Satham7  Dołączył: 02 Lis 2008
Jak sądzicie E-P1 (14-42) > DP2 , GRIII aparat do 2500zł
Jak sądzicie, czy jest sens kupować aparaty takie jak sigma dp2, ricoh grIII (ew. canon G11, ale jednak tańszy), kiedy to olympus E-P1 z wymienną optyką i podobnymi wymiarami można nabyć w podobnej cenie z jednym obiektywem 14-42mm? Co prawda wiem, że ludzie je kupują, ale czy nie lepiej kupić tego olympusa? (w porów. z DP2 i GRIII oprócz wym. optyki, dostajemy jeszcze stabilizację)

Odrazu mówie, że są to tylko takie moje rozważania, i ciekawość, mam swój kompakt i raczej nie mam zamiaru wymieniać póki co..
 
mirekin  Dołączył: 03 Gru 2008
Wszystko zależy czego oczekuje się od zdjęć wykonywanych danym aparatem. Np. Sigma DP-2 ma matrycę APS-C Foveon X3 o rozdzielczości 14 megapikseli (2,652 × 1,768 × 3 warstwy)oraz stałoogniskowy obiektyw o świetle f/2,8 i ogniskowej 24,2 milimetrów co przynajmniej w teorii powinno dać lepszą jakość zdjęć niż OLY. Z drugiej strony OLYMPUS jest bardziej "kreatywnym" aparatem choćby ze względu na oprogramowanie, które w sobie posiada. Jedno jest pewne: wymienione przez Ciebie aparaty służą jako uzupełnienie lustrzanki, kiedy nie chce się nosić posiadanego sprzętu lub gdy nie jest to możliwe, natomiast OLY jest "zamiast" :-D
 

venice  Dołączył: 05 Mar 2008
mirekin napisał/a:
Np. Sigma DP-2 ma matrycę APS-C Foveon X3 o rozdzielczości 14 megapikseli (2,652 × 1,768 × 3 warstwy)


Tak, tylko wyjściowy plik będzie mieć rozdzielczość 4 megapikseli tj. 2640 x 1760 pikseli.

mirekin napisał/a:
wymienione przez Ciebie aparaty służą jako uzupełnienie lustrzanki, kiedy nie chce się nosić posiadanego sprzętu lub gdy nie jest to możliwe


Służą do robienia zdjęć czy ktoś posiada lustro czy nie i niczego nie uzupełniają bo nie mają niczego czego lustrzance będzie brakować, wręcz odwrotnie. Użyłbym tu raczej stwierdzenia, że mogą służyć jako dodatek. :-B

Satham7 napisał/a:
Jak sądzicie, czy jest sens kupować aparaty takie jak sigma dp2, ricoh grIII (ew. canon G11, ale jednak tańszy), kiedy to olympus E-P1 z wymienną optyką i podobnymi wymiarami można nabyć w podobnej cenie z jednym obiektywem 14-42mm?


Oczywiście, że jest sens - jeżeli tylko osba kupująca wie czego potrzebuje. Ot i cała zagadka rozwiązana ;) Nie każdego może zachwycać kolor uzyskiwany z DP2 (mowa o wyjściowym jpg) ale ilość produkowanych jak na 4mega piksele szczegółów jest naprawdę niezła.
Inni kupią oly bo chcą połączyć małe z wymiennym - tylko, że jak już podepniemy do tego wspomnianego kitowego zooma... to to już takie małę, handy, pocket size nie jest.

pozdr.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach