pierwszi stronie Portalu oraz jako przyklejony do wszystkich wątków w każdym dziale :!: :idea:
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Gandalf napisał/a:

[o Canonie 350D] Zresztą posiada najlepsze zaplecze nieautoryzowanego softu (z za wschodniej granicy), które rozszerza jego funkcjonalność do granic możliwości ;-)


Oj, chyba nie. To 300D mozna bylo ulepszyc wgrywajac zmodyfikowany soft. O modyfikacjach 350-tki nie slyszalem.
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
Jeszcze raz ja :mrgreen:

Mirek, nie będę już zanudzał - po prostu przeczytaj to:
http://fotopolis.pl/index.php?n=2580
i wszystko będzie jasne 8-)

Pozdrawiam
Marucha
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
marucha napisał/a:
Mirek, nie będę już zanudzał - po prostu przeczytaj to:
http://fotopolis.pl/index.php?n=2580
i wszystko będzie jasne


o o o tekst dobry jaknajbardziej :mrgreen:
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
marucha napisał/a:
po prostu przeczytaj to:
http://fotopolis.pl/index.php?n=2580
i wszystko będzie jasne

Bardzo ciekawy tekst, dla mnie jako niepentaxiarza rozjaśniający pewne kwestie.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
marucha napisał/a:
Jeszcze raz ja :mrgreen:

Mirek, nie będę już zanudzał - po prostu przeczytaj to:
http://fotopolis.pl/index.php?n=2580
i wszystko będzie jasne 8-)

I jeszcze to:
http://fotopolis.pl/index.php?n=711
;-)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Włąściwie to też powinno być gdzieś przyklejone jako lektura obowiązkowa
dla wszystkich odwiedzających :mrgreen:

http://fotopolis.pl/index...1&lewa=6&arch=1

a życiorys Mika Johnstone'a na piątek. No! ;-)
 
Gandalf
[Usunięty]
Jarek Dabrowski napisał/a:

Oj, chyba nie. To 300D mozna bylo ulepszyc wgrywajac zmodyfikowany soft. O modyfikacjach 350-tki nie slyszalem.


Ale znając zdolności informatyków z za wschodniej granicy, na pewno nie będziemy długo czekać (tym bardziej, że obie konstrukcje 300/350 są do siebie podobne).
 
vector  Dołączył: 02 Maj 2006
a gdzie ankieta?
 
Mirek  Dołączył: 12 Cze 2006
Witam
W końcu wczoraj udało mi się potrzymać w rękach - Pentaxa *istDL i Samsunga GX-S z kitowymi obiektywami (nawiasem mówiąc ten pierwszy miał cenę 3199 zł, a ten drugi 2699 zł. - dziwne).
Ogólne wrażenie OK. Wizjery w tych aparatach są rzeczywiście bardzo czytelne. Nie zauważyłem żadnych różnic pomiędzy wizjerem lustrzanym w Pentaxie i pryzmatem w Samsungu.
AF chodzi chyba wystarczająco szybko - przy przekręceniu pierścienia ostrości do oporu potwierdzenie ustawienia ostrości trwało około 1,5 sek (próba robiona w jasnym pomieszczeniu sklepowym). Przy zmianie planu z bliskiego na daleki i odwrotnie ustawianie ostrości odbywało się praktycznie natychmiastowo. Subiektywne wrażenie, że ciut szybszy był Pentax (może to zależy od obiektywu?). Może są lepsze wyniki, ale ten mnie satysfakcjonuje.
Teraz pewne minusy.
Mam wrażenie, że jednak uchwyt tych aparatów nie jest do końca ergonomiczny - używam w tej chwili Fuji S602 i wydaje mi się że tu chwyt jest pewniejszy. Jakie Wy macie odczucia z tym związane?
Druga sprawa to położenie pokrętła nastaw - jest chyba zdecydowanie za blisko wizjera. Ponieważ należę do osób, które w wizjery, celowniki itp. zaglądają lewym okiem, przeszkadza mi to bardziej niż osobom, które do tego uzywają oka prawego. Po prostu muszę się kciukiem "wepchnąć" pomiędzy nos i aparat. A przecież mógł się ten "pokrętek" znaleźć bliżej końca aparatu. Czy Wam ten detal nie przeszkadza?
No i ta nieszczęsna gwarancja (wątek "Czy nasz kraj leży na Czarnym Lądzie?). Na pocieszenie - w tym sklepie na wszystkie aparaty dawali 12 miesięcy.
Pozdrawiam
Mirek
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zgadzam się - lewooczni mają gorzej :mrgreen: A do tego noszę okulary, więc upaćkać prawą szybę kciukiem też łatwo.... Ech, same problemy z tym Pentaksem ;-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Uchwyt - to sprawa przyzwyczajenia. Znajomy miał Fuji 7000 (bliźniacza konstrukcja) i po prostu niewygodnie mi się toto trzymało. Podejrzewam, że przyzwyczaiłbym się po kilku dniach. Podobnie z DLem. Masz nawyk trzymania z Fuji, powinieneś więc przyzwyczaić się do Pentaksa po jakimś czasie. Każdy chyba tak ma przy zmianie ergonomii puchy.
Ustawienie ostrości jest niestety fatalne. Może Ci odpowiadać, ale znów wynika to z faktu, że użytkowałeś kompakt. W klasie dSLRów to raczej porażka. Pocieszeniem może być jedynie fakt, że nowe Pentaksy są już w tej materii pewniejsze. Aż chciałoby się, by upgrade softu przyspieszył działanie AF w DS/DL (i przy okazji spowodował, by wyrosły dodatkowe 2-3 przyciski funkcyjne).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach